Міняємо лампи Шкода Октавія А5. Ближнє світло

Заміна ламп ближнього світла на Шкода Октавія А5 або вихід з ладу лампи дальнього світла — не проблема конструкції автомобіля. Він залишається сучасним та продуманим навіть після зміни поколінь. Проте лампи в блок-фарах бувають різної якості і часто ми можемо помічати, що ближнє світло стає тьмянішим і тьмянішим. Доки в одну прекрасну ніч лампа не накаже довго жити. Безвихідних ситуацій не буває і зараз ми виберемо найкращу лампу ближнього світла на Skoda Octavia A5 і відразу її встановимо у фару.

Характеристики заводської лампи Skoda Octavia A5

валео
Валео 12В/55Вт, відмінно підходить для Октавії

Ближнє світло страждає від навантажень набагато сильніше далекого, оскільки працює воно втричі більше. Ми, звичайно, розуміємо, що виробнику не зовсім вигідно встановлювати з конвеєра дорогі лампи, це позначиться на відпускній ціні автомобіля. Тому й ставлять хоч і брендові лампи, але найдешевшої категорії

H7 Philips Long Life — такі лампи встановлені переважно на конвеєрних Октавіях А5. Лампа досить витривала, але понад півтора-два роки не прослужить. Це залежить від інтенсивності експлуатації. Параметри заводської лампи такі:

 • це галогенова лампа з цоколем Н7;
 • 12-вольтова;
 • потужність 55 W;
 • номер по заводському каталогу 103 201 01.

Саме ці характеристики повністю підходять для оптики Skoda Octavia A5, а купити ми можемо лампу будь-якого виробника.

філіпс
Хороша лампа від голландського виробника

Які лампи краще на Октавію А5

Ціни на галогенові лампи такого формату мають досить великий діапазон — від $5 до $50 за штуку. Брендів та суббрендів стільки, що перерахувати їх неможливо. Якщо нам потрібно купити дешевшу лампу ближнього світла, швидше за все, нашу увагу привернуть:

 • французька лампа Valeo за номером 0032009 за ціною близько $3, непоганий варіант, але ресурс залишає бажати кращого;
 • лампи Maxgear (Польща), вони коштують близько $4, але особливим попитом не користуються;
 • Neolux N0499B, це суббренд німецької компанії Osram, що випускає лампи бюджетної категорії, ця лампа обійдеться в $ 6.
General Electric H7
General Electric H7. Дорого, але якісно

Це бюджетний сегмент. Є лампи і дорожче, але не факт, що краще:

 • Philips 12972RVS2 Racing Beam, відрізняються збільшеною яскравістю, інтенсивним білим світлом, дійсно, відмінний варіант, ціна на 2018 рік – $ 27 за пару ;
 • Philips H7-12-55 +130% X-Treme Vision 3700к P-12972xv, теж гідний варіант із ціною близько 32 доларів;
 • оригінальна лампа VAG з номером за каталогом N10445701, невиправдано висока ціна в $43, при цьому лампа не відрізняється визначними показниками;
 • Osram Night Racer з артикулом 64210NR102B, близько 30 доларів, але виділяється винятково білим пучком світла, довго ходять, широкий діапазон захвату, все, що потрібно для гарної лампи ближнього світла.
бош плюс
Дорогі, але працюють відмінно, якщо не підробка
Оригінальні лампи Коіто (Японія)
Оригінальні лампи Коіто (Японія)

Словом, якщо не намагатись купити китайський безіменний бренд, то будь-яка з цих ламп покаже себе гідно. Досвід показує, що краще купити одну дорогу лампу, ніж п’ять дешевих, ми ж любимо свою машину? 

Як поміняти лампу ближнього світла на Шкода Октавія А5

Замінити лампу ближнього світла зможе навіть новачок, ніяких складнощів виникнути не повинно, якщо дотримуватися цього алгоритму:

 1. Відкриваємо капот і знаходимо білий пластиковий фіксатор у вигляді гайки, він розташований ближче до крила, його добре видно.
 2. гайка фари
  Пластикова гайка ближче до крила
 3. Відкручуємо фіксатор руками, якщо не піддається, просимо його переконливіше ключем на 13.
 4. фіксатор
  Фіксатор фари, відсуваємо прапорець…
 5. З внутрішньої сторони фари (з боку радіатора) знаходимо прапорець, який потрібно відтягнути до кінця , виду ігаючи при цьому блок-фару на себе.
 6. фара
  … і дістаємо фару
 7. Акуратно і без поспіху частково виймаємо фару з посадкового місця, намагаючись не сильно натягувати пучок дротів.
 8. заглушка
  Гумова заглушка на фарі 
 9.  Виключаємо конектор пучка проводів, натиснувши на фіксатор.
 10. лампа

  Провертаємо лампу з цоколем

 11. Провертаємо гумову заглушку за годинниковою стрілкою, виймаємо її.
 12. лампа цоколь октавія

 13. Провертаємо лампу ближнього світла в цоколі і виймаємо її з фари, після цього акуратно встановлюємо нову лампу.
лампа
Встановлюємо нову лампу
[stextbox id=’info’ caption=’Увага! ‘] Встановлюючи лампу, ні в якому випадку не торкаємося руками колби, а якщо це сталося, перед встановленням колбу знежирюємо.[/stextbox]

Збірку проводимо у зворотному порядку, стежимо, щоб засувка фари після установки стала на місце і фара зафіксувалася. Заміну бажано проводити відразу на двох фарах, щоб уникнути асиметричного освітлення. Вдалою всім роботи та яскравого світла в дорозі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *