Рено Дастер. Стукає передня підвіска, що робити
Рено Дастер. Стукає передня підвіска, що робити

Рено Дастер. Стукає передня підвіска, що робити

Шум, скрип і стукіт у передній підвісці Renault Duster не завжди говорять про критичну несправність. Втім, все залежить від пробігу та запасних частин, які були встановлені раніше. Точніше, від їхньої якості та кваліфікації майстра, який їх встановлював. Як перевірити підвіску Рено Дастер самому і знайти джерело стуку, розберемося зараз.

Діагностика підвіски Renault Duster. Коли і що перевіряти насамперед

 

Проблеми з підвіскою у нового Renault Duster починаються приблизно до 30-40 тисяч пробігу. Як проблеми, постукування, скрипи, зайві шуми. Правда, частина з цих симптомів цілком можуть виявитися як такі, що зовсім не мають відношення до підвіски.

подвеска дастер
Компонувальна схема передньої підвіски Рено Дастер

Наприклад, відома казусна проблема нових Дастерів — стукіт праворуч. Глухі постукування дуже нагадують сигнали про зношування опорного підшипника стійки або кульової опори. Насправді такі звуки цілком може видавати напівпорожній бачок омивача лобового скла, коли на нерівностях барабанить об метал кузова.

подвеска дастер
Тепловий кожух глушника Рено Дастер

Часто водіїв вводить в оману тепловий кожух вихлопної труби, що відкрутився. Він видає дуже розпливчастий звук, джерело його можна визначити не одразу, але нерви він робить. Щоб прибрати настирливий стукіт, достатньо підтягнути теплозахисний кожух і стукіт пропаде. Також нерідко з правої сторони може хрумтіти, поскрипувати бардачок або його кришка. На них також варто звернути увагу.

подвеска дастер
Кульова опора Дастера продається як у зборі з важелем, так і окремо.

Що стосується передньої підвіски, то кульові опори, стійки стабілізатора та опорні підшипники амортизаторної стійки непогано б перевірити вже після 30 тисяч пробігу. Це не означає, що їх потрібно терміново змінювати, але прецеденти були, коли кульові або стійки стабілізатора розсипалися вже до 35-40 тисяч пробігу. Звичайно, багато що залежить від умов експлуатації.

Як перевірити передню підвіску швидко та просто

 

Їхати на діагностику для перевірки передньої підвіски зовсім необов’язково. Особливо якщо машина свіжа або вже пройшла ремонт підвіски, хоча б частковий. Зараз перевіримо стан запчастин, які міняють найчастіше, і переконаємося, що з машиною все гаразд. Або підемо купувати запчастини, але вже точно знатимемо, які.

Перевірка верхніх опор стійки амортизатора Renault Duster

Почнемо з верхніх опор, оскільки для їхньої перевірки навіть не потрібно спускатися під машину і брати в руки будь-який інструмент. Просто відкриваємо капот та знаходимо верхні опори. Одну руку ставимо на опору та чашку кузова, другою розгойдуємо машину.

подвеска дастер

Найменший стукіт у цій області скаже про те, що опори амортизатора пора міняти. Вони просіли і на нерівностях обов’язково видаватимуть глухі стуки. Якщо знос більш серйозний, це може позначитися і на керованості, і на ресурсі гуми.

Перевіряємо опори задніх амортизаторів

Тут робимо за такою самою схемою, тільки для доступу до чашок амортизаторів потрібно буде зняти бічну обшивку багажного відділення. Заодно перевіримо працездатність самих амортизаторів. Погойдаємо машину кілька разів і різко відпустимо.

подвеска дастер

Кузов не повинен продовжувати хитатися, він може зробити максимум один кивок. Якщо машина продовжує розгойдуватися і не фіксується у верхньому положенні амортизаторів, ймовірно, амортизаторам потрібна заміна або ремонт.

Як перевірити втулки стабілізатора Renault Duster

Тут теж все просто, але нам буде потрібний помічник. Штанга стабілізатора за допомогою хомута через втулку кріпиться до підрамника. Втулку можна побачити, вивернувши кермо до упору у бік втулки. Люфт не має бути ніде, ні переміщення штанги стабілізатора щодо втулки, ні переміщення втулки щодо підрамника.

подвеска дастер

Просимо помічника розхитати машину з боку на бік і уважно дивимося на поведінку втулки. Як правило, вона наказує довго жити вже до 35-38 тисяч пробігу, а то й раніше. Несправність також проявляється у глухих стуках на дрібних нерівностях та проїзді лежачих поліцейських.

Перевіряємо стан амортизаторів Renault Duster

Для подальшої перевірки підвіски Рено Дастер машину краще підняти на домкраті, або на підйомнику, якщо така можливість є.

подвеска дастер

Візуальний огляд амортизаторів допоможе визначити:

  1. Наявність течі рідини. Теча видно неозброєним оком і вона говорить про знос або ущільнювачів, або штока амортизаторів.
  2. Стан пильовиків. Не допускається наявність тріщин, розривів і задир на пильовиках, оскільки в цьому випадку вода, пил і пісок будуть швидко вбивати шток і ущільнювачі.

подвеска дастер

Тепер подивимося на пружину передньої підвіски.

Стан пружини Дастер

Звертаємо увагу на положення пружини у стійці — кінці пружини повинні бути встановлені в замках стійки, а пластиковий кожух останніх витків пружини не повинен мати пошкоджень.

подвеска дастер

Стан наконечників рульових тяг та кульових опор

Це просто дізнатися, розгойдуючи колесо в горизонтальній площині. Якщо наконечник тяги матиме люфт щодо поворотного кулака, його необхідно замінити. Якщо люфту немає, звертаємо увагу на стан пильника наконечника та кульової опори.

подвеска дастер

Додаткову перевірку кульової опори можна виконати, посмикавши важіль вгору і вниз. Якщо буде помітний найменший люфт, кульова йде у брухт. Також перевіряємо стан пильовика опори. На ньому також не повинно бути тріщин та порізів.

подвеска дастер

Перевіряємо внутрішній наконечник кермової тяги

Для цього відсуваємо внутрішній пильовик і намагаємось горизонтально переміщувати тягу в області кермової рейки. Сильний люфт буде помітний відразу, але не варто плутати його з допустимим невеликим люфтом рульової рейки.

подвеска дастер

Перевірка підшипника маточини Дастер

Стан маточинного підшипника Renault Duster перевіряємо, хитаючи колесо в горизонтальній площині. Хороший люфт буде помітний відразу, проте, щоб переконатися у зносі підшипника, зазирнемо на колесо з внутрішньої сторони. Якщо під час розгойдування колеса у вертикальній площині маточина буде переміщатися щодо ШРУСа, підшипник потрібно міняти.

Перевірка сайлентблоків важелів

Звичайно, зношений сайлентблок також може видавати глухий стукіт. Перевіряють його на вивішеній машині. Упираємо монтажну лопатку або потужну викрутку в підрамник та важіль, качаємо інструментом, оцінюючи люфт. Невеликий люфт сайлентблок це норма, тим більше коли важіль після докладання зусиль повертається на місце.

подвеска дастер

Однак якщо бачимо явні пошкодження гумової частини сайлентблоку (розриви, порізи, розшарування гуми та тріщини), сайлент-блок доведеться змінювати.

Непрямою ознакою зношування сайлентблоків важелів буде відведення автомобіля убік при гальмуванні на швидкості близько 60-70 км/год. Крім цього, про нормальний розвал і сходження говорити не доводиться.

подвеска дастер

Дивимося на стан стійок стабілізаторів Renault Duster

Стійка стабілізатора кріпиться одним кульовим пальцем до штанги стабілізатора, а другим – до амортизаторної стійки. У цих місцях і перевірятимемо знос кульових пальців.

подвеска дастер

Достатньо рукою похитати стійку стабілізатора вправо-вліво або штангу стабілізатора. Переміщення стійки неминуче, але воно не повинно супроводжуватись різкими стуками та люфтами.

подвеска дастер

Перевірка задніх стійок амортизатора, втулок стабілізатора та стійок стабілізатора на Renault Duster 4х4 виконується аналогічним чином. Також звертаємо увагу на пильовики ШРУСів, гальмівні колодки та ступінь зносу гальмівних дисків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *