Гальмівна рідина Форд Фокус 3: як замінити, коли міняти, яка рідина краще
Гальмівна рідина Форд Фокус 3: як замінити, коли міняти, яка рідина краще

Гальмівна рідина Форд Фокус 3: як замінити, коли міняти, яка рідина краще

Падіння рівня гальмівної рідини на Ford Focus 3 прогавити досить складно. По-перше, про це нагадає недбайливому водієві повідомлення на панелі приладів. По-друге, кожен власник, що поважає себе, хоча б раз на пару днів загляне під капот і перевірить рівні масла і рідин, у тому числі й гальмівної. Яку гальмівну рідину краще заливати, коли міняти і скільки заливати у Форд Фокус 3, з’ясовуватимемо прямо зараз.

Що залито із заводу у гальмівну систему Фокус 3

Вирішальний фактор у виборі рідини для доливання і заміни — рекомендації виробника автомобіля. Це рідина Ford DOT 4 LV High Performance


Вибираючи гальмівну рідину для нової моделі, інженери керуються дуже багатьма факторами, які дозволять гальмівній системі працювати довго та ефективно, не завдаючи при цьому шкоди елементам конструкції.

Наприклад, старі гальмівні рідини стандарту DOTI або ще старші не можуть бути використані в сучасних автомобілях, оскільки склад рідин агресивно впливає як на пластикові, так і на гумові деталі, а також може викликати корозію металевих елементів.

тормозная жидкость фокус 3
Повідомлення про падіння рівня рідини

Не тільки це. Важлива щільність рідини, її стійкість до старіння, стисливість та гігроскопічність, а також температура кипіння та замерзання. Це лише поверхневі характеристики, а більш детально ми розбиралися у властивостях та маркування гальмівних рідин десь тут.

Яку гальмівну рідину заливати краще для Фокус 3

Ми не будемо сперечатися із заводом-виробником. Форд сказав, що потрібно заливати та доливати лише рідини типу Ford DOT4. Каталожний номер фірмової рідини – 1 747 691 або 1 847 946. Ось і допуски, яким повинна відповідати гальма для Форд Фокус 3 – Ford ESD-M6C57-A DOT-4 super або Ford SA-M6C9103-A DOT-4, а для машин випуску з 03.12.2007 до 01.07.2011 допуск такий: WSS-M6C65-A2; DOT 4 LV.

З того, що є у продажу та відповідає вимогам Форда, можуть потрапити такі рідини. Їх багато і все, що вище за допусками, ніж DOT4, проходить для використання у Ford Focus 3.

Оригінальна рідина Dot 4 Ford SA-M6C9103-A, клас ДОТ4,0:

 • Ford 1 850 519 каністра 250 г;
 • Ford 1 850 521 каністра 500 г;
 • Ford 1 850 522 літрова каністра.
тормозная жидкость фокус 3
Оригінальна гальмівна рідина та розширювальний бачок

Super Dot 4 Ford WSS-M6C57-A2; з 10.08.1998 по 09.05.2005, по 03.01.2011, клас ДОТ 5,1:

 • Ford 1 776 308 ємність 250 г;
 • Ford 1 776 310 ємність 500 г;
 • Ford 1 776 311 ємність 1 л.

Dot 4 LV High Performance Ford WSS-M6C65-A2; з 23.06.2003 по 01.07.2011, з 03.01.2011, з 2014 року, клас ДОТ 6,0:

 • Ford 1 847 945 ємність 250 г;
 • Ford 1 847 946 ємність 500 г;
 • Ford 1 847 947 ємність 1 л.

[stextbox id=’info’]Робимо висновок: для Форд Фокус 3 підходять рідини із зазначеними на упаковці допусками Форд, наведеними вище, каталожні номери відрізняються як за класом рідини, так і за обсягом упаковки. Для повної заміни потрібно 1,2 л рідини. Ідеально підходять (їх і ллють майже на всіх складальних лініях) Ford DOT 4 LV High Performance. Ціна за літр – 260-280 гривень.[/stextbox]

Падає рівень гальмівної рідини на Ford Focus 3. Що робити

Падіння рівня рідини в розширювальному бачку гальмівної системи не завжди говорить про несправності або критичну ситуацію, хоча це тривожний сигнал. Банальне зношування колодок обов’язково викличе падіння рівня, оскільки хід поршня збільшиться, збільшиться і об’єм системи


Течія рідини в області головного гальмівного циліндра, а також колісних робочих циліндрів — це небезпечний симптом, який необхідно усунути якнайшвидше. І річ не тільки в тому, що рівень рідини може впасти до критичного мінімуму під час руху.

Тормозная жидкость Форд Фокус 3: как заменить
Потік головний гальмівний циліндр у салон

Гальмівна система повинна зберігати герметичність будь-що. В іншому випадку, крім повітря, в систему проникає волога, а це ще небезпечніше, ніж повітря. Справа ось у чому. Гранично допустима кількість вологи в гальмівній рідині має перевищувати 3-5% від загальної маси.

За такого допуску за два роки вона встигає набрати критичну кількість вологи, оскільки надзвичайно гігроскопічна. Чому два роки? Тому що Ford дає чіткі установки коли змінювати гальмівну рідину на Ford Focus 3 – 24 місяці.

тормозная жидкость фокус 3
Мокрий шток ГТЦ Форд Фокус 3

Якщо система негерметична, кількість вологи може збільшитися в кілька разів, а значить, що і термін служби рідини скорочується вдвічі, якщо не втричі. 10-відсоткове співвідношення вологи та гальмівної рідини вже призводить до того, що рідина замерзає при -10˚С, замість номінальних -20 – 28˚С, а закипати вона буде при нагріванні до 130-140˚С.

Номінальна температура закипання, нагадаємо, удвічі вища. При закипанні рідини утворюється пара, яка створює повітряні пробки, педаль падає в підлогу, а далі сценарій може розвиватися як завгодно.

[stextbox id=’info’]Робимо висновок: гальмівну рідину на Ford Focus 3 міняємо раз на 30 тисяч км або раз на два роки в тому випадку, якщо система в порядку. Якщо були несправності або течі, заміна гальмівної рідини має проводитися якомога раніше. Будь-яке падіння рівня в розширювальному бачку повинно спричинити детальне обстеження системи та перевірку герметичності, а також стан гальмівних колодок.[/stextbox]

Як залити гальмівну рідину у Фокус 3

Процедура заміни рідини в гальмівній системі Ford Focus 3 проста і займе від сили півгодини, якщо є помічник


Для доливання та заміни рідини знаходимо розширювальний бачок, він знаходиться ліворуч від акумулятора під капотом.

тормозная жидкость фокус 3

 1. Знімаємо пробку, викачуємо рідину з бачка шприцом зі шлангом.Тормозная жидкость Форд Фокус 3: как заменить
 2. Заливаємо нову рідину до позначки мінімального рівня.Тормозная жидкость Форд Фокус 3: как заменить
 3. Очищуємо ковпачки штуцерів на супортах.Тормозная жидкость Форд Фокус 3: как заменить
 4. Знімаємо ковпачок на правому задньому колесі та надягаємо прозорий шланг, опускаємо його в прозору ємність.Тормозная жидкость Форд Фокус
 5. Просимо помічника кілька разів натиснути на педаль гальма із зусиллям та утримувати після 4-5 натискань.
 6. Відкручуємо ключем на 8 штуцер на 1/2 обороту і зливаємо рідину під тиском доти, доки педаль не впаде в підлогу.Тормозная жидкость Форд Фокус 3: как заменить
 7. Закручуємо штуцер.
 8. Повторюємо операцію до тих пір, доки зі шланга не потече свіжа рідина.

[stextbox id=’info’]Порядок прокачування гальм на Фокусі 3 – заднє праве, заднє ліве, переднє праве, переднє ліве колеса. Під час прокачування або заміни рідини обов’язково слідкуємо за рівнем у розширювальному бачку, постійно доливаючи до норми.[/stextbox]

Після заміни або прокачування системи доливаємо рідину до максимального рівня та закручуємо кришку розширювального бачка. Вдалою всім роботи, бережіть гальма.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *