Заміна рідини гідропідсилювача (ГПК) Рено Дастер, Логан, Сандеро
Заміна рідини гідропідсилювача (ГПК) Рено Дастер, Логан, Сандеро

Заміна рідини гідропідсилювача (ГПК) Рено Дастер, Логан, Сандеро

Знос рідини ГПК Рено проявляється не так явно, як знос масла. При цьому може накоїти не менше лиха. Тому заміна масла в гідропідсилювачі Renault Duster, Logan і Sandero, принаймні періодичний контроль її стану — процедура обов’язкова.

Коли міняти масло ГПК Дастер, Сандеро, Логан

Виробники кажуть, що мастило в рульовому механізмі міняти не потрібно і його залито на весь термін служби автомобіля. Насправді ми прекрасно розуміємо, що будь-яка експлуатаційна рідина зношується — окислюється, забруднюється і втрачає свої властивості.

жидкость гур дастер рено

Досвідчені власники Рено рекомендують міняти масло в ГПК хоча б раз на 4-6 років.

Принаймні, заміна масла в гідропідсилювачі раз на 60 тисяч кілометрів нікому не зашкодить. Ще оцінюємо стан як самої рідини, так і гідропідсилювача:

  • потемніння рідини в бачку;
  • ривки і приклинювання під час роботи ГУР;
  • сміття у фільтрі;
  • запах горілого в районі компресора або бачка ГУР;
  • шум, скрегіт при повороті керма.

  У процесі роботи, масло піддається постійному стисненню і збільшенню температури. Згодом, воно вигорає, втрачає свої властивості та може нашкодити механізму. Тому потемнілу рідину краще міняти з промиванням. Інакше бруд зіпсує насос гідропідсилювача і виведе його з ладу.

  грязная жидкость гур
  Ця рідина відпрацювала близько чотирьох років, але ще зберегла колір.

  Яке масло лити в ГПК Рено Дастер, Сандеро, Логан

  Renault застосовує ATF, масло, яке використовується в автоматичних трансмісіях. Не так давно ми розбиралися в тонкощах застосування ATF для автоматичних трансмісій і ГПК. На конвеєрі використовується рідина Elfmatic G3 червоного кольору (мінеральна), або Elf Renaultmatic D3 (синтетика).

  Какое масло ГУР Рено Дастер, Сандеро, Логан

  Важливо ознайомитися з рекомендаціями виробника, оскільки в різні роки випуску Рено давали різні рекомендації щодо застосування олив для ГПК.

  Наприклад, з 2015 року завод рекомендував використовувати мінеральну оливу Renaultmatic D2 (номер за каталогом 194735).

  Під час повної зміни оливи з ретельним промиванням системи також можна використовувати низку інших рідин:

 • Mobil ATF 220 (320); 
 • Liqui Moly Top Tec;
 • Liqui Moly ATF 1100; 
 • Castrol ATF D2 (D3).

Какое масло лить в ГУР Рено Дастер, Сандеро, Логан

Заміна масла ГПК Renault Duster, Logan, Sandero

Гідропідсилювач у всіх трьох автомобілів першої фази ідентичний, тому процес заміни виглядає однаково. Роботи із заміни оливи в гідропідсилювачі керма (ГПК) можна розділити на два основні етапи:

 • злив старої рідини;
 • заправка нового масла.

На практиці все це має такий вигляд.

Як злити рідину ГПК Дастер правильно

На прикладі Рено Логан 1 фази з восьмиклапанним мотором:

Зніміть пластиковий повітропровід перед корпусом повітряного фільтра, щоб не заважав.

Зніміть металеві хомути з двох шлангів на бачку ГПК. Для цього потрібно затиснути пелюстки і відвести затискачі на середину патрубків.

Замена масла ГУР Renault Duster, Logan, Sandero

Демонтуйте бачок гідропідсилювача. Для цього візьміться обома руками і потягніть його вгору. Він має вийти із зачеплення з металевою скобою.

замена жидкости гур рено

Підставте в моторному просторі під бачок велику ємність для збору відпрацьованої рідини і зніміть один зі шлангів. Масло злийте в цю ємність. Добре підійде обрізана п’ятилітровий бутель або каністра відповідного об’єму.

замена жидкости гур рено

Щойно рідину з бачка буде злито, його можна демонтувати зі шлангів, прибрати вбік і добре промити від залишків оливи. Потім, злити рідину, що залишилася, зі шлангів.

Важливо!
Усередині бачка стоїть сітка, яку також необхідно промити, а за необхідності — замінити.
.

замена жидкости гур рено

Не запускаючи двигун, повертайте кермо з одного крайнього положення в інше, зливаючи залишки рідини в ємність. Повертати потрібно доти, доки масло не перестане стікати. Злити все не вийде. Якась частина залишиться в системі.

Заміряйте об’єм старої рідини.

Заливаємо масло в ГПК Рено Дастер без помилок

Після зливу відпрацьованої рідини необхідно залити таку саму кількість нової рідини, а під час промивання системи потрібно дати мотору попрацювати, злити знову і залити ще свіжої ATF. Як правило, заливати в процесі заміни доводиться близько 800-900 грам.

замена жидкости гур рено

Порядок дій:

Встановіть на місце чистий бачок з очищеною сіткою. Для цього надіньте шланги та зафіксуйте хомути. Бачок необхідно встановити на місце.

замена жидкости гур рено

Заливайте нову рідину до максимального рівня.

Поверніть рульове колесо з одного крайнього положення в інше. У цей момент рівень у бачку має знизитися.

Тепер рідину потрібно долити до нормального рівня і повторити процедуру повороту керма.

замена жидкости гур рено

Якщо рівень упав, знову доведіть його до нормальної позначки.

фильтр гур рено

Важливо!
Заливати нову рідину необхідно, видаливши сітку з бачка ГУР. Сітка необхідна для очищення рідини всередині системи, а не під час заливання.

фильтр гур рено

Закрийте кришку, запустіть двигун і поверніть кермо з одного положення в інше;

Встановіть при заведеному двигуні сітку. Для цього виверніть кришку, вставте сітку, закрийте кришку і повторіть процедуру з обертання рульового колеса;

бачок гур рено

Рівень рідини в бачку ГПК може змінитися. Не забудьте її долити!

Поради з експлуатації гідропідсилювача Renault

Багато водіїв протирають кришку бачка, оскільки на ній часто осідає пил. Налиплий пил — не ознака несправності, пов’язаної із запотіванням. Робити цього категорично не рекомендується.

Річ у тім, що всередині кришки розташований сапун, через який виходить повітря під час роботи гідропідсилювача. Повітря, зрозуміло, замаслене.

пробка гур

Коли водій протирає пил на кришці, частина його потрапляє в бачок, чим спричиняє забруднення системи. Досвідчені водії та майстри радять знімати кришку і чистити клапан кришки та корпус бачка, хоча б раз на рік.

очистка бачка гур рено

Не слід тримати кермо в крайньому положенні більше ніж 10 секунд. Це згубно позначається на роботі насоса і швидко виводить рідину з ладу. У такому режимі тиск у системі зростає, видавлює сальники, патрубки і псує рідину, оскільки під великим тиском вона починає перегріватися.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *