ТОП 10 кращих класичних японських мотоциклів
ТОП 10 кращих класичних японських мотоциклів

ТОП 10 кращих класичних японських мотоциклів

У 1960-х роках Японія увірвалася на американську мотоциклетну сцену, як вир, скоротивши частку ринку традиційних британських і американських виробників. Надійні та доступні за ціною, японські мотоцикли часто дорівнювали або перевищували найкращі моделі, що могли запропонувати США та Великобританія, щодо швидкості та за ціною.

Кращі японські мотоцикли ХХ сторіччя

До 1980-х років японські виробники вивели з бізнесу таких британських виробників, як BSA, Triumph і Norton. Навіть майже поховали американську легенду, Harley-Davidson. За ці 30 років японські виробники випустили справді інноваційні, стильні та потужні байки. Чого тільки вартий Honda Africa Twin. Ось список 10 найкращих класичних японських мотоциклів, вироблених з 1960-х до 1980-х років.

Yamaha XS650

Коли компанія Yamaha представила новий XS650 1970 року, вони вдарили по всій британській мотоциклетній промисловості. Yamaha XS650, як тоді, так і зараз, є чудовою альтернативою твінам Triumph, BSA та Norton. XS650 мав один із найсучасніших у світі рядних двоциліндрових двигунів великого об’єму, коли він вийшов на ринок. 

Yamaha XS650

 

 

У порівнянні з британськими нижньоклапанними аналогами, які виникли в кінці 1930-х – 1940-х роках, двигун Yamaha об’ємом 650 куб см був найбільшим. Клапанний механізм із верхнім розташуванням розподільчого валу дозволив двигуну розвивати високі оберти, створювати велику потужність і не потребувати постійного регулювання зазору клапана. Yamaha XS650 успішно використовувався як дорожній і мотоцикл для перегонів у різних класах. 

Здатний пробігти чверть милі у на високих обертах за 13 секунд, XS650 був таким же швидким, як і багато кращих маслкарів тієї епохи. Останніми роками його надійність і велика схожість з класичними британськими двоциліндровими мотоциклами зробили його фаворитом кастомайзерів, які бажають отримати зовнішній вигляд класичного Triumph або BSA без зайвих витрат.

Kawasaki H1 Mach III

Середина 1960-х років стала свідком буму маслкарів у Сполучених Штатах, найбільшому ринку мотоциклів у світі. Японські виробники байків зрозуміли, що американці хочуть мати швидші мотоцикли так само як і дуже швидкі авто. 

Kawasaki H1 Mach III

 

 

Компанія Kawasaki прагнула створити 500-кубовий байк, який міг би на рівних їздити з будь-яким американським маслкаром на дрегрейсингу, і результатом став H1 Mach III. Двотактний рядний трициліндровий двигун із робочим об’ємом 499 кубічних сантиметрів дозволив мотоциклу розігнатися за чверть милі за 13 секунд зі швидкістю близько 195 км/г. 

Для прямих та довгих американських хайвеїв мотоцикл був фантастичною машиною. Однак гальмування та керованість залишали бажати кращого, і мотоцикл отримав репутацію дещо небезпечної машини у випадку агресивного водіння, ти паче по місту.

Honda CB750 SOHC

У середині 1960-х років Honda почала досліджувати бажання американських споживачів щодо швидших і більших мотоциклів. Honda вперше випустила двоциліндровий мотоцикл CB450, щоб намацати потреби ринку. Маючи успіх у продажах, виробник вирішив створити справді революційний серійний мотоцикл. Результатом став CB750. 

Honda CB750 SOHC

 

 

Названий першим «супербайком», CB750 мав характеристики, з якими не міг зрівнятися жоден інший серійний конкурент у 1969 році. Маючи чотирициліндровий чотиритактний двигун 736 куб см, байк мав максимальну швидкість 193 км на годину. Здатність розвивати вражаючу швидкість та видавати на-гора майже 70 кінських сил​, Honda була надзвичайно еластичною та без натяку на вібрації порівняно зі своїми сучасниками. 

Разом з унікальним двигуном мотоцикл оснащений передніми дисковими гальмами та електричним стартером, що зробило Honda CB750 неперевершеним за набором функцій, коли він з’явився на виставкових залах. Продажі перевершили очікування компанії. З 1969 по 1978 рік, коли закінчилося виробництво першого покоління, було продано майже 400 000 екземплярів.

Kawasaki Z1

В Kawasaki зрозуміли, що їх двотактний H1 був швидшим на дрегрейсингу, ніж нова Honda CB750. Однак Honda CB750 перевершила H1 за керованістю, гальмуванням і стандартними функціями. Бачачи, як Honda набирає вражаючі показники продажів, інженери Kawasaki наполегливо працювали, щоб виготовити перший у світі супербайк. Результат прийшов у 1972 році як Kawasaki Z1. 

Kawasaki Z1

 

Використовуючи виграшну формулу Honda, інженери в Kawasaki використали поперечно встановлений чотирициліндровий двигун об’ємом 903 куб. У той час як Honda вибрала один клапанний механізм, що приводиться в дію верхнім розподільним валом, Kawasaki застосував подвійну систему розподільних валів у верхній частині двигуна. Хоча це було складніше, це допомогло видобути більшу потужність. 

Z1 також мав електричний стартер і передні дискові гальма, що відповідало набору функцій Honda CB750. Завдяки більшому робочому об’єму та подвійним верхнім розподільчим валам, Z1 був потужнішим та швидшим, ніж Honda. Коли Z1 дебютував, це був найпотужніший серійний мотоцикл, доступний американським споживачам. У той час, коли маслкари починали втрачати показники потужності, Kawasaki Z1 підвищував ставку на швидкісних мотоциклах.

Honda CB450

Перша спроба Honda побудувати «великий» мотоцикл, CB450, що продавався відносно добре і допоміг компанії вивчити ринок для продажу більших і сміливіших машин, таких як CB750 через кілька років. 444-кубовий двигун із рядним двоциліндровим двигуном був інноваційним завдяки використанню подвійних верхніх розподільних валів і торсіонних пружин клапанів замість традиційних гвинтових пружин клапанів. 

Honda CB450

Honda CB450 виробляв 45 кінських сил, це гарний показник, що дорівнював приблизно еквівалентну більш застарілим британським 650-кубовим двигунам, з якими вона конкурувала за клієнтів. Ранні мотоцикли CB450 «Black Bomber», спочатку оформлені як інші мотоцикли Honda, стають все більш популярними серед колекціонерів. 

Здатний розганяти мотоцикл до заявлених 177 км на годину, він вразив багатьох своєю швидкістю для двигуна такого малого об’єму. Використовуючи систему, подібну до «Ram Air», мотоцикл мав керований комп’ютером набір заслінок карбюратора, які відкривалися за допомогою електричних сервоприводів, щоб пропускати більше повітря у двигун, підвищуючи потужність приблизно на десять відсотків на високих обертах.

Yamaha V-Max

Ось перший справжній потужний круїзер у списку, Yamaha V-Max сколихнув галузь, коли з’явився у 1985 році. Оснащений потужним на той час двигуном V-4 об’ємом 1197 куб.см з рідинним охолодженням, V-Max був таким же приголомшливо швидким, як і був візуально ефектним. 

Yamaha V-Max

Силова установка мала подвійний верхній розподільний вал, чотири клапани на циліндр і високий ступінь стиснення, який виробляв майже 120 кінських сил. Завдяки використанню легкої алюмінієвої рами та двигуну як силового елемента конструкції мотоцикл був легким для свого розміру та такої потужності. Попри те, що загалом V-Max мав м’які пружини та був посереднім у керуванні, він був відомий своїм скаженим прискоренням. 

Лише незначні зміни прикрашали мотоцикл з моменту його появи в 1985 році до дебюту потужнішого та сучаснішого другого покоління у 2007 році. Ці мотоцикли хизувалися великою кількістю прихильників у спільноті драг-рейсингу та є чудовим прикладом японської інженерної майстерності та дизайну 1980-х років.

Suzuki GS1100E

У 1980 році Suzuki скинула бомбу на своїх японських конкурентів, представивши GS1100E. На основі попередньої серії GS1000 модель GS1100E мала нову конструкцію головки блоку циліндрів. Подвійні верхні розподільні вали, чотири клапани під вузьким кутом і нова камера згоряння спеціальної форми допомогли двигуну виробляти 108 кінських сил. 

Suzuki GS1100E

Коли GS100E дебютував, це був найшвидший мотоцикл масового виробництва на ринку, і три роки поспіль він отримував нагороду Cycle World Superbike of the year. Двигун, який використовується в GS1100E, є фаворитом драг-рейсерів. Він здобув незліченну кількість перемог у перегонах як на аматорському, так і на професійному рівнях. 

Навіть через чотири десятиліття двигун відомий своїм потужним потенціалом і довговічністю. Компанії, що займаються післяпродажним обслуговуванням, все ще пропонують великі комплекти для ремонту, збільшення робочого об’єму та потужності.

Kawasaki GPz900R

У 1984 році Kawasaki, не задовольняючись своїм становищем у війнах за кінські сили мотоциклів, представив машину, щоб повалити чинного чемпіона, Suzuki GS1100E. GPz900R виробляв 115 кінських сил завдяки використанню рідинного охолодження. Більш ефективний, ніж попередні моделі з повітряним і масляним охолодженням, цей чотирициліндровий двигун мав об’єм 908 куб см. 

Kawasaki GPz900R

Легкий, аеродинамічний і потужний Kawasaki став першим байком, який досяг максимальної швидкості 241 км на годину. Батько знаменитої лінії спортивних мотоциклів Ninja, GPZ900R, Kawasaki здобув голлівудську славу як мотоцикл персонажа Тома Круза Піта «Маверіка» Мітчелла у фільмі 1986 року «Top Gun» і став іконою супербайків 1980-х років.

Yamaha RZ350

З традицією RD350 у 1970-х роках, RZ350 став лебединою піснею для швидких, легких, двотактних дорожніх мотоциклів у Сполучених Штатах. Yamaha RZ350 був останнім у довгій лінійці двотактних стріт-рейсерів малого та середнього об’єму.

Yamaha RZ350

Маючи 347-кубовий двоциліндровий двотактний двигун з рідинним охолодженням, RZ350 використовував примітивну комп’ютерну систему для керування системою силових клапанів, яка змінювала фази газорозподілу, щоб виробляти як солідний крутний момент на низьких обертах, так і потужність на високих обертах. 

Маленький двигун видає близько 43 кінських сил і забезпечує максимальну швидкість мотоцикла майже 161 км на годину. Він продавався лише з 1983 по 1985 рік у Сполучених Штатах через підвищення норм шкідливих викидів. Але RZ350 користується великим попитом серед фанатів двотактних двигунів і має потужну підтримку компаній післяпродажного обслуговування завдяки тому, що двигун такий самий, який використовується на квадроциклах Yamaha Banshee.

Honda Cub

Дехто може стверджувати, що Honda Cub є мотоциклетним еквівалентом Ford Model T у тому, що він відкрив можливість володіти мотоциклом широкому колу покупців, які, можливо, інакше не і купували б мотоцикл. Honda використовувала маркетинговий слоган «Ви зустрічаєте найкращих людей на Honda», щоб продати тисячі цих машин. 

Honda Cub

Стильний, міцний та економічний Cub допоміг Honda вийти на американський ринок, запропонувавши дешеву альтернативу дорожчим і менш надійним варіантам від виробників скутерів. Завдяки простому 50-кубовому двигуну, Cub мав низький рівень стиснення, що полегшувало його запуск і дозволяв працювати на найдешевшому паливі. 

Двигун був дешевим у виробництві, а обвіси, крила та декоративні елементи із полімерних матеріалів замість листового металу, що допомогло знизити вартість та вагу. Найкасовіший мотоцикл з коли-небудь проданих, Cub безперервно виробляється досі з 1958 року, тож вже продано понад 100 мільйонів одиниць по всьому світу з різними типами двигунів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *