Свечи лачетти

Найкращі свічки для Хендай Соляріс. Вибір та заміна своїми руками

Новий Hyundai Solaris отримав у розпорядження два двигуни, 100 і 123-сильні мотори об’ємом 1,4 (родина G4LC) та 1,6 л (G4FC). Заміна свічок на цих двигунах проводиться не раніше 50-60 тисяч пробігу, як запевняє виробник. Насправді, враховуючи якість бензину та масла на ринку, міняти свічки на Солярисі потрібно хоча б раз на 30-40 тисяч. Благо, ціни на свічки не захмарні і кожен може дозволити собі таку заміну, щоб не допускати перевитрати палива та некоректної роботи двигуна.
 

Які свічки стоять на Hyundai Solaris із заводу, параметри

На автомобілях до 2017 року випуску двигунів могли бути встановлені свічки з каталожним номером 1885510060 або 1885410080. Різниця тільки у виробнику. У першому випадку ми маємо справу зі свічками NGK LZKR6B, у другому – зі свічками Champion OE201T10. Обидві оригінальні свічки можна легко купити в будь-якому магазині за ціною близько 80-90 гривень (~$3,5). Параметри та характеристики цих двох свічок не відрізняються.

свечи на Хендай Солярис
Оригінальні заводські свічки

В принципі, оригінальні свічки можна замінити на будь-які інші, що підходять за параметрами. Але для цього потрібно орієнтуватися в параметрах і знати номінальні характеристики свічок на Соляріс.

Базова свічка має мідно-нікелеві електроди та такі номінали:

 • діаметр різьби 12 мм;
 • довжина різьби 26,5 мм;
 • під ключ на 16 мм;
 • калильне число 6;
 • іскровий зазор 0,9-1 мм;
 • інтегрований опір 10 кОм.

ТОП-7 кращих свічок за 2020-2021 роки докладно розглянуто тут.

свечи на Хендай Солярис
Свічки Denso на Хендай Солярис

Що таке калильне число і чому цей параметр обов’язковий для дотримання ми докладно розглядали тут, а всі інші параметри не викликають складнощів при виборі. Зазор нової свічки змінювати вкрай небажано, оскільки він виставлений на заводі з урахуванням зносу електрода і має тенденцію до збільшення.

Діагностика свічок запалювання на Хендай Солярис

Несправності свічок запалення на Солярисі, як провести діагностику своїми руками, ознаки несправності свічок
свечи на Хендай Солярис
Перевірка іскроутворення

Якщо виникають сумніви у працездатності свічки, її можна перевірити за допомогою спеціального тестера, а крім того, можна просто вивернути свічку, покласти її на масу двигуна (головку блоку чи будь-яку металеву поверхню), надіти котушку та прокрутити двигун стартером, не запускаючи.

свечи на Хендай Солярис
Тестер для перевірки свічок

Іскра має бути потужною, яскравою та стабільною. Якщо справа наближається до заміни свічок, можуть виникати перші ознаки несправності:

 • важкий пуск двигуна незалежно від температури двигуна та повітря;
 • падіння тяги, потужності;
 • троїння двигуна;
 • нестійка, нестабільна робота двигуна на холостих обертах;
 • висока витрата палива.
свечи на Хендай Солярис
Зношена свічка

При перевірці свічок необхідно пам’ятати про те, що часте вкручування і викручування призводить до деформації кільця ущільнювача, в результаті чого щільність і герметичність посадки свічки може постраждати. Це призводить до втрати компресії у циліндрі і, як наслідок, до нестабільної роботи циліндра.

 

Які свічки краще на Хендай Соляріс

При виборі свічок на Hyundai Solaris доводиться враховувати рік випуску автомобіля, а не тільки параметри свічки, оскільки з 2017 року в конструкцію були внесені деякі зміни
свечи на Хендай Солярис

Після оновлення покоління моделі у 2017 році із заводу розпочали встановлення інших марок свічок. Вони відрізняються лише матеріалом наплавлення на бічному електроді:

 • Для моторів G4LC об’ємом 1,4 л потужністю 100 сил застосовуються свічки з каталожним номером 1884410060, це ні що інше, як корейська свічка Mobis з іридієвою напайкою на електроді. Ціна свічки від 400 до 500 гривень ($15-19). Вони відрізняються стабільнішим іскроутворенням і високим ресурсом, аж до 150 тисяч км пробігу.
 • Двигуни G4FC потужністю 123 сили об’ємом 1,6 л комплектуються свічками з артикулом 1885510061 фірми Mobis. Матеріал наплавлення електрода — іридій та платина. Ціна свічки від 250 до 350 гривень ($9-13).
свечи на Хендай Солярис
Корейські свічки Mobis

Якщо ми приймаємо рішення встановлювати недорогі свічки, але відповідні заводські номінали, швидше за все, нашу увагу привернуть кілька варіантів:

 • Свічки NGK з артикулом LZKR6B10E. Це ті ж свічки, які встановлюються із заводу, але можуть бути в упаковці Кіа/Хендай, а можуть продаватися в упаковці NGK. Ціна близько $3-3,5.
 • Свічки Denso XUH22TT. За тією ж ціною ми отримуємо відмінну заміну оригіналу від японського бренду.
  Усі параметри цієї свічки ідентичні, крім калільного числа. У цих свічок калільне число 8 замість номінальних 6 тому можливі перебої в роботі двигуна на високих оборотах і під навантаженням.
 • NGK silkr6c10e, у деяких випадках встановлювалася із заводу на 1,4-літрові мотори. Звичайна нікелева свічка за стандартною ціною.
 • NGK RER8MC або ELR9QC10, повний аналог заводської свічки.
 • Чеські свічки BRISK Super R 1709, мідно-нікелеві електроди, за параметрами збігаються з оригіналом, ціна близько $4.
свечи на Хендай Солярис
Майже оригінал, свічки NGK

Міняємо свічки на Хендай Соляріс своїми руками

Заміна свічок запалення на Солярисі – найпростіша операція, але на сервісі за це попросять викласти від $10 до $20, залежно від пафосності станції.

Для заміни свічок необхідно мати торцевий ключ на 10 або головку, свічковий ключ на 16, викрутку з плоским шліцем і ганчір’я. Якщо це все є під руками, приступаємо до роботи, попередньо повністю охолодивши двигун.

 • Для заміни свічок на Солярісі необхідно зняти пластикову кришку двигуна. Вона кріпиться чотирма болтами із головкою на 10.

  свечи на Хендай Солярис

 • Викручуємо їх, кришку знімаємо.
  свечи на Хендай Солярис
 • Під кришкою знаходимо котушки запалення. Відключаємо джгути дротів, віджавши пластиковий фіксатор викруткою.свечи на Хендай Солярис
 • Відключаємо конектор від котушки і відводимо дроти убік.свечи на Хендай Солярис
 • Відкручуємо болти кріплення котушок, по одному на кожній. Для цього використовуємо ключ або головку 10.свечи на Хендай Солярис
 • Виймаємо котушку з колодязя.свечи на Хендай Солярис
 • Оцінюємо стан свічкового колодязя. Якщо є скупчення бруду та пилу, продуємо компресором при встановленій свічці.свечи на Хендай Солярис
 • Свічковим ключем на 16 відкручуємо та виймаємо свічку.свечи на Хендай Солярис

Установку проводимо у зворотній послідовності. Джгути дротів переплутати не вийде, оскільки їхня довжина не дозволить помилитися. При вкручуванні свічок дотримуємося обережності та переконуємося, що різьбова частина вкручується без зусиль. Момент затяжки за книжкою – 23-25 Н•м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *