Наш Ланос. Стукає рульова рейка, що робити

Опелівська надійність, у спадок разом із конструкцією основних вузлів, перейшла до автомобілів Деу. Проте при міцному пробігу машина може міцно попсувати нерви. Коли стукає рульова рейка на Ланосі, тривогу бити рано. Спершу проведемо діагностику, а після цього з’ясуємо, що нам світить — заміна рейки, ремонт або, можливо, справа в чомусь іншому. Як показує практика, стукіт у рульовій рейці не завжди свідчить про необхідність заміни. Ціна самої рейки, плюс ціна заміни — виходить кругла сума, яка змусить нас розібратися у всьому самостійно.

Ціна рульової рейки на Ланос

Для орієнтування ми підібрали кілька варіантів для заміни рейки на Ланос. Не факт, що її доведеться міняти, проте ми знатимемо, скільки можна заощадити, якщо витратити час на діагностику і в крайньому разі ремонт рульового.

 1. Оригінальна рульова рейка GM без ГУР з каталожним номером 096275011, корейська, обійдеться в $82 (або 2092 грн) за курсом на 2018 рік. Якість хороша, але можна знайти дешевше і не гірше.
 2. Наприклад, чеська рейка Profit 30418040. Її ціна 79 доларів. Трохи гірша за якістю, але криміналу немає.
 3. Lauber, виробництво Польща, номер за каталогом 668267. Ця рейка з ГУР, тому і коштує вона дорого, близько $450. Міняти її сенсу немає, тільки ремонтувати.

Перспектива повної заміни рейки не райдужна, тим паче, що на СТО, найімовірніше, наполягатимуть саме на заміні. Ніхто не захоче возитися з рульовим автомобіля застарілої конструкції, їм це не вигідно. Поміняти простіше, а нам дорожче. Виходить, розбираємося самі.

Чому стукає рейка. Як визначити причини

Особливо складного в пристрої рейки Ланоса немає нічого. Класична конструкція, перевірена роками і пережила не одне покоління автомобілів. Пристрій рульової рейки показано на фото нижче.

рейка ланос
Рульовий механізм із гідропідсилювачем: 1 – картер рульового механізму; 2, 15 – трубопроводи; 3, 16, 20, 55, 57, 58 – кільця ущільнювачів; 4 – пружинне кільце; 5 – внутрішнє ущільнення вала-шестерні; 6 – пильовик вала-шестерні; 7, 11 – стопорні кільця; 8 – чохол ущільнювача; 9 – стяжний болт; 10 – муфта; 12 – розподільник у зборі; 13 – ущільнення вала-шестерні; 14 – верхня втулка вала-шестерні; 17, 61 – монтажні втулки; 18 – верхня заглушка картера; 19 – плунжер; 21 – пружина; 22 – регулювальна пробка; 23 – контргайка; 24 – рейка; 25 – напрямна планка; 26, 43 – втулки кожуха; 27, 44 – хомути кожуха; 28 – кожух картера; 29 – наконечник рульової тяги (лівий); 30, 50 – чохли; 31, 49, 59, 63 – гайки; 32, 34, 39, 41, 45, 48 – болти; 33, 47 – регулювальні болти; 35 – ліва рульова тяга; 36, 52 – шайби; 37, 42 – втулки шарнірів кермових тяг; 38 – опорна пластина; 40 – стопорна пластина; 46 – права кермова тяга; 51 – наконечник кермової тяги (правий); 53 – ущільнення штока; 54 – напрямна втулка; 56 – поршень; 60 – циліндр; 62 – кришка; 64 – пружинне кільце; 65 – підшипник

Незалежно від того, з ГПК рейка чи без нього, стуки в рульовому можуть з’являтися з кількох причин:

 • Знос пари шестерня-рейка. Якщо пробіг нашого Ланоса за 180 тисяч, ймовірність того, що зносилася ця пара доволі велика.
  рейка ланос
  Пара шестерня — рейка
 • Ослабла регулювальна гайка або зносилася притискна втулка. Вирішується просто — підтягуємо гайку, але не до упору, а так, щоб кермо вільно оберталося, при цьому люфту не було.
  ланос рейка
  Притискний сухар рейки
 • Знос підшипників рульового вала. Найпоширеніша причина стукотів у Ланосів з хорошим пробігом.
 • Зношення на притискному сухарі, яке призводить до того, що він не притискається рейкою і б’є по корпусу рейки під час проїзду нерівностей. У цьому разі доведеться знімати і перебирати рейку.

Причин не так багато, але перед тим як зняти та відремонтувати рейку, пробіжимося причинами, що спричиняють стукіт, які побічно стосуються рейки.

Що стукає в рульовому Ланоса, симптоми і причини

Існує низка симптомів, які можуть бути дуже схожими на стуки в рейці. Насправді все може виявитися набагато простіше і дешевше в ремонті. Ці моменти часто використовують на СТО, щоб підняти ціну на ремонт, тому знаючи про такі несправності, ми можемо своїми руками їх усунути.

 1. Стук спереду на малій швидкості під час проїзду нерівностей, на будь-якій поганій дорозі, в кермо не віддає. Це може стукати стабілізатор поперечної стійкості, втулки зносилися (а їхній ресурс не більше 100 тисяч пробігу). Перевіряються втулки стабілізатора просто — розгойдуємо автомобіль у поперечній площині, бажано в тиші. Якщо з’явиться легкий стукіт — 100% вина втулок стабілізатора.
 2. Стукіт на швидкості вище 50-60 км/год ніяк не може бути наслідком несправності рульового. Це — некоректна робота стійок (амортизаторів), зношення втулок або демпферних подушок, оскільки вони гасять дрібні коливання не своєю конструкцією, а за рахунок люфтів у місцях кріплення. Люфти при цьому можуть бути незначні.
 3. Для Ланосів з ГПК: виття з-під капота не завжди свідчить про несправність гідропідсилювача. Це може бути як помпа, так і генератор. Для машин з кондиціонером причиною підвищеного шуму, особливо в ті моменти, коли ми не повертаємо кермо, може бути або натяжний ролик, або компресор кондиціонера.
 4. Якщо кермо приклинює не систематично, це може свідчити про іржу на кермовому валу, засмічені підшипники валу або їхнє зношення. Принаймні, підшипники перевірити і замінити куди простіше, ніж рульову рейку.
 5. Будь-які вібрації на кермі під час гальмування або під час набору швидкості не мають стосунку до рейки. Це проблеми гальмівного механізму (знос диска, колодок), дисбалансу коліс, несправності підвіски.
 6. Туге кермо при увімкненому двигуні (для Ланосів з ГПК) ще не свідчить про несправність гідропідсилювача. Якщо під час повороту на місці кермо посмикується, повертається нерівномірно, у всьому винен розтягнутий ремінь приводу допоміжного обладнання або натяжний ролик. І це стосується не тільки Ланосів.

Діагностика рульової рейки Ланос

Перевірити стан рейки досить просто. По-перше, ретельний візуальний огляд скаже про витік мастила з картера рульового, прорвані або зношені пильовики, механічні пошкодження рейки. По-друге, потрібно постаратися з’ясувати джерело стуку з-під машини або з-під капота.

ланос рейка втулка
Нова втулка рейки

Для цього просимо помічника сісти за кермо і покрутити ним у межах 15-30 градусів. Самі ми в цей час перебуваємо в районі рульової рейки і уважно слухаємо, звідки виходить стукіт, якщо він є взагалі на автомобілі, що стоїть.

Стук можна розпізнати, якщо покласти руку на картер рейки під час обертання керма помічником. Ще одне джерело стуку в рульовому — місця кріплення тяг. Часто розбивається ущільнювач під біноклем, досить його замінити, й стуки зникнуть.

Якщо стуки на автомобілі, що стоїть, підтвердилися, купуємо ремкомплект для рейки Ланос, знімаємо її і міняємо кільця ущільнювачів, капролінові втулки, хомути і пильовики. Навіть повне перебирання рейки обійдеться значно дешевше, ніж купівля і встановлення нової. Вдалої всім діагностики і рівних доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *