Реставрація, ремонт лівої опори двигуна Volkswagen, Skoda, Audi, Seat

Вібрація, що передається в салон, скрипи, постукування у моторному відсіку — це основні симптоми, які готує ліва опора двигуна та КПП на будь-яких машинах VAG — Volkswagen, Skoda, Audi, Seat. Ціна нової оригінальної опори може збентежити багатьох. Тому ми пропонуємо розглянути реставрацію та ремонт опори мотора VAG у якості хоча б тимчасової міри. 

Ліва опора КПП та двигуна VAG. Ресурс та артикули

 

У задачі опор двигуна та коробки передач входить демпфірування вібрацій від силового агрегата та пом’якшення його впливу на кузов автомобіля при проїзді нерівностей. 

Ліва опора КПП та двигуна VAG

Практика показує, що оригінальна опора цілком здатна витримати 70-90 тисяч км пробігу. У деяких випадках скрипи з’являлись після 100-120 тисяч залежно від стилю водіння та об’єму двигуна.

Перевірити стан опори можна, якщо штовхати непрацюючий двигун з коробкою передач у поперечній площині. Ми почуємо явні скрипи та стуки, або відчуємо занадто сильний люфт агрегата.

Ліва опора КПП та двигуна VAG
Подушка КПП та двигуна може мати різне кріплення, проте її конструкція залишається незмінною.

Ознаки несправності подушок двигуна VAG

 

Ось найпоширеніші ознаки зношення запчастини:

 • скрип, стукіт під час пуску мотора, особливо за умови низьких температур;
 • ті ж самі симптоми під час проїзду нерівностей, лежачих поліцаїв (дай їм боже здоров'я), ґрунтових доріг, кам'янистих ґрунтів;
 • скрипи та стукіт частково припиняється у міру прогріву двигуна зимою;
 • після пробігу понад 150 тисяч км стукіт та скрипи можуть бути постійними та не залежать від температури та навантаження;
 • цілком можливо, що вібрації будуть передаватись на ручку перемикання МКПП.

На різних етапах зношення ознаки можуть відрізнятись за інтенсивністю. Але у будь-якому випадку їх потрібно ліквідовувати якнайшвидше. Якщо проблему запустити, це вплине на стан лонжерона, блоку циліндрів та, звісно, комфорту у салоні.

Яка ліва опора двигуна (КПП) VAG краще, ціни

 

Відгуки власників автомобілів Фольксваген, Шкода, Сеат та частково Ауді свідчать про те, що оригінальні опори — не найнадійніший вихід, але найдорожчий. Втім, є варіанти дешевші та не набагато гірші. 

Ліва опора КПП та двигуна VAG

Зазначимо, що оригінальна ліва подушка КПП та двигуна автомобілів VAG має каталожні номери 1K0199555N VAG. Її ціна на 2023 рік становить від 3,8 до 4,5 тисячі гривень. Якщо порівнювати зі складнішими агрегатами, то ціна опори КПП зовсім невиправдана. Проте існують аналоги. Наприклад:

 • Swag 32922726, ціна 1500 грн;
 • STC T404867, 1600 грн;
 • Lemforder 3314301, 3623701, 1450 грн;
 • Corteco 80001236, для АКПП та МКПП 2200 грн;
 • Meyle 1001991099, ціна 1300 грн;
 • Febi 22726, 1300 грн;
 • PATRON PSE30687;
 • Corteco 80001236, для АКПП тощо.

І це, якщо не враховувати купу пропозицій з розбірок як в Україні, так і в Польщі. Там ціни вміщуються у 700-1000 гривень. Але за вживані подушки. Якщо маєте змогу, проблему з подушкою можна тимчасово вирішити за допомогою гідроопори від Ауді. Її номер 8J0199555D VAG, але вона коштує понад 4 тисячі гривень. 

Кріплення підходить на сто відсотків, та й ефект буде ідентичним, проте видатки на таку заміну, тим більше на машинах з великим пробігом, навряд чи виправдають себе. Гідроопора відрізняється від звичайної VAG-івської вмістом пружного гелю у отворах. Але перед тим, як прийняти таке рішення, варто розглянути бюджетніші варіанти.

Як зняти ліву подушку двигуна (КПП) Volkswagen, Skoda, Audi

 

Для демонтажу лівої подушки двигуна та КПП на машинах VAG потрібно зняти ліве колесо та захист колісної арки (локер). Після цього потрібно підняти двигун разом з коробкою за допомогою домкрата на 150-200 мм, для того, щоби зняти навантаження з подушки.

домкрат

Потім відкрутити чотири болти головкою на 18 мм та одну на п'ятнадцять мм (це VAG, вибачте).

кріплення подушки

Після цього приспустити двигун на стільки, щоб подушка вільно вийшла у бік блоку циліндрів. Ось вона у наших руках.

Як реставрувати опору КПП Volkswagen, Skoda, Audi

 

Теоретично подушка не розбирається, адже ми бачимо заклепки на нижній частині металевого утримувача чорного кольору. На фото вони позначені стрілками.

заклепки на корпусі подушки

Але розібрати подушку доведеться, аби не витрачати 30 баксів як мінімум на нову. Заклепки грають не надто важливу роль, тому що металевий хомут і так притискається при встановленні. Тому заклепки можна сміливо замінити болтами.

Для цього потрібно заклепки висвердлити. Беремо гостре свердло на 5-6 мм, попередньо накернуємо алюмінієві клепки. Свердлимо свердлом на 4-6 мм.

висвердлювання заклепок

Міняємо свердло 6 мм на свердло більшого діаметра, аби висвердлити брилик заклепки. Тепер можна знімати металевий чорний кронштейн.

розібрана подушка

Оцінюємо стан гумової подушки. Якщо немає розривів, явних тріщин, руйнування перфорованої подушки, будемо намагатись її відновити.

гумова подушка

Для цього буде потрібен комплект старих пробитих високовольтних дротів. Або, що краще, шланг відповідного діаметру з силікону з товстими стінками. Його можна знайти у магазині медтехніки. Сенс цієї модернізації полягає у тому, аби відновити пружність гумової подушки.

дріт у отворі

Складність лише одна. Як помістити дріт або шланг такого самого діаметру, як отвір, у той самий отвір. Але і це вирішується за допомогою пластичного мастила або моторної оливи. Найкраще, з практики, працює силіконовий спрей.

Після доопрацювання висвердлюємо отвори на місцях заклепок та нарізаємо у них різьбу М6. Потім фіксуємо гвинтами на 6 мм нижню кришку. Цього можна не робити, але для спрощення монтажу різьбу нарізати все ж варто.

встановлення болтів

Якщо є побоювання, що опора буде занадто жорсткою після ремонту, можна розмістити дроти або шланги в отворах у шаховому порядку, або лишити один ряд порожнім. У цілому реставрована опора зазвичай прослужить до 80-90 тисяч км пробігу, після чого її доведеться міняти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *