Як підтягнути ручне гальмо на Рено Логан, регулювання, перевірка

Недооцінювати роль ручного гальма можуть тільки ті, хто живе в південноукраїнських степах і не виїжджає звідти десятиліттями. Втім, і там знайдеться застосування ручнику. З іншого боку, пройти техогляд дуже проблематично, якщо не працює стоянкове гальмо. Причин його відмови може бути багато, а як підтягнути і перевірити ручне гальмо на Рено Логан, будемо розбиратися просто зараз.

Перевіряємо ручник на Рено Логан

Дотримуючись інструкцій виробника, перевірка ручного гальма на Рено Логан проводиться дуже просто. Якщо автомобіль не може бути утриманий на похилій площині з кутом 25˚ за умови затягування важеля на 4-5 клацань, потрібне хірургічне втручання в привід ручника. Причин може бути кілька:

 • зношені гальмівні колодки, одна найчастіших причин некоректної роботи ручника;
 • збите регулювання автопідведення колодок;
 • знос гальмівного барабана;
 • розтягнувся трос ручника;
 • необхідним є елементарне регулювання приводу.
ручник логан
Для регулювання зазору між гальмівними колодками і робочою поверхнею барабана можна використовувати механізм автоматичного підведення

На око оцінити стан гальмівного механізму Рено Логан досить просто. Якщо ми міняли задні колодки сто тисяч кілометрів пробігу назад, все зрозуміло. Необхідна заміна, змащення і регулювання.

Храповий механізм автоматичного підведення колодок теж може прихопити через корозію, це трапляється, як правило, на пробігу 40-60 тисяч км, зношення самого барабана можна чекати через 150-200 тисяч пробігу, це залежить від типу фрикційних накладок і їхньої якості.

ручник логан
Для перевірки працездатності заднього гальмівного механізму доведеться знімати барабан

Залежно від пробігу і наявності вільного часу, проводимо ревізію або самого гальмівного механізму з демонтажем барабана, як на фото вище, або пробуємо підтягнути ручник, витративши лише кілька хвилин.

Як підтягнути ручне гальмо Логан за 5 хвилин

Залежно від комплектації та заводу складання нашого Логана, дістатися до гайки регулювання натягу троса ручного гальма можна кількома способами. Найпростіший – на недорогих комплектаціях. Просто піднімаємо пластиковий кожух ручника, беремо головку на 10 з подовжувачем і уважно обертаємо цю саму гайку за годинниковою стрілкою. Після цього обов’язково перевіряємо роботу системи так, як це зазначено нижче.

Незалежно від комплектації, регулювання можна провести таким чином:

 1. піднімаємо важіль ручника і відкидаємо пластикову накладку; рено логан ручник
 2. відкручуємо саморіз битою Torx20; Як підтягнути ручне гальмо на Рено Логан
 3. піднімаємо пластиковий корпус; Як підтягнути ручне гальмо на Рено Логан
 4. виймаємо пластиковий захисний кожух; Як підтягнути ручне гальмо на Рено Логан
 5. використовуємо ту ж головку на 10 з подовжувачем або довгий торцевий (ріжковий) ключ; Як підтягнути ручне гальмо на Рено Логан
 6. підтягуємо гайку рівно настільки, щоб важіль затягував колодки максимум на 5-6 клацань.

Перевірка роботи ручника повинна проводитися тільки на автомобілі зі встановленими задніми колесами, без додаткового навантаження на задню вісь (порожній багажник) і з гарантією того, що гальмівні колодки і механізм автопідведення знаходяться в справному стані.

При цьому при перевірці потрібно переконатися в тому, що задні колеса вільно обертаються при відпущеному ручнику, колодки не закушуються і гальмівні барабани не гріються при їзді по трасі.

Щоб переконатися в простоті проведення цієї операції, можна глянути відео, яке надіслав наш користувач. Вдалого всім регулювання і міцних гальм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *