Наш Ланос. Радіатор пічки, ремонт та промивка без зняття
Наш Ланос. Радіатор пічки, ремонт та промивка без зняття

Наш Ланос. Радіатор пічки, ремонт та промивка без зняття

Як і на кожному автомобілі, пічка на Ланосі може час від часу погано гріти і дути холодним повітрям. Заміна радіатора обігрівача – крайній захід, та й застосовується він тільки у разі протікання або механічного пошкодження. Забитий радіатор пічки майже у всіх випадках можна промити і привести до тями, не знімаючи з автомобіля і не розбираючи салон. Як промити радіатор обігрівача на Ланосі, як виправити інші поломки обігрівача, не розбираючи його, з’ясовуватимемо прямо зараз.

Несправності обігрівача Деу Ланос

Радіатор пічки Деу Ланос страждає не тільки від накипу та осаду. ККД обігрівача часто просідає через зміщення радіатора, а також через нещільність у повітроводі та корпусі пічки. Якщо піч дме холодним повітрям за нормальної температури двигуна, необхідно ретельно перевірити кожен елемент системи охолодження:

 1. Термостат. Залежно від моделі термостата може змінюватися час прогріву двигуна. Ми вже розбиралися в тому, як замінити термостат на Ланосі і як замінити термостат на Ланосі, у яких випадках бажано встановити термоклапан із температурою спрацьовування 95 градусів.
 2. Помпа. У тому випадку, коли помпа не створює необхідного тиску в системі, циркуляція антифризу порушується, що позначається навіть на роботі обігрівача.
 3. Радіатор пічки. На Ланосі, як і на деяких інших моделях, радіатор печі встановлений під кутом близько 45 градусів. Іноді це викликає запалення системи при неправильній заміні антифризу. Крім того, нерідкі випадки, коли радіатор зміщується вниз. У цих випадках ефективність роботи обігрівача сильно страждає. Крім того, радіатор пічки може бути забитий відкладеннями, накипом та продуктами розпаду неякісного антифризу. Заміну радіатора печі проводимо лише у крайньому випадку. Як змінити та вибрати докладно описано тут.
 4. Повітряна пробка. Печка не грітиме в тому випадку, якщо в системі охолодження з різних причин утворилася повітряна пробка. Як з нею боротися, ми розбиралися тут.
 5. Вихід з ладу блоку керування обігрівачем. У цьому випадку електродвигун печі може або не працювати взагалі або працювати тільки в одному режимі.
 6. Електродвигун обігрівача. Якщо не вмикається двигун печі, доведеться розбирати всю конструкцію, якщо справа не в запобіжнику. Він знаходиться в монтажному блоці під капотом, номінал 30 А, позначення Ef 3. Він захищає ланцюг живлення стартера і замку запалювання.
 7. Салонний фільтр. Печка грітиме слабко в тому випадку, якщо салонний фільтр забитий. У тих ланосах, у яких салонний фільтр не передбачений конструкцією, може просто забитися патрубок подачі повітря. Як перевірити та замінити салонний фільтр, ми розбиралися тут .
 8. Будь-яке інше порушення циркуляції антифризу в системі охолодження.
старий антифриз
Колір антифризу після промивання радіатора пічки з пробігом 180 тисяч

Крім того, використання охолоджуючої рідини низької якісті, природно, позначається і на роботі обігрівача. Як правило, дешеві жижі типу легендарного “тосола” вбивають систему охолодження досить швидко, особливо взимку. Наліт у системі охолодження та засмічення радіатора пічки на Ланосі також може бути викликаний змішуванням антифризів несумісного складу, у чому ми неодноразово переконувалися. Причиною забитого радіатора пічки може бути черговий чарівний склад для ліквідації протікання системи охолодження.

Як перевірити радіатор печі Ланос

Якщо ми впевнені в тому, що інші вузли та системи обігрівача та системи охолодження працюють як належить, ми їх перевірили і не знайшли несправностей, то радіатор обігрівача потрапляє під наш приціл, як єдина мета в боротьбі з холодом в салоні. Основні ознаки забитого радіатора:

  1. Незалежно від температури антифризу, піч дме холодним повітрям.
  2. Вхідний патрубок печі залишається гарячим, при тому, що вихідний холодний за нормальної температури двигуна.
  3. Маслянистий наліт на внутрішній поверхні лобового скла і характерний солодкуватий запах в салоні при включеній пічці говорять про просочування антифризу і на поверхню радіатора. Це може відбуватися і з тієї причини, що рідина просто видавлює з-під патрубків через забиті трубки печі.
  4. З пасажирського боку пічка дме холодним, з водійською – гарячим повітрям.

Власне, і так зрозуміло, що з радіатором проблеми, якщо в ланцюжку елементів системи опалення він залишився останнім. А забивається радіатор обігрівача з простих причин. По-перше, це використання неякісних дешевих несертифікованих антифризів.

Такі рідини рідко відповідають вимогам сучасних систем охолодження та під час роботи викликають утворення серйозного нальоту в системі. Ми вже не раз обговорювали питання вибору антифризу, як вибрати хорошу рідину та чи варто їх змішувати. До певного часу наліт непомітно накопичується, але коли його товщина серйозно впливає на пропускну здатність радіатора, а то й забиває наглухо, холод у салоні явно підкаже, що ми робимо щось не так.

радіатор печі
Приблизно так виглядає забитий радіатор печі

По-друге, несвоєчасне обслуговування системи охолодження може призвести до закоксовування радіаторів. Зокрема, це своєчасна заміна антифризу та підбір його за вимогами виробника.

Старий зношений антифриз неминуче буде викликати появи осаду та накипу в найскладніших ділянках системи, у тому числі й у радіаторі пічки.

Є на Ланосі ще одна фамільна проблема, про яку ми вже згадували. Це зміщення радіатора печі. З’ясувати, чи впав радіатор, чи не, досить просто і для цього не потрібно розбирати половину салону. Достатньо поворушити руками патрубки пічки з-під капота. Якщо вони не закріплені і ворушаться, ніякої щільності в коробі печі немає, радіатор впав і ефективність обдуву теплим повітрям бажає кращого.

Як закріпити радіатор пічки на Ланосі, не знімаючи з автомобіля

За наукою для закріплення радіатора пічки, та й для будь-якої іншої операції з ним, включаючи заміну, необхідно розбирати передню панель і витрачати на цю справу ледь не весь день, а то й два. Тим не менш, є спосіб ремонту радіатора обігрівача взагалі без зняття з машини. Щоправда, для цього доведеться застосувати методи із довідника оперативної хірургії. Якщо нас це не лякає, розпочнемо справу і раз і назавжди забезпечимо радіатору обігрівача стабільне становище.

Щоб встановити на місце радіатор обігрівача, нам необхідно буде вирізати ревізійний лючок у корпусі пічки. Можна його зробити одноразовим, але якщо докласти зусиль і кмітливості, то він може ще й герметично закриватися за потреби.

Щоб дістатися корпусу пічки, необхідно просто відкрутити пластикову накладку на консоль і посунути її максимально назад, як показано на фото, відкрутити нижній повітропровід, який відповідає за розподіл повітря в ноги водія та пасажира.

пічка ланос

Після цього гострим будівельним ножем (або нагрітим звичайним) вирізаємо люк розміром приблизно 100х100 мм, залишаючи нижню сторону періметра незайманою.

пічка ланос

Тепер ми отримали доступ до радіатора обігрівача. Щоб встановити його на місце, достатньо використовувати близько 30-35 мм будь-якого відповідного шланга. Відрізком шланга фіксуємо радіатор, уперши один кінець у нього, а другий у корпус печі. Щоб шланг не деформувався від нагріву, вставляємо гвинт або саморіз відповідного розміру. Розміщуємо декілька таких розпірок по периметру лючка для надійності.

пічка ланос

Після цього акуратно заклеюємо вирізаний отвір, зберігаючи герметичність.

пічка ланос

Після встановлення нижнього повітроводу люк буде невидимий і не впливатиме на роботу обігрівача.

Чим промити радіатор обігрівача Деу Ланос

Перед тим, як промити радіатор грубки, розберемося зі складами, якими можна і потрібно його промивати, а якими категорично не рекомендується. Згадаймо неорганічну фізику зі шкільної програми. Будь-який накип є сумішшю з кальцію, солей і технічних жирових накопичень. Ні більше, ні менше.

Вся ця радість елементарно розчиняється у кислоті. Питання в тому, яку кислоту, точніше, який засіб на основі якої кислоти вибрати так, щоб після промивання не довелося викидати радіатор, він виконаний з алюмінію та ще й з пластиковими елементами.

засоби для очищення радіатора печі

Отже, для промивання теоретично підійдуть кислоти агресивного впливу:

 • сірчана;
 • азотна;
 • соляна;
 • ортофосфорна.

Крім того, є й менш агресивні кислоти:

 • оцтова;
 • мурашина;
 • щавлева та ряд інших.

Крім того, чудово справляються з відкладеннями та накипом такі чудо-засоби харчової хімії, як Кока-Кола або Спрайт, при цьому негативного впливу на алюміній у цієї жижі не виявлено. Для промивання радіатора печі, не знімаючи його з автомобіля, бажано використовувати агресивніші речовини, які потім необхідно нейтралізувати, ретельно промивши радіатор водою.

Кошти, які рекомендують в автомагазинах, також підійдуть і їх величезна кількість. Єдине, що потрібно враховувати - найпотужніший ефект не склади для тривалого промивання протягом декількох днів, а миттєві промивання.

Засіб Крот
Засіб Крот. Може допомогти при сильних відкладеннях у радіаторі. Використовувати з обов'язковим подальшим промиванням водою

Ми вкрай не рекомендуємо використовувати їх для всієї системи охолодження, а для місцевої очистки радіатора печі з подальшою нейтралізацією проточною водою у великих кількостях вони підійдуть цілком. Так само, як і побутові Крот, Комет, Cilit, Domestos та багато інших.

Окрім готових засобів, і щоб убезпечити радіатор від агресивного впливу хімії, часто використовують розчин лимонної кислоти, але він вимагає ретельного промивання після використання. Якщо відкладення не надто великі, можна спробувати оцет у різних пропорціях.

Як промити радіатор пічки на Деу Ланос, не знімаючи з автомобіля

Найрозумніший варіант промивання радіатора печі – мити її разом із усією системою охолодження. Правда, для цього не підійдуть агресивні засоби, а часу таке промивання займе не менше 5-6 годин. Як це робиться, ми розбиралися тут. Повторимося, це найбільш правильний та ефективний спосіб. Якщо ж часу кіт наплакав, робимо так.

Промивка радіатора обігрівача, як правило, проводиться з його демонтажем, а для цього необхідно розбирати половину салону. Щоб заощадити час і нерви, постараємося промити пічку прямо з-під капота. Добре, що в Ланосі є така можливість. Доступ до патрубків радіатора обігрівача ми отримаємо, якщо спустимося під автомобіль:

радіатор ланос
З-під машини знімаємо два патрубки, які йдуть на пічку.

 

Після того, як ми отримали відкритий доступ до патрубків радіатора печі, знаходимо два шланги завдовжки близько метра-двох відповідного діаметра, надягаємо їх на патрубки та затягуємо хомутами. Беремо будь-яке відро, наливаємо в нього 3-4 літри води. Розводимо з активною речовиною, про яку ми говорили. Для того, щоб процес вдався, необхідно подати розчин у радіатор під тиском, а для цього буде необхідна електрична помпа, наприклад, від Газелі.

помпа від газелі
Електрична помпа від Газелі. Артикул 32.3780-01, ціна близько 300 гривень

Підключаємо електричну помпу і починаємо ганяти промивання по колу протягом 30-50 хвилин. Після цього зливаємо відпрацьовану жижу і промиваємо радіатор так само чистою водою.

промивання пічки
Приблизно так буде виглядати наша приблуда для прочищення радіатора печі. Її можна буде використовувати у майбутньому і для промивання основного радіатора. Або здавати в оренду

Після зливу води збираємо обігрівач, доливаємо антифриз до нормального рівня, запускаємо двигун та перевіряємо роботу пічки. Якщо промивання вдалося, про що свідчить осад у розчині, вкрай рекомендуємо замінити антифриз в системі охолодження повністю після пробігу 200-300 км. Вдалою всім роботи та комфортної температури в салоні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *