Салонний фільтр Шкода Октавія А7: заміна, який краще
Салонний фільтр Шкода Октавія А7: заміна, який краще

Салонний фільтр Шкода Октавія А7: заміна, який краще

Заміна салонного фільтра на Шкода Октавія покоління А7 проводиться згідно із заводським регламентом. Процес заміни на Октавії кожного покоління трохи відрізняється. Це пов’язано з уніфікацією з іншими моделями концерну VAG. Втім, на Октавії будь-якого покоління операція із заміни фільтра проводиться досить швидко, головне знати алгоритм роботи.

Коли міняти фільтр салона Октавія А7

Незважаючи на заводські рекомендації, заміна салонного фільтра може знадобитися раніше. Все залежить від того, в яких умовах експлуатується автомобіль


Концерн VAG наполягає на тому, що заміна фільтра салону на Октавії А7 повинна проводитись раз на 15 тисяч км. Завод рекомендує міняти фільтр салону щорічно навіть у тому випадку, якщо пробіг за календарний рік був меншим. Це продиктовано кількома причинами:

 • під час літньої експлуатації фільтр вбирає масу пилу і бруду, крім того, на поверхні елемента залишаються листя, пух, насіння рослин, яке пізніше починає гнити, в осередках гниття розмножуються бактерії, з’являється неприємний запах, а це ніяк не сприяє здоровому мікроклімату в салоні;
 • якщо автомобіль експлуатувався в умовах сильної запиленості, ресурс фільтра може становити від 5 до 7 тисяч кілометрів при серйозних пробігах;
 • міська експлуатація також приносить свої негативні результати — фільтр забивається сажею від дизельних двигунів і викидами промислових об’єктів, пилом і крихтою від гуми, гальмівних колодок, знижуючи пропускну здатність фільтра, причому в першу чергу страждають дорогі якісні фільтри з дрібними порами у елементі, що фільтрує.

салонный фильтр октавия а7
Новий салонний фільтр на Октавію А7 від компанії Valeo

[stextbox id=’info’]Робимо висновок: фільтр салону необхідно міняти хоча б один раз на рік як мінімум, незалежно від кількості пройдених кілометрів.[/stextbox]

Який фільтр салону краще для Октавії А7

Розглядаючи прилавки автомагазинів із салонними фільтрами, можна запросто загубитися у брендах та видах фільтрів. Але ризикувати краще не будемо, купимо перевірені якісні фільтри, нехай і трохи дорожче


Майже щороку з’являються нові інноваційні види фільтрів салону. Наприклад, нещодавно вийшов на ринок фільтр Valeo ClimFilter з вугільно-поліфенольним фільтруючим елементом. Виробник заявляє, що елемент здатний перешкоджати проникненню в салон не лише дрібних частинок та пилу, але й має антибактеріальну дію.

Коштує він утричі дорожче, але за результатами незалежних досліджень, бактерії чудово почуваються на поверхні фільтра, великої різниці з вугільним фільтром ніхто не виявив. Це підтверджують і відгуки власників.

салонный фильтр октавия а7
Вугільно-поліфенольний фільтруючий елемент

Із заводу на Октавію А7 встановлено фільтр салону з каталожним номером VAG 05Q0819644A. Його ціна на 2018 рік становить близько 400 гривень. Недешево, але він добре справляється з основними продуктами забруднення повітря і купити його не проблема. Як альтернативу можна розглянути цілу лінійку аналогів.

Головне, щоб розмір фільтра збігався – 253х235х30 мм. Це стандартний розмір Октавії А7. Найгідніші аналоги оригінального фільтра:

 • Mahle з каталожним номером LAK 0888 та ціною 470 гривень, вугільний якісний фільтр;
 • з вугільних фільтрів найдешевшим виявився польський JC Premium з артикулом B04W024CPR за ціною 238 гривень за штуку, відгуки про нього непогані, літо виходить без проблем;
 • польський Wix Filters WP02089, 240 гривень, якість гірша, ніж у попереднього, вугільний фільтруючий елемент;
 • Bosch з номером за каталогом 01987432543 та ціною 280 гривень, Бош як Бош;
 • Mann з каталожним номером CU 026 009 — однозначний лідер рейтингів та відгуків власників, ціна близько 300 гривень, звичайний протипиловий фільтр;
 • вугільний фільтр Mann CUK 026 009 показав себе чудово, чистить повітря до останнього, ретельне очищення, запаху гару та кіптяви в салоні практично не відчувається;
 • Valeo 0701020, цей вугільно-поліфенольний фільтр з ціною близько 700 гривень.

салонный фильтр октавия а7
Оригінальный фільтр VAG

Словом, вибираємо фільтр будь-якого знайомого бренду та намагаємося не потрапити на підробку. Як вибрати хороший салонний фільтр, ми розбиралися тут.

Як поміняти салонний фільтр на Шкода Октавія А7

Елементарна операція із заміни фільтра проводиться буквально за кілька хвилин, якщо знати тонкощі заміни


Для заміни салонного фільтра на Октавії А7 жодного інструменту не знадобиться, хіба що довга викрутка. Салонний фільтр встановлений над випарником кондиціонера в районі бардачку праворуч від водія. Щоб замінити його, необхідно зняти кришку бардачка і відстібнути кілька клямок за таким алгоритмом:

салонный фильтр октавия а7
Схема демонтажу кришки бардачка
 • Звільняємо бардачок від речей.
 • З торця передньої панелі, праворуч від бардачка, знаходимо заглушку (1).
  салонный фильтр октавия а7
 • Тонкою викруткою підчіпляємо її та виймаємо з панелі.
 • Відчиняємо бардачок.
 • Викруткою відпираємо стопор, потягнувши його нагору (3). Він знаходиться в отворі, який закривала заглушка.
 • Знімаємо кришку бардачка, потягнувши її трохи нагору, потім трохи на себе і знову нагору, як показано на малюнку вище.
 • Знаходимо кришку картриджа салонного фільтра із шістьма клямками.

салонный фильтр октавия а7

 • У довільному порядку відмикаємо клямки і знімаємо кришку.
  салонный фильтр октавия а7
 • Виймаємо старий фільтр, ретельно вичищаємо або пилососимо картридж фільтра, протираємо ганчір’ям і встановлюємо новий фільтруючий елемент стрілкою на торці вгору.
салонный фильтр октавия а7
Старий зношений салонний фільтр

Установка кришки бардачка проводиться у зворотному порядку, а починати встановлення краще з верхніх кріплень кришки. Після встановлення замикаємо фіксатор. Так можна швидко своїми руками замінити фільтр салону на Шкоді Октавія А7.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *