Міняємо гідрокомпенсатори на Ланосі. Як зняти та реставрувати

Гідрокомпенсатори Деу Ланос здатні відпрацювати щонайменше 250-300 тисяч км пробігу. Стук штовхачів раніше цієї межі може говорити про несправності гідриків або збої у системі змащення, викликаних закупоркою масляних каналів або впускних отворів самого компенсатора. Сьогодні розберемося як замінити гідрокомпенсатори на Ланосі своїми руками, з’ясуємо причини несправності та постараємось відновити гідроопору. У крайньому разі, виберемо найкращий гідрокомпенсатор Ланоса з того, що пропонує ринок. Поїхали.

Коли міняти гідрокомпенсатор на Ланосі

Конструкція гідрокомпенсатора Daewoo Lanos дозволяє легко прослужити від 250 до 350 тисяч пробігу. Це в тому випадку, якщо ми використовуємо хорошу оливу та фільтр, дотримуємося регламенту заміни і не допускаємо падіння рівня масла нижче норми. В іншому випадку ремонт або заміна гідриків буде актуальною куди раніше. Ознаки несправності гідрокомпенсаторів визначити просто. По-перше, це явний стукіт з-під клапанної кришки.

клапан
Прогорілий клапан – наслідки стукоту гідрокомпенсаторів

При цьому гідроопори можуть стукати тільки на холодному або гарячому двигуні, а можуть цокати весь час. При перших появах симптомів бажано оперативно вжити заходів щодо усунення несправності.




Чи можна їздити з несправними штовхачами?

Їздити на гідриках, що гримлять, вкрай не рекомендується, оскільки це в будь-якому випадку викличе:

 • високу витрату палива;
 • падіння потужності та динаміки;
 • перегрів двигуна;
 • падіння компресії;
 • крайній випадок — прогар клапана або днища поршня.

Це пояснюється тим, що фази газорозподілу порушуються, ГРМ працює некоректно та несинхронізовано з поршневою, системою запалення та подачі палива.

Стукають гідрокомпенсатори. Як перевірити

Найдосвідченіші автомобілісти можуть з’ясувати, який гідрокомпенсатор стукає і чи стукає він взагалі, нічого не розбираючи. Для цього буде потрібний медичний стетоскоп. З його допомогою прослуховуємо верхню область головки блоку та з’ясовуємо природу стуків. Якщо досвіду у нас обмаль, тоді доведеться знімати клапанну кришку.

распредвал
Розібраний газорозподільний механізм Деу Ланос

Звичайно, у такий спосіб ми можемо встановити джерело стукоту більш точно. Знаходимо будь-який автомобільний щуп розміром до 0,5 мм і намагаємось виміряти зазор між гідрокомпенсатором та кулачком розподільного валу. Знаходимо закритий клапан ГРМ. У цьому випадку кулачок розподільного валу буде дивитися вгору.

Намагаємося вставити щуп у зазор. Якщо щуп навіть з розміром 0,1 мм проходитиме в нього, гідрокомпенсатор вважається несправним, оскільки основне його завдання — вибирати будь-які проміжки на будь-якій фазі роботи ГРМ.

Вихід один – знімаємо та діагностуємо штовхач. Якщо нам пощастить продавити його руками, гідрик підлягає заміні.

Знімаємо гідрокомпенсатори на Daewoo Lanos

Існує як мінімум два способи зняття гідрокомпенсаторів на Ланосі. Перший їх детально описаний в інструкції з експлуатації. Він передбачає демонтаж розподільного валу. Так знімати штовхачі зручніше, але це займає море часу. До того ж такий спосіб геть-чисто позбавлений логіки.

Річ у тому, що ліжка розподільного валу кріпляться на шпильках головки блоку і для заміни нам доведеться в будь-якому випадку відпускати головку. А це означає, що прокладка головки блоку вже буде зміщена і її потрібно міняти.

К сведению:
Подібну процедуру, без зняття головки блоку, ми розглядали нещодавно – заміна сальників клапанів на восьми- та 16-клапанних моторах Деу Ланос, Авео та стареньких Opel.
головка блока ланос
Щоб зняти гідрокомпенсатори виробник рекомендує знімати розподільний вал (1) та його корпус (2)

Зрозуміло, що для заміни прокладки доведеться знімати головку повністю, а на знятій головці набагато зручніше проводити маніпуляції з ГРМ. Ми, звичайно, любимо свою машину, але не настільки, щоб витрачати на дрібну заміну компенсаторів два дні і купувати нову прокладку.

Абсолютно невиправдані витрати часу та грошей. Тому вчинимо по-іншому. Для демонтажу гідроопор на Ланосі нам знадобиться знімач-розсухаривувач КМ 565 по опелівській специфікації. Виглядає так.

км565
Опелівський знімач КМ565

Але якщо під руками не знайшлося знімача, не біда. Можна викрутитись підручними засобами. Нам потрібно, щоб клапан відпустив компенсатор, повністю відкрившись. Для цього потрібно якось натиснути на тарілку клапана.

съемник
Саморобний знімач для гідрокомпенсаторів Ланос

Знімач якраз для цього і призначений. З усім тим, ми можемо використовувати звичайні головки, шпильку на 6 і відповідну гайку. Ще знадобиться потужний накидний ключ. Робимо так:

 1. Головкою на 10 відкручуємо клапанну кришку.
 2. Знімаємо пильовик моторного відсіку, для цього простіше спочатку зняти колесо. Пильовик закриває доступ до шківа колінвала.
 3. Викручуємо всі свічки.
 4. Перевіряємо положення поршня у циліндрі. Він має піти максимально вниз. Найпростіше використовувати для цього щуп для вимірювання рівня масла.
  ключ накидной
  Як важіль використовуємо накидний ключ
 5. Прокручуючи колінвал, орієнтуємо кулачок розподільного валу строго вгору, при цьому поршень повинен бути знизу.
 6. Болтом на 6 або шпилькою з гайкою і шайбою фіксуємо потужний накидний ключ в отворі головки навпроти клапана, що цікавить нас.
 7. Беремо звичайний довгий ключ і встановлюємо його на тарілку клапана.
 8. Натискаємо на накидний ключ як на важіль, тим самим передаючи зусилля через свічник на тарілку клапана.
  фиксируем ключ
  Фіксуємо ключ дротом
 9. Робимо це акуратно, щоб клапан не розсухарився і сухарі не впали в голівку.
 10. Фіксуємо накидний ключ у натиснутому положенні пластиковою стяжкою або дротом.
 11. Відсуваємо убік важіль (рокер).
 12. Дістаємо гідрокомпенсатор.

Якщо ми вирішили міняти штовхачі, встановлюємо нові на місце, заздалегідь змастивши їх моторним маслом та збираємо голівку у зворотному порядку. Втім, можна провести діагностику та промивання компенсатора. Робиться це так.

Ремонт гідрокомпенсатора Daewoo Lanos своїми руками

Для початку перевіримо компенсатор — якщо нам вдасться продавити його пальцями, можна сміливо встановлювати новий, цей відновити навряд чи вдасться. Для ремонту гідроопори діємо за наступним алгоритмом:

гидрокомпенсатор Ланос
Знімаємо стопорне кільце
 1. Знімаємо стопорне кільце. Виливаємо з компенсатора старе масло.
  плунжер
  Знос плунжера невеликий, можна чистити
 2. Виймаємо плунжер, оцінюємо рівень зношування. Під плунжером встановлена пружина, виймаємо її, щоб не загубити.
  пружина толкателя
  Не губимо і не забуваємо поставити пружину після збирання
 3. Засобом для очищення карбюраторів ретельно чистимо плунжер і протираємо насухо.
 4. Тим же засобом миємо корпус та перепускний клапан до блиску.
  корпус без плунжера
  Всередині корпусу страшно дивитися, як він взагалі працював
 5. Збираємо гідрик, встановлюємо стопорне кільце. Кільце має сісти щільно, перевіряємо це.
  ключ и гк
  Стопорне кільце можна напресувати на місце ключем
 6. Переходимо до наступного компенсатора.
Ми розуміємо, що таким чином можна усунути лише закоксованість штовхача. Якщо ж зношений плунжер або корпус, гідрокомпенсатор змінюватимемо.

Який гідрокомпенсатор кращий для Daewoo Lanos

Для Daewoo Lanos можна купити гідрокомпенсатор найрізноманітніших виробників, а розкид ціні становить майже $30. Найпопулярніші та добрі відгуки власників наведені нижче:

ае
Компенсаторы АЕ
 1. Одним із найкращих вважається англійський брендовий гідрокомпенсатор Fai з каталожним номером TM3023. Жодної претензії до них не було, крім ціни. За нього доведеться віддати $45-60 за комплект, дорого, але ми ж любимо свою машину?
 2. Оригінальний компенсатор General Motors з номером 90409194 коштує близько $17, втім, не факт, що він найкращий.
 3. Італійський штовхач Freccia, артикул PI060 009 обійдеться в $5-7 і багато хто віддає перевагу саме йому. Надійний та якісний продукт.
 4. Все-таки найкращими гідрокомпенсаторами для Ланоса вважаються INA з артикулом 420001410. Німецька компанія виконує виключно якісні штовхачі з високим ресурсом. Ціна гідрокомпенсатора INA в межах $7-8 і це, мабуть, оптимальний вибір.
  INA
  Найкращі на сьогодні гідрики для Ланоса, німецькі INA
 5. Можна пошукати дешевше, наприклад, німецькі SWAG (40180002) теж здобули визнання, але треба остерігатися підробок. Ціна штовхача SWAG – від 4 до 6 доларів.
 6. Є маса польських компенсаторів із ціною 3-5 доларів — Maxgear (170017), Blue Print (ADG06116) та деякі інші. До недорогих відносять іспанський компенсатор Ajusa 85006800, англійський бренд BGA (HL6392, але виробництво Азія чи Китай).
  гидрокомпенсаторы испания
  Ajusa, непогані іспанські штовхачі, якщо не підробка

Слідкуйте за маслом, прислухаєтеся до гідрокомпенсаторів і нехай мотор вашого Ланоса намотує не одну сотню тисяч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *