Заміна та модернізація сайлентблоків заднього важеля Шевроле Епіка

Задня багатоважільна підвіска на Chevrolet Epica, як і на всіх машинах такого класу, чудово справляється з дорожніми нерівностями, забезпечуючи пристойну керованість та стабільність у поворотах. Проте ресурс деяких елементів підвіски засмучує. Наприклад, замінити рідні сайлентблоки заднього верхнього важеля Шевроле Епіка, можливо, доведеться вже до 100 тисяч пробігу.

Як замінити сайлентблоки заднього верхнього важеля Chevrolet Epica

 

Перша ознака зношування сайлентблоків верхнього важеля – скрип і постукування при проїзді нерівностей. Також при гальмуванні на швидкості близько 70 км/год машину може вести убік, при поворотах задню частину може зносити, що небезпечно.

шевроле эпика сайлентблок
Цей сайлентблок пройшов трохи понад 60 тисяч кілометрів. Оригінальний, але знос критичний.

Як правило, ресурс сайлентблоків верхнього важеля ззаду становить близько 100-120 тисяч кілометрів залежно від виробника.

Робота із заміни сайлентблоків задніх верхніх важелів Chevrolet Epica не є особливо складною, проте потрібно знати кілька нюансів і дотримуватися такого алгоритму заміни.

 1. Вивішуємо автомобіль на домкраті або підйомнику, знімаємо заднє колесо.шевроле эпика сайлентблок
 2. Ретельно очищаємо місця кріплення верхнього важеля — чотири гайки, дві знизу, дві зверху (головка 13 мм), змочуємо різьблення мастилом, що проникає.шевроле эпика сайлентблок
 3. Також очищаємо та відкручуємо гайку кульової опори головкою або ключем на 17 мм.
  шевроле эпика сайлентблок
 4. Відводимо важіль на себе.
  шевроле эпика сайлентблок
 5. Перевіряємо стан кульової опори, при необхідності, якщо є хоч найменший люфт або пошкодження пильовика, мінятимемо і кульову.
  шевроле эпика сайлентблок
 6. За допомогою зйомника випресовуємо палець кульової опори із цапфи.
  шевроле эпика сайлентблок
  Не допускається застосування вандальних методів демонтажу кульовий — будь-який удар кувалдою по елементах підвіски може порушити їхню геометрію.
 7. Готово, важіль у зборі можна знімати з автомобіля.
  шевроле эпика сайлентблок
 8. Передній та задній сайлентблок візуально ідентичні. Однак вони відрізняються центруванням отворів у корпусі. Відрізнити їх простіше по насічці — на передньому сайлентблоку (по ходу руху машини) нанесена літера F.
  шевроле эпика сайлентблок
 9. Відкручуємо болти кріплення сайлентблоків до важеля, попередньо очистивши та обробивши різьблення проникаючим мастилом.
  шевроле эпика сайлентблок
 10. Виймаємо сайлентблоки із важеля.
  шевроле эпика сайлентблоки
 11. Ретельно чистимо болти кріплення сайлентблоків та змащуємо їх консистентним мастилом. Якщо під руками немає водостійкого мастила, мажемо Літолом, графітовим мастилом або мастилом для шарнірів приводів. 
 12. Встановлюємо нові сайлентблоки, не плутаємо передній із заднім.
  шевроле эпика сайлентблоки
 13. Змащуємо шпильки та палець кульової опори.
  шевроле эпика сайлентблок
 14. Встановлюємо важіль на місце.
  шевроле эпика сайлентблок рычаг
 15. Затягуємо гайки кріплення важеля із зусиллям 110-120 Н∙м.
  шевроле эпика сайлентблок
 16. Піддомкрачуємо маточину до початку стиснення пружини і затягуємо гайку пальця кульової опори з таким же зусиллям. 

Встановлюємо колесо, з іншого боку проводимо самі операції.

Який сайлентблок верхнього заднього важеля краще на Шевроле Епіка

 
шевроле эпика сайлентблок
Новий оригінальний сайлентблок верхнього важеля Chevrolet Epicа повинен відпрацювати як мінімум 90 000 км.

Оскільки ресурс оригінального важеля від корейського GM у більшості випадків має ресурс не менше ніж 90-100 тисяч км пробігу, водії намагаються встановлювати саме їх.

шевроле эпика сайлентблок
Оригінальний сайлентблок верхнього заднього важеля від GM. Коштує божевільних грошей.

Каталожні номери оригінальних сайлентблоків верхніх важелів:

 • GM 96499160, сайлентблок заднього верхнього важеля задній лівий, ціна 920 гривень;
 • GM 96440047, сайлентблок заднього верхнього важеля задній правий, ціна 903 гривні;
 • GM 96440014, сайлентблок заднього верхнього важеля передній, однакові для переднього та заднього, ціна 920 гривень.

Практика показує, що міняти краще всі чотири сайлентблоки відразу, оскільки зношуються вони приблизно однаково, можуть бовтатися, можуть приклинити, руйнується гума, в результаті ми відчуваємо ті неприємні симптоми, про які говорили спочатку.

шевроле эпика сайлентблок

Ціна оригінальних сайлентблоків у комплекті на обидві сторони космічна, близько 7300 гривень на 2021 рік (260 доларів). Тому є варіант модернізації та здешевлення заміни як мінімум утричі.

Модернізація верхнього заднього важеля Chevrolet Epica

 

Щоб здешевити процедуру заміни верхніх сайлентблоків можна піти одним з двох шляхів.

 1. Випресовуємо старі гумові сайлентблоки з корпусу та запресовуємо нові плаваючі типу або гумові. Є у продажу та поліуретанові. Вони ідентичні за розмірами рідним, але коштують набагато дешевше.
  Наприклад, сайлентблоки FEBEST CHAB-001RUB можна купити по 350 гривень за штуку, а сайлентблоки, що змащуються, FEBEST CHAB001Z коштують 525 гривень. Відгуки про них суперечливі, а ресурс становить від 40 до 60 тисяч, кому як пощастить.

  Є варіанти дешевші. Наприклад, китайські Q0050566 від Q-FIX, ціна 220 гривень. Це звичайний гумовий. Плаваючі сайлентблоки цієї фірми Q0050451 коштують на 100 гривень дорожче. Якість гірша, ніж Фебест, але й ціна вдвічі нижча.
  Є й інші, наприклад, ASVA 1101-001Z, STELLOX 77-00488-SX або PATRON PSE11058. Дешево й сердито.

 2. Як варіант, можна перейти на дешевші сайлентблоки від Mercedes або Mazda, але для цього необхідно виточити втулку і запресувати її в корпус сайлентблока. Річ у тому, що ці сайлентблоки менші за діаметром, а внутрішній отвір більший, 12 мм замість 10 мм на рідній деталі.

  Ось розміри втулки, яку запресовують у корпус сайлентблоку.
  шевроле эпика сайлентблок
  Будь-який токар виготовить її за пару годин, а заразом і внутрішню перехідну втулку з 10 на 12 мм. Щоправда, у цьому випадку доведеться розсвердлювати отвір у корпусі, щоб 12-міліметровий болт увійшов туди.

шевроле эпика сайлентблок
А ось поліуретанові сайлентблоки ставити не рекомендують. Вони жорсткі, часто розтріскуються взимку, які ресурс у кращому разі становитиме 35-40 тисяч кілометрів.

Як ходитимуть перероблені сайлентблоки, одному богові відомо. Однак можливість зробити заміну дешевшою є, тому за наявності вільного часу, доступу до токарного верстата та пресу, можна втричі скоротити витрати на заміну верхніх сайлентблоків заднього важеля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *