Регулювання ручного гальма Чері Тігго. Правильно та швидко
Регулювання ручного гальма Чері Тігго. Правильно та швидко

Регулювання ручного гальма Чері Тігго. Правильно та швидко

Ручні гальма на Chery Tiggo цілком надійні в будь-яких умовах, але при певному зносі гальмівних колодок ручника і розтягуванні троса вимагає правильного регулювання. Як правило, водії Чері Тігго регулюють лише натяг троса. Тому і виникають претензії до ручного гальма.

Коли регулювати привід колодок ручника

 

Найпростіша тросова механічна система приводу колодок ручного гальма все ж таки вимагає певної уваги. Не кажучи про те, що самі колодки не вічні. Робочі колодки заднього дискового гальма міняють вдвічі рідше, ніж передні, а барабанна система гальма стоянки вимагає заміни колодок приблизно на пробігу 120-130 тисяч в залежності від стилю їзди.

ручник чери тигго
Щоб дістатися колодок ручника, необхідно знімати гальмівний диск.

Звичайно, регламент заміни колодок ручника Чері Тігго складно спрогнозувати, оскільки використовують його не так часто, як робочі гальмівні механізми. Основні ознаки зношування механізму — ручник перестає тримати на 6-7 клацанні тріскачки важеля.

ручник чери тигго
Нові оригінальні колодки ручника T11-6GN3502170 на Тігго.

Каталожний номер нових колодок ручника — T11-6GN3502170

У цей період вже варто поцікавитися станом колодок, щоправда, для цього потрібно буде зняти гальмівний диск. Якщо колодки зношені (фрикційна накладка тонша за 3-5 мм), регулювання не допоможе, потрібна заміна колодок.

Як відрегулювати натяг тросу ручника Chery Tiggo

 

Регулювання натягу троса приводу гальма стоянки на Чері Тігго виконується прямо з салону. Для цього потрібно мати набір викруток, біт та головок. Регулювальний шток троса закріплений прямо на кронштейні важеля ручного гальма, а щоб дістатися до нього, виконуємо пару простих операцій:

 1. За допомогою тонкої викрутки знімаємо накладку з кожухом важеля КПП. Вона тримається на чотирьох засувках. Пластик тендітний, тому працюємо акуратно, краще використовувати пластикову лопатку.ручник чери тигго
 2. Знімаємо підлокітник. Для цього відкручуємо два саморізи під накладкою селектора КПП.ручник чери тигго
 3. Виймаємо підсклянник у задній частині підлокітника, під ним знаходимо гумовий килимок, прибираємо його та знаходимо два гвинти. Відкручуємо їх.ручник чери тигго
 4. Піднімаємо важіль ручника, так буде легко зняти підлокітник.ручник чери тигго
 5. Чистимо від пилу та бруду порожнину підлокітника та знаходимо регулювальну гайку під головку або ключ на 10 мм.ручник чери тигго

Теоретично можна було б закрутити гайку штока регулювання натягу троса доти, доки ручник не тримав би на 3-4 клацаннях храповика важеля. Проте не все так просто.

Регулюємо гальмівні колодки ручного гальма Chery Tiggo

 

Більшість на цьому й зупиняється. Даремно, тому що затягнувши гайку на штоку троса, ми просто натягнули його та компенсували можливе розтягнення.

Як тимчасовий варіант це пройде. Але якщо ми хочемо, щоб ручне гальмо працювало довго і надійно, чинимо наступним чином.

 1. Розпускаємо регулювальну гайку штока троса, опустивши важіль до упору.
 2. Піднімаємо заднє колесо на домкраті, знімаємо його з автомобіля.
 3. Знімаємо супорт, відкрутивши два болти, підвішуємо його на дроті, не відключаючи. Демонтаж супорта необхідний для того, щоб точніше відрегулювати положення колодок ручника.
 4. На гальмівному диску (на корпусі барабана колодок ручника) знаходимо гумову заглушку.
  Далі чинимо наступне.

ручник чери тигго

 1. Акуратно тонкою викруткою виймаємо її з отвору.ручник чери тигго
 2. Провертаємо гальмівний диск отвором вниз і знаходимо за ним регулювальну гайку.ручник чери тигго
 3. Тонкою викруткою обертаємо регулювальну гайку до тих пір, поки колодки ручника не торкатимуться внутрішньої поверхні барабана. Колодки не повинні гальмувати маточину, а тільки ледве торкатися барабана.ручник чери тигго
 4. Все те ж таки виконуємо з іншого боку, потім збираємо гальмівний механізм, не забувши встановити гумові заглушки. Ставимо колеса.
 5. Регулюємо натяг троса із салону таким чином, щоб колодки розгальмовували колеса на 4-5 клацань.ручник чери тигго

За необхідності регулювання натягу троса уточнюємо вже за умов тестування. Після регулювання збираємо накладки, підсклянник та підлокітник у зворотному порядку.

ручник чери тигго
Знаходимо ухил з висотою підйому приблизно 1,25 м (Н) та довжиною в’їзду близько 5 м (L). Якщо нахилу поблизу немає, просто намагаємося зрушити машину з місця, поставивши її на нейтральну передачу і затягнувши ручник до упору.

Перевіряємо роботу ручного гальма на ухилі 25%, як показано на схемі вище. Міцних усім гальм та рівних доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *