Шкода Рапід: як вибрати, перевірити та замінити гальмівні колодки
Шкода Рапід: як вибрати, перевірити та замінити гальмівні колодки

Шкода Рапід: як вибрати, перевірити та замінити гальмівні колодки

Передні гальмівні колодки Шкода Рапід зношуються вдвічі швидше за задні. Це пояснюється тим, що основне навантаження при гальмуванні припадає на передні колеса, близько 70%. Виробники колодок це чудово знають та намагаються застосовувати більш зносостійкий матеріал для фрикційних накладок. Все ж таки, як показує практика, ресурс задніх гальмівних колодок набагато вищий. Коли міняти колодки, які краще вибрати, як замінити, ціна, артикули та бренди – про все це прямо зараз.

Коли міняти колодки на Skoda Rapid, їх особливості

Практично всі автомобілі, що випускаються концерном VAG, мають однакову конструкцію гальмівної системи, мають багато уніфікованих вузлів і деталей. Колодки у тому числі. Водночас жоден мануал не скаже, коли міняти колодки на Рапіді. Ступінь зносу залежить від маси факторів:

 • манери їзди:
 • умов експлуатації;
 • якості колодок та типу фрикційних накладок;
 • ступеня зношування гальмівного диска.

І це далеко не всі моменти, які диктують регламент заміни. У середньому, передні колодки на Рапіді, та й на всіх VAG-івських бюджетниках, змінюють із частотою раз на 30-40 тисяч км, повторимося, це умовні цифри. А основний показник та ознака зносу – товщина фрикційної накладки.

[stextbox id=’info’]Заміна колодок необхідна в тому випадку, коли їхня загальна товщина менш як 10 мм, а товщина фрикційної накладки не більше 1,5-1,7 мм. Але це вже крайні випадки.[/stextbox]

Контролювати зношування колодок складно, якщо комплектація Шкоди Рапід не передбачає установки датчиків зношування. Тому їх змінюють при кожній зручній нагоді, наприклад, при проходженні планового ТО, коли доступ до супортів відкритий.

Признаки зносу гальмівних колодок

Проте досвідчений водій завжди зможе визначити ступінь зношування колодок, хоча б на слух і за поведінкою автомобіля:

 • сильний скрип, скрегіт, вібрації при натисканні на гальмо;
 • збільшився хід педалі гальма, при цьому витоку рідини та заповітрювання системи немає;
 • знижується ефективність роботи ручника, хоча і це не показник, може, наприклад, витягнути трос;
 • довгий гальмівний шлях;
 • вібрації при гальмуванні, але це скаже швидше про зношування гальмівних дисків.
колодки рапид
Зношування колодок видно по пилу характерного кольору на внутрішній стороні диска

Як вибрати колодки для Шкода Рапід

Залежно від комплектації на Skoda Rapid можуть встановлювати задні барабанні або дискові гальма, колодки можуть бути як з датчиком зносу, так і без нього. Серед моделей колодок, що найбільш широко представлені на ринку, непогані відгуки власників отримали такі:

 1. АТЕ їх ставлять на Рапід з конвеєра і рекомендують використовувати і далі для заміни. Номер за каталогом JZW698151B, 3C0698151C, 3C0698151J (передні дискові гальма з датчиком зношування), 1S0698151A, 1J0698151J (передні дискові гальма без датчика). Їхня ціна від $50 за комплект без датчиків і до 90 доларів з датчиками. Дорого, невиправдано дорого.
  колодки рапид
  Фирменные АТЕ
 2. JP group з каталожним номером 1163601110. Якщо справжні данські, можна сміливо купити комплект колодок та забути про оригінал. Їхня ціна в межах $25-35, але часто трапляються китайські підробки, які здорово зіпсували імідж компанії в наших краях.
 3. Від $34 до $55 продають дуже непогані німецькі колодки TRW GDB1984 (без датчика) та TRW GDB1550DTE з датчиком зношування. Судячи з відгуків, такі колодки не сильно зношують гальмівні диски та мають високий ресурс, оскільки до складу накладки входить кераміка. Їхній мінус — жорсткуваті.
 4. За комплект передніх колодок Ferodo FDB1094 просять 37 доларів без датчика та за $50 продадуть комплект Ferodo FDB01641 з датчиком зношування. На них не скаржаться, але ресурс трохи менше, ніж у попередніх, оскільки вони мають м’якіші накладки, які стираються швидше, але в експлуатації комфортніше.

Крім цих варіантів, часто купують колодки Bosсh 0986424364 за ціною в середньому діапазоні, тому до якості претензій менше. Brembo варто купувати лише у тому випадку, якщо є впевненість, що вони не підроблені.

Заміна колодок на Шкода Рапід

Перед тим, як поміняти колодки, зберемо нехитрий інструмент, високотемпературне мастило для напрямних та аерозоль WD40, нові колодки. Нам знадобиться потужна викрутка з плоским шліцем, стандартний набір головок, домкрат або витяг.

Алгоритм роботи не дуже відрізняється від заміни колодок на дискових гальмівних системах інших автомобілів:

 • Зриваємо колісні болти, попередньо встановивши противідкати під задні колеса.
 • Вивішуємо кузов на домкраті, знімаємо колесо, встановлюємо підставку для страховки.
 • Відкачуємо трохи рідини з розширювального бачка, оскільки при втоплюванні поршнів у циліндри рідина витіснятиметься, кришку бачка залишаємо відкритою.
 • Викруткою втоплюємо поршні робочих циліндрів максимально глибоко в супорт.
 • Підчіпляємо кінці пружинного затиску викруткою і знімаємо його з супорта, відключаємо датчик зносу, якщо він є.
 • Викручуємо болти напрямних головкою або накидним ключем на 12.
 • Піднімаємо скобу супорта і, не від’єднуючи від гальмівної магістралі, відводимо убік, обережно, щоб не пошкодити шланг.
 • Знімаємо старі колодки.
 • Виймаємо напрямні скоби колодок та ретельно очищаємо місце під нові колодки.
 • Контролюємо стан напрямних пальців, для цього знімаємо пильовики разом з пальцями, якщо мастила немає, наносимо нову. У разі появи корозії на напрямних супорта, шліфуємо їх полірувальним колом. Наждак використовувати не можна, оскільки ми можемо зняти антикорозійний захисний шар.
 • Готуємо нові колодки для встановлення. Для цього наносимо невеликий шар високотемпературного мастила на тильні сторони кожної з колодок, ставимо напрямні, по них встановлюємо колодки.
 • Можна встановлювати супорт з гальмівним робочим циліндром, закручувати болти кріплення супорта.
 • Перед встановленням колеса перевіримо рівень рідини в бачку, натисніть кілька разів на педаль, щоб переконатися, що колодки сіли на місце. При необхідності доливаємо гальмівну рідину та переходимо на інший бік для заміни.Таким чином, за годину-півтори можна замінити передні колодки на Шкоді Рапід, заодно перевірити стан гальмівних дисків, шлангів, пильовиків та деталей підвіски. Вдалою всім роботи та міцних гальм!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *