Наш Ланос. Уходить антифриз, шукаємо причини та усуваємо несправність
Наш Ланос. Уходить антифриз, шукаємо причини та усуваємо несправність

Наш Ланос. Уходить антифриз, шукаємо причини та усуваємо несправність

Падіння рівня антифризу в двигунах Деу Ланос із гарним пробігом за сто тисяч, на жаль, не рідкість. Чому уходить рідина з розширювального бачка у кожному конкретному випадку, залежить від симптомів та показань приладів. Втім, будь-який двигун Ланоса не такий складний, щоб не розібратися в причинах витоку самому та не усунути поломку своїми руками.

Симптоми, як зрозуміти, що антифриз уходить

течь антифриза

Перший і найважливіший симптом втрати рівня рідини – перегрів двигуна. Якщо цей момент проґавити, можна влетіти на капітальний ремонт, що в деяких випадках рівносильне купівлі іншого двигуна.

Щоб цього не сталося, при перших ознаках підвищення температури, оцінюємо рівень рідини в розширювальному бачку. Норма — рідина між мінімальним та максимальним значенням. Якщо рівень гаразд, шукаємо інші причини зростання температури.

ланос антифриз

Явні течі рідини розглядати немає сенсу, оскільки і так зрозуміло, що порушення герметичності системи може спричинити появу повітряної пробки та перегрів двигуна. Як правило, найчастіше антифриз уходить на Ланосі в таких місцях:

  • основний радіатор, патрубки та нижня банка, пошкоджені стільники;
  • радіатор обігрівача, шланги та трубки;
  • помпа;
  • прокладання головки блоку;
  • розширювальний бачок;
  • кришка бачка;
  • тріщини у шлангах та патрубках.
ланос антифриз
Течія в шлангах та патрубках зрозуміла зразу

Відкриті протікання видно відразу, оскільки антифриз залишає жирні розводи, особливо на брудному двигуні і помітити витік досить просто. Якщо є підозра на протікання, але явних ознак немає, залишаємо на ніч під машиною лист пакувального картону, на якому обов’язково виявляться краплі, якщо протікання все-таки є.

Копаємо глибше. Чому тече помпа

У деяких випадках зниження рівня антифризу буде нормальним явищем. Звичайно, все залежить від того, наскільки рівень упав і за який період. Справа ось у чому.
Будь-який антифриз у своїй основі має дистильовану воду, якій властиве випаровування. Особливо влітку і при інтенсивній експлуатації, у складних умовах, при високих навантаженнях, їзді з причепом, частими підйомами або міській експлуатації на малих оборотах у пробках і на світлофорах.

помпа тосол
Зліва – помпа здорової людини. Праворуч — помпа тосольника

У цих випадках багато залежить від якості антифризу. Не треба дивуватися, коли вода літрами випаровується із системи за лічені дні, якщо в радіаторах хлюпається тосол або подібна дешева жижа. Ми неодноразово говорили про те, що застосування Тосолу в сучасних двигунах не може бути виправдане навіть наймізернішою ціною. Ремонт дорожчий.

тосол
Обережно, Тосол!

Будь-який антифриз для Ланоса складається з етиленгліколю з дозою антипінних, змащувальних, чистячих та купою інших присадок. Крім того, що тосоли замішуються на зовсім іншій основі, про що ми вже говорили раніше, якість присадок та дистиляту така, що вода може випаровуватися дуже інтенсивно і в цих випадках шукати витік марно.

Тому, якщо в систему залитий антифриз незрозумілого походження або рівень впав не раптово, а поступово протягом місяця-двох панікувати не будемо. Просто доллємо дистильованої води або того ж антифризу, що залитий у систему. При цьому зважаємо на особливості змішування антифризів різних марок, про які більш докладно написано тут.

Небезпечні симптоми витоку антифризу на Ланос

Якщо антифриз на Ланосі уходить без будь-яких зовнішніх проявів, але досить інтенсивно, наприклад, літр за 100-150 км, справа погана. Швидше за все, прогоріла прокладка головки блоку. Основний симптом у цьому випадку – інтенсивний білий дим із вихлопної труби. Причина появи диму проста – рідина потрапляє в камеру згоряння, не дає до ладу працювати двигуну, заливає свічки.

ланос антифриз
Прогар прокладки головки блоку призводить до таких результатів

Антифриз може потрапляти в камеру згоряння через кілька причин:

  • Перегрів двигуна, що спричинив деформацію головки блоку. При цьому прокладка може бути ні при чому, але ремонт з плануванням привалочної площини головки може вилитися в хорошу копійку, та й розумного майстра з хорошим обладнанням потрібно ще пошукати.
  • Прогар прокладки головки блоку. Є можливість, що площина головки залишилася рівною, але при заміні прокладки це обов’язково потрібно перевірити на стенді.
  • Раковини в головці або блоці циліндрів, якими антифриз потрапляє в камеру згоряння. Основним винуватцем тут виступає кавітація, руйнування алюмінієвого сплаву, але кавітацію викликає гаряче улюблений народом тосол та інші підозрілі рідини.
ланос антифриз
Сліди антифриза в четвертому циліндрі

Ще один симптом потрапляння рідини у двигун — кипіння антифризу в розширювальному бачку. У цьому випадку ми маємо справу з пошкодженням прокладки, при цьому після відкриття кришки бачка антифриз матиме явний запах відпрацьованих вихлопних газів. Все це лікується, але ціна ремонту може бути неабиякою, особливо в тих випадках, коли пошкоджено головку або блок циліндрів.

пробка
Білий дим з вихлопної труби. Не Ланос

Прокладка як діагноз

Ситуація схожа на попередню, але з тією різницею, що антифриз потрапляє не до надпоршневого простору, а до масляного каналу блоку або голівки. Причини ті ж — прогар прокладки, кавітаційні руйнування водяної сорочки, прорив антифризу в маслопровід.

ланос антифриз
Емульсія під кришкою

Основний симптом – при інтенсивному падінні рівня рідини в бачку рівень масла зростає. При цьому масло набуває характерного бурого кольору, перетворюється на емульсію, змішуючись з антифризом у процесі роботи. Хорошого тут теж мало, оскільки на такій жижі двигун довго не протягне і швидко застукає, переверне вкладиші, заклинить поршневу.
ланос антифризПри попаданні антифризу в масло насамперед емульсія проявиться під маслозаливною горловиною на клапанній кришці. Лікується це також заміною прокладки, заміною антифризу та оливи з фільтром. Можливо, після тривалої роботи на емульсії, доведеться міняти сальники, поршневі кільця, розподільний вал, колінвал і масляний насос. Непоганий перелік. Якісна діагностика при розбиранні двигуна у цьому разі дуже важлива.

Пробка розширювального бачка. Тільки тебе не вистачало

Пластиковий розширювальний бачок може дати мікротріщину, через яку антифриз під тиском спокійно сочиться, не сильно виявляючись зовні. У такому разі падіння рівня буває не критичним, але стабільним. Тільки уважний огляд бачка допоможе виявити тріщину.

ланос антифриз
Забитий клапан скидання тиску не дає пари виходити з системи, пара шукає собі місце для виходу і знаходить або у прокладці помпи, або в самому бачку

Пробка бачка теж часто підкидає сюрпризи. Оскільки система охолодження на Ланосі герметична, то будь-яка неточність у посадці пробки по різьбленню призводить до втрати герметичності та видавлювання рідини через горловину. Не всі пробки на розширювальний бачок у Ланоса гарної якості.

Трапляються такі екземпляри, в яких клапан скидання тиску не встановлений взагалі, замість нього там отвір. Заміна пробки та розширювального бачка у цих випадках вирішують проблему витоку.
ланос антифриз

Помпа на Деу Ланос. В останню чергу

Не рідкість, коли рідина йде через помпу, але це практично ніколи безслідно не відбувається. У самих явних випадках витоку весь підкапотний простір буде забризканий антифризом, сліди рідини будуть на ремені приводу ГРМ, на блоці, на кришці ГРМ.
При продавлюванні прокладки помпи рідина спочатку буде сочитися по блоку і збиратися в нижній його частині, але може і досить швидко випаровуватися, приховуючи сліди витоку.

ланос
Антифриз уходить через помпу

Солодкуватий запах антифризу в салоні, запотівання стекол, інтенсивний жирний наліт на лобовому склі будуть говорити про витік антифризу через радіатор обігрівача. Заміна радіатора пічки розв’яже проблему, а очевидною ознакою будуть сліди рідини в салоні в ногах переднього пасажира.
Перевірити це можна, якщо штучно виключити радіатор обігрівача із системи, поставивши перемичку між вхідним та вихідним патрубком з-під капота. Якщо запах і витік пропадуть, міняємо радіатор.

Потек радиатор печки
Потік радіатор пічки

Отже, при перших ознаках втрати антифризу, падінні рівня в розширювальному бачку або запаху рідини в салоні, негайно проводимо перевірку системи, інакше наслідки можуть бути найнеприємнішими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *