Зовнішній ШРКШ Ауді 80 В3 — заміна, несправності, вибір
Зовнішній ШРКШ Ауді 80 В3 — заміна, несправності, вибір

Зовнішній ШРКШ Ауді 80 В3 — заміна, несправності, вибір

Трудівниця вісімдесятка прославилася як надійний і не дуже вибагливий автомобіль. Багато хто говорить, що сьогодні таких не роблять і в чомусь вони мають рацію. Не роблять уже 20 років як. Проте на наших дорогах продовжують бігати сотні тисяч соток і вісімдесяток випуску кінця 90-х початку 2000-х років. Ці машини люблять, не поспішаючи з ними розлучатися. Один із неприємних сюрпризів, який може підкинути Ауді 80 В3 – руйнування ШРУСу, внутрішнього чи зовнішнього. Сьогодні розберемося з тим, як зняти та замінити зовнішній ШРКШ Ауді 80, як вибрати гарний шарнір та правильно без помилок встановити його назад.

Ознаки несправності та вибір зовнішньої гранати Ауді 80

Близька смерть шарніра рівних кутових швидкостей (ШРКШ) Ауді 80 може бути діагностована за кількома симптомами:

 • характерні потріскування при повороті, особливо при прискоренні у повороті;
 • хрускіт при русі з набором швидкості, причому іноді це може бути певний швидкісний діапазон;
 • вібрація під час розгону.

Як перевірити ШРКШ Ауді, щоб бути на 100% упевненим, що саме він є джерелом шумів, не скаже навіть найдосвідченіший майстер. Тільки розтин може показати реальний ступінь зносу. Ще руйнування гранати серед безлюдної дороги в дощову ніч теж красномовно розповість про причини скрипів, хрустів та вібрацій. Але до цього краще не доводити.

старый шрус
Ця граната вже не жилець

Як показує практика, лівий шарнір проситься на пенсію частіше за праве, хоча багато фахівців рекомендують міняти ШРКШ парами — зовнішній і внутрішній за раз, щоб зайвий раз не бруднити руки. До речі, для тих, хто забруднити руки не любить, є перспектива віддати від $40 до $60 лише за заміну гранати (однієї). Тому заміна ШРУСа на Audi 80 не тільки корисна, але й вигідна. За ці $60 ми, до речі, зможемо купити новий, нехай не топовий, але комплект шарніра, готовий до встановлення.Які ШРКШ Ауді 80 кращі

gsp
Шарнір GSP з ремкомплектом та мастилом

У цей комплект, крім самого шарніра, повинні входити хомути, пильовик, мастило, шайби та стопорні кільця і все необхідне кріплення. Ауді наполягає на тому, щоб під час заміни шарніра замінювалося все, що з ним пов’язане. І правильно робить.

Усі порядні виробники повністю комплектують запчастини, а якщо в коробці лежить лише сам ШРУС, від покупки краще відмовитись. Це або підробка, або дешевий Китай із сирого металу.

шрус
ШРУС GKN Spidan, лідер продажів на 2020-2022 рік

Добре зарекомендували себе оригінальні німецькі шарніри GKN Spidan з каталожним номером 300850, GKN Loebro, артикул 300853. Ця компанія поставляє запчастини на конвеєр концерну VAG, тому довіряти їй можна. Та й відгуки публіки дуже непогані. Ціна зовнішнього ШРУС для Ауді 80 В3 в межах $85, включаючи повний ремкомплект.

Шарніри Lpr KAD172 (Італія) коштують утричі дешевше, але й ходять значно менше. Японські гранати Nakayama NJ140NY можна купити за ціною від $43, про них теж відгукуються добре. Головне — не економити і не купувати китайського барахла, щоб не переробляти всю роботу двічі. Ми ж цінуємо свій час і любимо свою машину?комплект шрус
Добротні шарніри продаються тільки з повним комплектом для заміни

Міняємо зовнішній ШРУС на Ауді 80 В3

Причинами руйнування шарніра найчастіше стають неякісні пильовики. Вони рвуться, мастило викидається назовні, замість неї в пильовик потрапляє всяка погань — пісок, каміння, вода, реагенти та шарнір швидко розсипається.

Замінити ШРУС на Ауді 80 В3 та В4 досить просто і зробити це можна декількома способами. Найправильніший і академічний — зняти привод повністю, затиснути піввісь у лещата і акуратно в чистоті замінити обидва шарніри.

комплект шруса
Комплект Ruville готовий до встановлення

Але ми чудово усвідомлюємо те, що часу на це вистачає не завжди. Тому академічним способом замінимо наступного разу. А сьогодні вчинимо так:

 1. Ставимо машину на рівний майданчик (оглядова яма або витяг є далеко не у всіх).
 2. Затягуємо ручник, ставимо противідкати під задні колеса.
 3. Насамперед потрібно зірвати ступичний болт. Як правило, він пускає коріння, тому, щоб його зірвати, доведеться знайти дуже потужний торцевий ключ на 24 з коміром і посилити його трубою чим подовше. Попередньо обробимо болт проникним мастилом WD40 або чимось у цьому дусі. Зірветься, нікуди не дінеться.
 4. болт

  Зриваємо болт маточини тільки на землі

 5. Тепер можна зривати колісні болти, вивішувати машину на домкраті, підставляти підставку (вкрай бажано) та знімати колесо.
 6. Ретельно чистимо від бруду все, що бачимо навколо шарніра, чистимо гайку наконечника рульової тяги.
 7. тяга
  Гайка рульової тяги
 8. Ключем на 17 відкручуємо її та випресовуємо палець зі стійки. Бажано застосовувати знімач, оскільки сильні удари по тязі не принесуть користі рульовій рейці.
 9. Цим ключем відкручуємо гайку кріплення кульової опори, відводимо кулак убік, застосувавши монтажну лопатку. Опора має вийти без проблем, головне обчислити правильний кут розміщення монтажної лопатки.
 10. опора

  Кріплення опори

 11. Знімаємо та зсовуємо хомути пильовика привода в бік КПП.
 12. Хомуты
  Знімаємо хомути пильовика
 13. ШРУС можна вибити, вставивши в отвір для болта вороток, подовжувач або щось подібне. Але можна зробити технологічніше — вкручуємо маточинний болт на своє місце до упору і він сам видавить шарнір без жодних зайвих рухів.
 14. пыльник
  Знімаємо пильовик
 15. Шарнір тримається за допомогою стопорного кільця, встановленого в паз півосі, знімаємо його і акуратними ударами по каретці шарніра збиваємо його, притримуючи піввісь так, щоб вона не зрушила горизонтально.
 16. кулак
  Виймаємо шарнір з кулака
 17. Знімаємо пластикову втулку та шайбу, ретельно протираємо ганчіркою піввісь.
 18. смазка полуось
  Тщательно протираем полуось
 19. Дістаємо новенький ШРУС і щедро змащуємо його мастилом, яке йде в комплекті. Кілька разів провертаємо сепаратор, додаючи мастило.
 20. новый шрус
  Новий шарнір, лишилося тільки змастити
 21. Наносимо невелику кількість мастила на піввісь, на шліцеву частину і трохи далі. Це необхідно, щоб пильник сів без проблем, він повинен сидіти щільно. Одягаємо новий пильовик з комплекту.
 22. полуось с пыльником
  Надягаємо пильовик на змащену піввісь
 23. Надягаємо на піввісь металеву шайбу, за нею пластикову втулку.
 24. шайба втулка
  Спочатку шайба, потім пластикова втулка
 25. Все те, що залишилося в тюбику з мастилом, рівномірно розподіляємо по внутрішній поверхні пильника, щоб він був більш еластичний, та й запас мастила для шарніра не завадить.
 26. пыльник
  Лишилось затягнути хомути
 27. Ставимо шарнір на місце та фіксуємо хомутами пильовик.
 28. хомуты пыльника
  Пильовик у зборі з хомутами
 29. Встановлюємо шарнір у поворотний кулак, намагаючись потрапити в шліци, ставимо на місце опору, змастивши палець консистентним мастилом, так у майбутньому буде простіше її зняти.
 30. шрус и кулак
  ШРКШ у зборі з кулаком
 31. Гайка кульовий за ідеєю затягується з силою 50 Нм, але не особливо віриться, що хтось замірятиме це зусилля.
 32. Вкручуємо болт маточини і прикручуємо на місце рульову тягу. Маточинний болт поки не закручуємо до кінця.
 33. Встановлюємо колесо та опускаємо машину на землю. Тільки тепер можна щиро закручувати маточинний болт. Знову ж таки, із зусиллям 200 Нм.

Робота виконана, ми чесно заощадили мінімум 50 доларів, навчилися міняти зовнішню гранату на Audi 80 і ще трохи сильніше полюбили свою машину. Міцних усім ШРУСів та удачі в дорозі!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *