Наш Ланос. Що стучить у задній підвісці
Наш Ланос. Що стучить у задній підвісці

Наш Ланос. Що стучить у задній підвісці

Підвіску Деу Ланос складно назвати найтихішою і найскладнішою у світі, але тим не менше нарікань на неї не так багато. Можливо, дається взнаки опелівське коріння. Стукіт і дзвін у задній підвісці може бути спричинений кількома моментами, незважаючи на простоту конструкції самої балки, та й усієї підвіски загалом.

Стукіт у підвісці Ланоса ззаду. Шукаємо причину

На жаль, у нашого Ланоса існує кілька неочевидних і несподіваних причин стуку задньої підвіски. Якщо ми говоримо про очевидні, то їх назве кожен водій, який має справу з Сенсами і Деу Ланос.

Це може бути як амортизаторні стійки, їхні демпферні прокладки, сайлентблоки задньої балки, втулки амортизаторів, так і пружини можуть видавати характерні звуки. Також не варто скидати з рахунків гальмівні барабани, точніше, колодки. Вони люблять погриміти в разі пошкодження утримуючих пружин або інших деталей гальмівного механізму.

Звісно, все потрібно перевіряти руками і візуально, але досвідчені водії, безумовно, відрізнять стукіт розкрученої або стомленої стійки від гуркоту гальмівних колодок у барабані або розбитого підшипника задньої маточини.

Що стосується зносу гумових деталей, сайлентблоків балки, втулок амортизаторів і верхніх демпферних прокладок, їх знос визначається як на слух, так і візуально. Це очевидні причини і вони знайомі багатьом. Втім, іноді навіть після заміни всіх гумових деталей і навіть стійок, після ревізії гальмівного механізму стуки не припиняються.

Дзвін задньої балки Деу Ланос. Що робити

Якщо все поміняно і перевірено ще раз, всі питання тільки до задньої балки. Точніше, до її стабілізатора. Торсіонна задня балка Деу Ланос має обмежену скручувальну здатність не стільки через свою конструкцію і міцність, скільки через стабілізатор, який знаходиться в порожнині балки. Його діаметр 20 мм, а каталожний номер 96208559.

Конструкція стабілізатора проста, якщо не сказати примітивна. Це металевий прут із міцної та жорсткої сталі. До балки він кріпиться двома потужними конусними болтами з різьбленням на 10. Щоб уникнути прямого контакту стабілізатора з балкою, конструктори застосували дві звичайні гумові втулки.

втулка стабилизатора
Можлива причина стуку і дзвону в задній балці – знос гумових втулок стабілізатора. Зліва рідна втулка, праворуч від Нексії під 16-мм стабілізатор

Коштують вони копійки, їхній каталожний номер GM 96208560 (96179843 від Нексії під стабілізатор діаметром 16 мм).

Міняємо втулки стабілізатора задньої балки

Докучливий дзвін дуже часто спричинений зносом цих втулок. У разі стирання гумової втулки хоча б на 5-7 мм під час їзди нерівностями стабілізатор торкається балки і видає дзвінкий дратівливий звук.

Заміна втулок стабілізатора задньої балки займе не більше півгодини за наявності інструменту і проникаючого мастила на кшталт WD-40. Процес простий:

 1. Відкручуємо два болти по краях балки.
  болт стабилизатора ланос
 2. Вибиваємо стабілізатор з одного боку на 25-30 мм.
  выбиваем стабилизатор
 3. Міняємо втулку.
  новая втулка
 4. Стару можна не викидати, а посунути ближче до центру.
  старая втулка
 5. Місце кріплення потрібно змастити перед встановленням.
  смазываем
 6. Ту ж саму операцію виконуємо з іншого боку балки.

Стуки і дзвони як рукою зніме. Ресурс цих втулок, як показує практика, не більше 85-95 тисяч км.

Розбираємося з болтами кріплення стабілізатора балки

Є ще одна причина стукотів у задній балці — ті самі болти, які кріплять стабілізатор по краях. Залежно від місця складання автомобіля, болт може бути вкручений по-людськи в різьбу вушка стабілізатора. У цьому випадку проблема може бути тільки тоді, коли болт відкрутиться.

болт крепления стабилизатора

На деяких складальних підприємствах, ймовірно, спостерігався дефіцит конусних болтів потрібного розміру, тому стабілізатор кріпили до балки просто за допомогою болта меншого діаметра і гайки. Природно, така самодіяльність призводила до того, що вбивалося різьблення в вушку, а сам болт вивалювався вже до 50-ї тисячі пробігу.

У цьому разі варіант один — зрізати неправильні болти та замінювати їх новими з потрібним різьбленням і формою головки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *