Як правильно замінити масло в АКПП A6MF1 KIA та Hyundai

Корейська автоматична коробка A6MF1 застосовується на десятці моделей. Серед них – Hyundai Sonata, Kia Sportage, Hyundai Tucson, на свіжих Кіа Соул і Carnival, Sorento. Хороший автомат, але вимагає пошани. Коли потрібна заміна мастила в АКПП і як міняти ATF в коробці передач, яке мастило краще лити, що там з фільтром АКПП, розбираємося просто зараз.

Коли міняти масло і фільтр в АКПП Hyundai Sonata, Tucson

Кросовер Hyundai Tucson третього покоління оснащується 6-ступеневою автоматичною коробкою перемикання передач A6MF1. Виробник дає досить сміливу оцінку можливостей автомата і рекомендує зайвий раз не лити туди нічого.

акпп киа
АКПП Kia Sportage A6MF1 має мінімум проблем, але потребує регулярної заміни масла.

Фільтр АКПП КІА рекомендує міняти на пробігу аж 300 тисяч або при капітальному ремонті. Досвідчені власники Kia Sportage 3 все ж міняють частіше, хоч і ціна фільтра коробки не найсмішніша, близько 300-400 гривень.

Фільтр змінюється тільки під час розбирання коробки передач, без гострої необхідності цього робити не варто.

Регламент заміни робочої рідини, рекомендований виробником, становить 50-60 тисяч км під час роботи у важких умовах експлуатації та 90 000 км під час роботи в нормальних умовах. Логічно, якщо наші умови ми прирівняємо до «умовно важких» і ось чому:

 1. Машина працює в міських умовах, затори та висока температура, низькі оберти, часті перемикання.
 2. Автомобіль часто буксирує важкий причіп.
 3. Погані дороги становлять у середньому понад 30% пробігу.

Яке масло краще для автомата Hyundai Tucson

Для повної заміни знадобиться 7,2-7,4 літра трансмісійної оливи в залежності від модифікації АКПП, що має в’язкість за SAE 80W та допуск за API SP-IV. Рідини іншої в’язкості та з іншими рівнями допуску заливати не рекомендується, тому що це може призвести до надмірного зносу крильчатки гідромуфти та зубчастих коліс.

масло акпп спортейдж
Оригінальна олива для коробки A6MF1 вважається найкращим вибором. Хоча є варіанти подешевше.

Представники заводу виробника стверджують, що на конвеєрі в АКПП Kia Sportage заливають Mobis ATF SP – IV. Багато автовласників не згодні з цим. На їхню думку, в коробці передач залито трансмісійне мастило ATF ZIC SP-4. Ця рідина вважається найпоширенішим аналогом — якість схожа з оригінальною, а ціна нижча.

Під час повної заміни робочої рідини в АКПП, різниця у вартості між ATF Mobis і ZIC невелика, тому краще прислухатися до рекомендацій виробника і використовувати оригінальне трансмісійне масло.

Якщо є бажання заощадити, пошукаємо інші аналоги, на кшталт цих:

 • Michang ATF SP-4;
 • SK ATF Sp-4;
 • Noca ATF SP-4.

  Подробніше питання про трансмісійні мастила для автоматичних коробок, їхні властивості та допуски, застосовність і взаємозамінність ми розглядали ось тут.

Як поміняти масло в АКПП Hyundai Tucson, Kia Sportage своїми руками

Для зміни масла в АКПП Kia Sportage можна звернутися до фахівців на СТО або виконати заміну самостійно. Міняти можна двома способами:

 • Часткова заміна. Запросто можна виконати в гаражі своїми руками. Є думка, що часткова заміна оливи в автоматі Кіа/Хендай ефективніша, ніж повна.
 • Повна заміна. Такий варіант можливий, якщо є доступ до вакуумного апарата, про який ми досить докладно розповідали.

Для самостійної заміни ATF не потрібно особливих навичок або наявності спеціальних пристосувань.

Враховуємо, що під час нашої заміни масла в АКПП A6MF1 на Hyundai Sonata зливається близько 55-65% рідини.

Необхідний у цьому разі набір інструментів складається з комплекту гайкових ключів, домкрата або гідропідіймача, а також тари для зливу відпрацьованого масла.

фильтр киа
Щоб дістатися до коробки передач A6MF1, для початку знімемо повітряний фільтр.

Перед початком роботи необхідно звільнити сапун і масляні магістралі, що ведуть до коробки зміни передач. Для цього необхідно зняти корпус повітряного фільтра, який розташований під капотом, відразу за водійською фарою.

Порядок дій у цьому випадку такий:

 • від’єднати патрубки, що ведуть від кожуха фільтра до блоку циліндрів двигуна;
 • зняти патрубок, що веде до дросельної заслінки;
 • демонтувати корпус повітряного фільтра.
.

Надалі необхідно буде від’єднати масляні магістралі, що ведуть від АКПП до радіатора охолодження. Подавальний патрубок примикає до нижньої частини радіатора, пофарбований у червоний колір. Зворотний патрубок, пофарбований у жовтий колір, під’єднаний до верхньої його частини.

патрубки акпп
Вхідний і вихідний патрубки марковані червоним і жовтим. Переплутати складно.

Після зняття повітряного фільтра необхідно підняти автомобіль за допомогою домкрата або гідропідіймача і виконати такі дії:

  1. Зняти металевий захист картера, відкрутивши 4 болти.
   піддон
  2. Демонтувати пластиковий захист елементів двигуна, вийнявши 8 фіксуючих кліпс.
   захист двигуна
  3. Відкрутити зливну пробку АКПП.
   зливна пробка

  Після видалення зливної пробки з АКПП витікає не вся робоча рідина, а приблизно 4 літри. Потім необхідно зняти кришку контролю рівня масла. Вона знаходиться на пластиковому кожусі, в торці коробки передач.

пробка контроля
Пластикова контрольна пробка розташована на пластиковому корпусі АКПП A6MF1

Слідом за тим необхідно витягнути й оглянути гумову втулку з отвору для контролю рівня масла. Якщо на ній видно сліди розшарування або розтріскування, то її необхідно замінити.

Як залити масло в АКПП Hyundai Tucson, Kia Sportage

Перед початком заливання оливи в АКПП слід відмити та відчистити магнітний наконечник зливної пробки від металевих частинок, вкрутити її на місце та опустити автомобіль. Після цього можна починати заливання оливи. Для цього необхідно виконати такий порядок дій:

 1. Від’єднати зворотну масляну магістраль від радіатора охолодження і завести її в ємність для зливу.
  злив оливи
 2. Відкрутити пробку сапуна.
  пробка сапуна
 3. Встановити заливну воронку в отвір сапуна і залити 1 літр ATF.
  заливаємо масло
 4. Запустити двигун приблизно на 10 секунд та прослідкувати за наповненням ємності для відпрацьованого мастила. Після наповнення її на 1 літр мотор необхідно вимкнути. Повторити процедуру кілька разів, до появи в ємності чистої рідини.
  чиста олива
 5. Під’єднати патрубок до радіатора охолодження.

Після виконання зазначених дій слід завести мотор для того, щоб прогріти мастило в коробці перемикання передач. Оптимальна температура робочої рідини для перевірки становить приблизно 50 – 60°C.

Для контролю достатньо спробувати масляні магістралі, які мають бути гарячими, але не обпалювати руку. Після досягнення необхідної температури потрібно, не вимикаючи двигун, підняти автомобіль і викрутити пробку контролю рівня масла. На початку з отвору зливаються надлишки робочої рідини.

При досягненні оптимального рівня воно почне витікати тонкою цівкою. Такого рівня цілком достатньо для безперебійної роботи всіх елементів коробки зміни передач.

пробки акпп
Зливна пробка і пробка сапуна. У такому стані їх залишати не можна, миємо обов’язково дочиста.

Після досягнення достатнього рівня оливи в коробці слід закрутити контрольну пробку, встановити пластиковий і металевий захист елементів двигуна та повітряний фільтр.

Підсумовуємо. Міняємо масло самі, або на СТО

Повна заміна оливи в АКПП A6MF1 KIA/Hyundai не вимагає докладання великих зусиль, а також використання спеціальних інструментів і пристосувань. За наявності достатньої кількості часу і бажання всі роботи можна виконувати самостійно.

Заміна масла в автоматі KIA/Hyundai A6MF1 обійдеться в 40-60 доларів, які ми можемо заощадити та купити оливу кращої якості. З іншого боку, вакуумна повна заміна гарантує майже повне заміщення рідини, але при цьому оливи піде не 7.3, а близько 14 літрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *