Термостат Chery Tiggo FL 1,6: вибір та заміна

Досить вдалий 1,6-літровий двигун Чері Тігго ФЛ рідко підносить неприємні сюрпризи. Принаймні на перших 100-110 тисячах пробігу. Тривалий розігрів двигуна навіть при незначному зниженні температури атмосферного повітря через несправний термостат — одна з хвороб двигуна Acteco DVVT SQRE4G16, який по суті став допрацьованою (або спрощеною) копією двигуна Mitsubishi.

Чому довго гріється двигун Acteco 1,6 л на Tiggo FL

Acteco SQRE4G16
Загалом дуже вдалий 16-клапанний двигун з японським корінням, але розроблений за допомогою австрійської компанії AVL – Acteco SQRE4G16

Система охолодження 1,6-літрових двигунів Tiggo FL виконана за класичною для тих років двоконтурною схемою — доти, доки антифриз не прогріється до робочої температури двигуна, рідина буде циркулювати по малому контуру, що включає двигун, обігрівач та розширювальний бачок. Як тільки температура перевищує робочу (початок відкриття клапана термостата 82 °С, повне відкриття – 97 °С), до системи охолодження підключається основний радіатор.

термостат тигго

Розподілом антифризу, залежно від температури, займається безпосередньо термостат. На моторах Acteco 1,6 він розташований у голівці блоку циліндрів, не виносний. Звичайно, при повільному розігріві двигуна в першу чергу під підозру потрапляє термостат.

У цьому випадку він може заклинити у відкритому положенні, або мати проблеми з внутрішнім кільцем ущільнювача. Тоді холодна рідина прямо потрапляє в головний радіатор системи охолодження, тим самим збільшуючи час прогріву антифризу до робочої температури.

Така ситуація малоприємна не тільки через те, що пічка на Chery Tiggo FL 1,6 гріє дуже погано — чим нижче температура за бортом, тим холодніше в салоні.

Холодний двигун в холодну погоду не найкращий варіант хоча б тому, що масло просто не може ефективно працювати через високу в’язкість. А це позначається на ресурсі деталей, що труться, та й усього мотора.

Вибираємо термостат на Chery Tiggo FL 1,6

номер за каталогом термостат

На ринку України з вибором термостата для двигуна Acteco 1,6 л сильно не розженешся. Оригінальний китайський термостат має каталожний номер E4G16 1306020. Його ціна становить 190 гривень. Крім рідного, публіка купує аналоги:

  • GATES TH31282G1, ціна близько 420 гривень;
  • NIPPARTS J1535007, майже вдвічі дешевше;
  • ASHIKA 38-0H-H01, ціна 290 гривень.

Під рідним каталожним номером E4G16 1306020 такі термостати виробляє японська фірма ЕЕР та бельгійська Gates.

Оригінальний термостат Chery Tiggo FL 1,6 з температурою відкриття 82 градуси

Діаметр рідного термостата 52 мм і це основний параметр, за яким потрібно звіряти конфігурацію. Існує ще ряд термостатів, що відрізняються температурою початку відкриття клапана.

Як поміняти термостат Chery Tiggo FL 1,6 своїми руками

Для заміни термостата доведеться зняти акумулятор і майданчик під ним. А також повітряний фільтр з корпусом у зборі (2 болти), відпустивши хомут на приймальному повітроводі.

фільтр тигго

Зливаємо антифриз з радіатора. Для цього надягаємо шланг відповідного розміру на штуцер із краном у нижній банці радіатора. Другий кінець шланга опускаємо у шестилітрову ємність.

Загальна ємність системи охолодження двигуна Acteco SQRE4G16 — 7,5 л.

Відкриваємо заливну горловину на верхній банці радіатора і чекаємо, поки вся рідина з радіатора не стече в ємність. Щоб прискорити процес зливу, в заливну горловину можна подути.

Зливаємо антифриз з радіатора обігрівача. Якщо антифриз ще у нормі, із пічки його можна не зливати. Закриваємо кран зливного штуцера, знімаємо з правого штуцера на радіаторі пічки шланг, а на корпусі термостата з верхнього.

патрубки термостата

Щоб рідина витекла напевно, надягаємо шланг відповідного діаметра на верхній патрубок термостата, а в патрубок, що йде в радіатор пічки, доведеться добре подути. Загалом має вилитися близько 6-6,5 л антифризу.

Щоб дістатися до кришки корпусу термостата, необхідно відкрутити два болти кронштейна трубки головкою на 8 мм і один болт кронштейна фіксації джгута проводів.

Тепер відкручуємо головкою на 8 мм два нижні короткі і два верхні довгі болти кріплення кришки корпусу термостата.

термостат тигго

Знімаємо кришку корпусу термостата та отримуємо доступ до самого термоклапану.

кришка термостата

Можемо витягати термостат з корпусу. У 80% випадків у пропуску антифризу по великому колу винен малий ущільнювач клапана.

Перед встановленням нового термостата важливо переконатися, що форма перерізу зовнішнього ущільнювача має аналогічну форму. В іншому випадку термостат може або не встановитися в корпус або стати з перекосом.

Збираємо все у зворотному порядку і заливаємо в горловину антифриз. Спочатку увійде трохи більше ніж 4,5-5 л. Запускаємо двигун, прогріваємо його та доливаємо антифриз до норми. В обов’язковому порядку, щоб уникнути появи повітряної пробки, ставимо передні колеса на підвищення, запускаємо двигун і тримаємо середні оберти кілька хвилин.

ущільнювач термостата
Основна проблема рідних заводських термостатів Чері Тігго — розрив або деформація внутрішнього ущільнювача

Якщо обігрівач почне дути гарячим повітрям (це говорить про те, що антифриз потрапив у радіатор грубки без пробок), пробки в системі немає. Коли двигун охолоне, перевіряємо рівень антифризу повторно, за необхідністю доливаємо. Вдалої всім роботи та теплих салонів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *