Тече теплообмінник Шевроле Круз 1.8 Z18XER (F18D4), що робити

1.8-літровий двигун Chevrolet Cruze F18D4 (Z18XER) вважається досить надійним та ресурсним. Однак і він має свої слабкі місця, добре вивчені нашими водіями. Теплообмінник Шевроле Круз систем охолодження та змащення — одна з больових точок цього двигуна.

Навіщо потрібний теплообмінник Шевроле Круз Z18XER

 

Підтримання нормальної стабільної робочої температури двигуна в будь-яких режимах роботи – важлива умова для ефективного використання палива, мінімізації зносу елементів, що труться, і самого масла.

теплообменник шевроле круз

З точки зору системи змащення теплообмінник Chevrolet Cruise частково виконує функції масляного радіатора. З однією лише різницею — радіатор тільки охолоджує масло, а теплообмінник сприяє стабілізації (вирівнюванню) температури оливи та антифризу, що позначається на рівномірності прогріву та охолодження всіх систем двигуна в комплексі.

Для системи змащення дуже важливо, щоб моторне мастило якнайдовше підтримувалося в стабільних температурних режимах. Це забезпечить номінальну в’язкість, плинність, зменшить інтенсивність вигоряння компонентів мастила. Крім того, перегріта олива набагато гірше справляється з утворенням олійної плівки, а також серьйозно ускладнює життя системі охолодження.

Те саме можна сказати і про холодну оливу. Густе непрогріте масло фізично не може потрапити у віддалені від масляного насоса канали, наприклад, головки блоку циліндрів, а це відбивається на якості змащення багатьох елементів і систем. Теплообмінник дозволяє маслу прогрітися набагато швидше завдяки тісному контакту з теплим антифризом, який нагрівається набагато швидше.

радиатор масла

Як працює теплообмінник Шевроле Круз 1.8, будова

 

Теплообмінник Шевроле Круз 1.8 Z18XER складається з корпусу та охолоджувача. Масляний фільтр кріпиться безпосередньо до корпусу, а масло з піддона картера під тиском, що створюється масляним насосом, проходить через фільтр і потрапляє в охолоджувач.

конструкция теплообменника круз

Іншим каналом в камеру охолоджувача надходить антифриз через помпу і трубку з фланцями. Герметичність кріплення трубки досягається за рахунок ущільнювальних кілець. Масляна камера та камера для антифризу знаходяться поруч, що дозволяє при необхідності прогріти масло до робочої температури, або охолодити його, якщо температура вища за норму.

теплообменник

Камери оливи та антифризу знаходяться в безпосередній близькості. Щоб убезпечити системи від змішування охолоджуючої рідини та мастила, застосована хитра система прокладок, від якості яких залежить коректність роботи теплообмінника та всього двигуна загалом.

Несправності теплообмінника Chevrolet Cruze 1.8 л

 

Теоретично така проста система має працювати безперебійно. Проте на практиці все інакше. Теплообмінник Шевроле Круз часто підкидає своїм власникам вкрай неприємні сюрпризи. Якщо запустити стан вузла, можна запросто влетіти на капітальний ремонт двигуна.

Основні ознаки розгерметизації теплообмінника Chevrolet Cruze:

 1. Течія антифризу з-під випускного колектора.течь антифриза
 2. Протікання оливи на блоці циліндрів у районі випускного колектора, попадання масла на корпус каталізатора та випускну трубу.масло на блоке круз
 3. Емульсія біло-сірого кольору на масляному щупі та під маслозаливною пробкою, на стінках горловини та внутрішньої поверхні клапанної кришки.эмульсия
 4. Жирні розводи, масляні плями на поверхні антифризу в розширювальному бачку системи охолодження.масло в антифризе

Все це свідчить лише про одне — прокладки теплообмінника повністю вичерпали свій ресурс і вимагають заміни. У ряді випадків розгерметизація каналів та камер теплообмінника відбувається через термічну деформацію площини корпусу або самого охолоджувача. Це відбувається через систематичне перегрівання двигуна, неробочий термостат або помпу.

Як зняти теплообмінник Шевроле Круз Z18XER

 

Для заміни прокладок, ремонту теплообмінника або його заміни потрібна оглядова яма або підіймач. Якщо ми переконалися в тому, що з теплообмінником є проблеми, зливаємо антифриз за допомогою зливного штуцера в нижньому правому куті радіатора, попередньо видаливши пластиковий захист.

кран радиатора

Відкручуємо три гайки, які кріплять колектор каталізатора до приймальної труби, а також болти кріплення теплового захисту. Використовуємо накидний ключ або головку на 13 мм для каталізатора, а для теплового щитка на 10 мм.

выхлопная система круз

Відкручуємо кронштейн кріплення каталізатора головкою Е12.

кронштейн круз

Переходимо в підкапотний простір. Головкою Е12 відкручуємо два болти теплового щитка, один з яких попутно тримає кронштейн масляного щупа, другий кронштейн джгута проводів. Відключаємо роз’єм джгута проводів датчика.

щиток

Перед демонтажем щупа під піддон краще поставити ємність, оскільки направляюча щупа низько йде в картер, можливе витікання 200-300 г оливи. Провертаємо і виймаємо щуп із напрямною у зборі.

щуп масла

Виймаємо тепловий екран випускного колектора і змочуємо різьби проникаючим мастилом (WD-40, наприклад).

Відкручуємо 9 гайок кріплення випускного колектора головкою на 10 мм, починаючи з середньої частини. Враховуємо, що гайки тонкостінні (10×8 мм), поводимося з ними акуратно. Також відкручуємо головкою на 12 мм монтажну провушину.

схема

Подаємо колектор на себе та піднімаємо, акуратно виводячи його з моторного відсіку.

Головкою Е12 відкручуємо 5 болтів кріплення теплообмінника до блоку циліндрів, а головкою Torx T30 – фланці трубки від термостату та помпи. Акуратно виводимо теплообмінник із моторного відсіку.

схема

Ремонт теплообмінника Шевроле Круз Z18XER та заміна прокладок

 

Після демонтажу теплообмінника у зборі ретельно відмиваємо корпус та відкручуємо колбу масляного фільтра. При цьому витікатиме відпрацьована олива.

теплообменник

Відкручуємо теплообмінник від корпусу, шість болтів Torx T30, та відокремлюємо його від корпусу.

Видаляємо стару прокладку та ретельно чистимо ущільнювальний паз від бруду та старої оливи. Ретельно миємо корпус та теплообмінник, продуємо канали від бруду.

корпус

На цьому етапі дуже важливо перевірити геометрію площини теплообмінника та корпусу. Зробити це можна за допомогою металевої лінійки або іншої ідеально рівної поверхні, на крайній випадок зійде товсте скло.

плоскость радиатора

Після всіх перевірок акуратно укладаємо нові прокладки на місце. Враховуємо, що до якості прокладок потрібно поставитися дуже вимогливо. Найкращий варіант прокладок для теплообмінника Шевроле Круз 1.8 між корпусом та радіатором – прокладки нового зразка.

прокладка круз

Вони навіть візуально відрізняються від старого типу, які після заміни, і після планування поверхонь могли підтікати через деякий час.

прокладки теплообменника круз

Каталожні номери прокладок (як на фото):

 1. Старого зразка GENERAL MOTORS 55354071.
 2. Старого зразка GENERAL MOTORS 5650972.
 3. Нового зразка GENERAL MOTORS 25199750.

Решту прокладок також краще купувати в оригіналі:

 1. Антифризні кільця, в комплекті 2 штуки Opel 5650966, GM 55353328.
 2. Оригінальні ущільнювальні кільця для великої трубки – 24445723 та 55353331
 3. Прокладка випускного колектора GM 12992396. Аналоги – Victor Reinz 713815800, ELRING 355340.
 4. Прокладання приймальної труби GM 55557507/5854988. аналоги Bosal 256438, ELRING 077470.
 5. Оригінальний комплект гумових прокладок, 9 штук – GM 5650972 KIT (ELRING – 599160).
 6. Мідні гайки випускного колектора Bosal 258028 (Bosal 258038).

комплект прокладок

Збирати теплообмінник Шевроле Круз Z18XER слід у зворотному порядку, суворо дотримуючись вказівок виробника по моменту затягування болтів та гайок:

 1. Шість болтів радіатора масла — 8 Н∙м.
 2. П’ять болтів корпуса теплообмінника (кріплення до блоку циліндрів) — 25 Н∙м.
 3. Два болти впускної трубки масляного радіатора та два болти тонкої випускної трубки — 8 Н∙м.
 4. Три гайки кріплення каталізатора до приймальної труби з гофрою — 22 Н∙м.
 5. Гайки кріплення випускного колектора до блока циліндрів — 20 Н∙м.

Після повного збирання теплообмінника та системи випуску заливаємо повний розширювальний бачок антифризу, а щоб стравити повітря із системи охолодження, знімаємо шланг охолодження дросельного вузла зі штуцера. Як тільки зі шланга почне капати антифриз, повітря випущено, шланг можна надягати на місце.

хомут

Доливаємо антифриз до максимального рівня і доливаємо масло, приблизно 400-500 г. Тепер можна запускати та прогрівати двигун до робочої температури, після чого виконуємо ретельний контроль місць можливого витоку моторної оливи та антифризу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *