Міняємо задні колодки на Деу Ланос. Обираємо кращі
Міняємо задні колодки на Деу Ланос. Обираємо кращі

Міняємо задні колодки на Деу Ланос. Обираємо кращі

Від бюджетного автомобіля дуже багато хотіти не доводиться. Барабанне гальмо, як привіт з минулого, так само служить на наших Деу. Задні колодки Ланос служать досить довго, але це залежить від заводу збирання автомобіля. Теоретично, вони повинні пережити дві-три заміни передніх колодок, оскільки основне навантаження при гальмуванні припадає саме на передні колеса. Але так буває не завжди і сьогодні розберемося як поміняти задні колодки на Деу Ланос, виберемо найкращі та вникнемо у нюанси.

Коли міняти задні колодки на Ланосі

Жоден виробник колодок, а тим більше, автомобіля, не може до пуття сказати, коли потрібна заміна колодок на барабанному гальмі. І це не їхня вина. Справа в тому, що теоретично допустима товщина фрикційної накладки становить 1,5 мм. Перевірити це досить складно.

Так, інженери передбачили можливість контролю ступеня зношування накладок через ревізійний отвір в опорному диску гальмівного механізму. Але вони не передбачили фізичних можливостей людини. Заглянути в цей отвір практично неможливо, а якщо і пристосуватися, то все одно нічого не побачиш і не намацаєш.

тормозная система Ланос
Ступінь зносу колодок можливо оцінити тільки у тому випадку, коли знятий барабан

На зношування колодок заднього барабанного гальма може впливати маса обставин:

 • стиль водіння;
 • якість самої накладки;
 • стан внутрішньої поверхні барабана;
 • стан розсувного механізму;
 • стан робочого гальмівного циліндра.

У середньому колодки можуть відпрацювати від 30 до 60 тисяч, але історія знає випадки, коли їх міняли з пробігом понад сотню тисяч.

Симптоми зношених задніх колодок

Якщо зловчитися, можна дізнатися про стан колодок за допомогою ревізійного отвору в опорному диску, але сподіватися на нього не варто. Перша і головна причина, через яку необхідна заміна колодок на Ланосі — скрип при гальмуванні. Це крайня фаза зношування, коли метал колодки треться об поверхню барабана і в цьому випадку потрібна екстрена заміна, щоб хоча б спробувати врятувати барабан.

старые колодки
Зношені колодки

Непрямі ознаки зношування — перестає тримати ручник, мляве і нерівномірне гальмування задніх коліс. Міняти колодки доведеться і в тому випадку, коли на накладки потрапила гальмівна рідина або мастило. З’ясувати це можна лише після демонтажу барабана, але сліди гальмівної рідини або мастила обов’язково виявляться на опорному диску. Хай там що, якщо зважилися на заміну, необхідно вибрати якщо не найкращі колодки, то хоча б не найгірші.

Ferodo
Колодки для Деу Ланос Ferodo

Вибираємо кращі задні колодки для Ланоса

На ринку представлена безліч різних варіантів, від безіменного Китаю і до самих топових брендів. Річ у тому, що ланосівські колодки використовуються на доброму десятку моделей, а то й більше. Усі вони спадкоємці опелівської конструкції, отже, колодки їм підходять однакові — це і Нексія, і Авео, Сенси, Есперо та Нубіра. Почнемо з оригіналу:

оригинал
Оригінальні колодки Hi-Q. Їх постачають на конвеєр в Кореї, причому не тільки для Деу, але і для Киа й Хендай
 1. Hi-Q (Sangsin Brake). Рідні корейські колодки з номером за каталогом SA 055. Топ продажів колодок Ланоса. Відмінна ціна, прийнятна якість. За них просять приблизно $20 за комплект на обидві сторони.
 2. METELLI з каталожним номером 53-0309. Дорожче оригінальних, але якщо не підробка, то італійські колодки досить витривалі, мало пилять, але шумуваті. Для агресивного стилю їзди – саме воно.
 3. Delphi з номером за каталогом LS1622. Якщо справжні американські, то коштують близько $22, добрий варіант для тих, хто любить спокійну їзду. М’яка, але курна накладка.
 4. Німецькі колодки ATE з артикулом 03013702672. Найдорожчі із запропонованих на ринку. Відгуків мало, бо ціна близько 30 доларів. Не того польоту наш птах, щоб такі гроші за колодки віддавати.
 5. Колодки Zimmermann. Артикул 109901005. Якісні колодки, свого часу на старі Опеля ставили тільки їх. Ціна кусається, не менше ніж 60 доларів.
 6. В межах $15 можна купити колодки Kager (034-0231) із Польщі, білоруські Fenox (BP 053023), польські Craft та ABE. Загалом, польських колодок на ринку більшість. Це пов’язано з тим, що ланоси збиралися до 2004 року на польському заводі FSO.
кододки
Набір задніх колодок для Ланоса

Ні, знайти можна і дорожче. Італійські LPR (OEK 0344) виставлені за $82, а Brembo (K 059 033) за $110. Справа в тому, наскільки ми любимо свою машину. І ще бажано купити ремкомплект для барабанного гальма Ланос, до нього входять розпірні планки, регулювальні тяги і пружини, що утримують з шайбами. Ціна комплекту близько $5. Що ж, якщо колодки куплені, мінятимемо.

ремкомплект
Ремкомплект для заміни задніх колодок Ланос

Міняємо задні колодки на Ланос своїми руками

Специфікація гальмівного механізму

Робота нескладна і замінити колодки на Ланосі з обох боків зможе кожен за годину-півтори. Для роботи нам знадобиться стандартний набір інструментів, розсувні плоскогубці, можливо, дерев’яна колодка, щоб збити барабан і бажано мати гачок для встановлення та зняття пружин, який можна зробити зі старої тонкої викрутки, знадобиться не раз.

Ще приготуємо чарівний аерозоль WD40 та високотемпературне мастило для гальмівних систем. Якщо все готово, приступаємо до роботи.

 1. Працювати зручніше на оглядовій ямі, оскільки доведеться послаблювати трос ручника. Якщо ями немає, то не біда. Ставимо машину на рівний майданчик і вмикаємо першу передачу. Ручник опускаємо до упору.
 2. Послаблюємо болти кріплення колеса, вивішуємо автомобіль на домкраті, підставляємо упор під кузов та ставимо під передні колеса противідкати.
 3. Дивимося на рівень гальмівної рідини. Якщо він у районі максимальної позначки, відкачуємо частину рідини грушею або шприцом.
 4. Розвальцовуємо ступичну гайку, відкручуємо її.
барабан фсе
Зношений гальмівний барабан
 1. Потужною викруткою викручуємо гвинт із потай, який кріпить барабан до маточини.
 2. Намагаємось зняти барабан. У більшості випадків зніматися він не хоче, тому що має вироблення від колодок і буртик із краю. Буртик упирається в колодки і не дає барабану посунутися. Не біда.
  Не поспішаємо братися за молоток, а чинимо так: навішуємо колесо на барабан, прихоплюємо його двома болтами та різкими рухами на себе зверху і знизу скидаємо колесо разом із барабаном. Успіх гарантовано, перевірено. В крайньому разі, застосовуємо дерев’яну колодку та молоток.
 3. Перевіряємо стан барабана. Якщо його внутрішній діаметр (за винятком буртика, який потрібно прибрати) понад 200 мм, доведеться міняти.
 4. Оцінюємо стан гальмівного механізму, дивимося на гальмівний циліндр, проточин бути не повинно, пильовики без тріщин.
пружины тормозного механизма
Знімаємо пружини, стяжну та механізму авторегулювання
 1. Обережно видаляємо пружину механізму автопідведення колодок.
 2. Знімаємо притискні пружини (1), провернув чашки на 45 градусів.
 3. Знімаємо утримуючі стійки (3) з передньої та задньої колодок.
 4. Викруткою або гаком знімаємо стяжну пружину (7).
 5. Розводимо верхні частини колодок та відключаємо трос приводу ручника від задньої колодки(8).
 6. Знімаємо старі колодки та ретельно чистимо опорний щиток, не застосовуючи нафтопродуктів та розчинників.
 7. Наносимо високотемпературне мастило на щиток у тих зонах, де працюватимуть нові колодки.
 8. Встановлюємо задню колодку та кріпимо трос ручника.
 9. Ставимо пружинну стійку.
 10. Навішуємо розпірну стійку (10), змастивши мастилом різьбову частину.
 11. Встановлюємо передню колодку разом із механізмом автопідведення (5,12).
 12. Встановлюємо пружинну стійку, що утримує, з чашкою.
 13. Поки колодки розведені, розсувними плоскогубцями втоплюємо поршні гальмівного циліндра по максимуму.
 14. Встановлюємо спочатку нижню(11), потім верхню(7) стяжні пружини.
 15. Ставимо механізм автопідведення з пружиною (12).

Залишилося замінити мастило в ступичному підшипнику, встановити барабан на місце, зафіксувати гвинтом та наживити ступичну гайку. Поки що не контримо її.

Навішуємо колесо, затягуємо гайку до упору, після цього відпускаємо доти, доки шайба маточини не звільниться настільки, щоб провертати пальцями. Прокрутимо колесо, воно має вільно зробити два-три оберти, причому люфту в підшипнику бути не повинно. Контримо гайку, набиваємо кришку маточини мастилом і встановлюємо її на місце.
Натискаємо на гальмо кілька разів, має спрацювати механізм підведення колодок, ми почуємо клацання, значить механізм спрацював і все зібрано правильно. Встановлюємо колесо та міняємо колодки з іншого боку за таким же алгоритмом. Вдалої всім роботи та міцних гальм!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *