Заміна масла в АКПП Hyundai ix35: яке краще, коли міняти

Заміна масла в АКПП Hyundai ix35, за заявою заводу-виробника, проводиться тільки при ремонті коробки або при критичних витоках. Насправді, ні про який довічний термін служби масла мови бути не може, якщо ми хочемо зберегти коробку передач у хорошому стані. Коли міняти масло, яке краще заливати та спосіб заміни ATF в автоматі Hyundai ix35 з’ясовуємо разом.
 

Чи потрібно міняти масло в АКПП Hyundai ix35

Для початку потрібно визначитися, які причини призводять до зносу масла. Серед них виділяють агресивний стиль водіння на високих швидкостях, слизькі дороги, ожеледиця та різкі стрибки температури та застосування неякісних ПММ.

Уникнути всіх цих згубних для автомобіля умов практично неможливо для сучасного водія, тому можна дійти висновку, що періодично оновлювати масло в Hyundai ix35 необхідно кожному. Залишається зрозуміти, як часто це потрібно робити.

АКПП Hyundai ix35
Відпрацьована олива. Пробіг близько 40 тисяч

Крім цього, навіть у випадках, коли масло «не працює», двигун і автомат перебувають у стані спокою, будь-яка олива при контакті з киснем окислюється і втрачає свої властивості. Не потрібно говорити, що в ATF дещо більше функцій, ніж просто мастило. Воно має і охолоджувати, і промивати фрикціони. Тому заявляти про безстроковий термін служби олії в АКПП вкрай недалекоглядно.

Коли потрібно міняти трансмісійне масло в Hyundai ix35

Виробник вказує, що масло може працювати протягом повного терміну служби авто, але під ним мається на увазі лише термін гарантії. На коробку, яка встановлена в автомобілі Hyundai ix35 за документами, виставлена гарантія 120 тис. км.
АКПП Hyundai ix35
Пробіг та ступінь зносу масла
Якщо поцікавитись думкою експертів, можна зрозуміти, що заміну необхідно здійснювати кожні 70 тис. км. Якщо автомобіль експлуатується далеко не в ідеальних умовах, то термін служби трансмісійки скорочується як мінімум на 30%.
[stextbox id=’grey’]В середньому, досвідчені власники та фахівці з автоматів рекомендують проводити перевірку рівня та стану масла кожних 10-15 тисяч, а заміну через 40-50 тисяч пробігу.[/stextbox]

Якість рідини можна визначити за наступними характерними ознаками:

 1. Колір масла, яке втратило свої змащувальні якості, стає темнішим.
 2. З’являється неприємний запах гару.
 3. Відбувається згущення консистенції.
 4. Сторонні фракції, стружка, осад. В цьому випадку може знадобитися діагностика або ремонт АКПП Hyundai ix35.

Яке масло краще для АКПП Hyundai ix35

АКПП Hyundai ix35
Аналог рідного масла

При зміні масла в автоматичній коробці передач в будь-якому автомобілі дуже важливо не припуститися помилки у виборі марки. Тим більше якщо заміна провадиться самостійно, без звернення до фахівців. Докладніше про вибір якісної ATF можна дізнатися тут. Для АКПП, встановленої в Hyunday ix35, найкраще вибрати олії наступних марок:

 1. Hyundai ATF SP-IV.
 2. ZIC ATF SP-IV.
АКПП Hyundai ix35
Рідна трансмісійка Хендай

З цих двох варіантів варто віддати перевагу Hyundai ATF SP-IV. Саме це масло заливається в коробки з конвеєра та забезпечує тривалий термін служби АКПП.

При використанні офіційної рідної ATF всі корейські автомати зможуть легко пройти до 250-300 тисяч без капітального ремонту.

Способи заміни масла у трансмісії Hyundai ix35

Способи заміни масла в трансмісії Hyundai ix35 можуть відрізнятися залежно від стану коробки, ступеня зношування рідини та можливостей автосервісу. Втім, є два актуальні способи заміни:

З використанням технології стисненого повітря

АКПП Hyundai ix35
Апарат для повної заміни масла та промивання автоматичних КПП

Такий спосіб передбачає використання спеціального обладнання, що очищає АКПП з використанням технології стисненого повітря. Цей спосіб особливо поширений у спеціалізованих сервіс-центрах.

Існує два популярні способи заміни трансмісійної речовини в АКПП машини з використанням стисненого повітря: часткова та повно об’ємна. Їхня головна відмінність полягає в тому, що при застосуванні другого варіанту видаляється майже весь обсяг відпрацьованої трансмісійної рідини, близько 85%.

АКПП Hyundai ix35
Принципова схема апарату для заміни масла в АКПП

За допомогою зливу відпрацьованого масла

АКПП Hyundai ix35

Такий спосіб можна назвати найпростішим, саме його запропонують у більшості автомайстерень, не обладнаних апаратом для заміни масла в АКПП. Протягом півгодини з АКПП зливають відпрацьовану рідину, а потім заповнюють новим маслом приблизно 5 літрів.

[stextbox id=’info’]Використовуючи такий метод, можна замінити близько 30% масла за раз. Як правило, процедура проводиться 2-3 рази поспіль. Для заміни оливи в такий спосіб необхідно купити 10-15 літрів ATF.[/stextbox]

Самостійна заміна масла в АКПП Hyundai ix35

Багато автовласників вважають за краще самостійно доглядати за своїм автомобілем, а не звертатися в сервіси. У такому випадку для проведення заміни радять переконатися в наявності деяких засобів, матеріалів, пристосувань:

 1. Оглядова яма.
 2. Фільтр для масла 46321-3B000.
 3. Нова ATF для АКПП
 4. Резервуар для збору старого масла
 5. Силіконовий шланг (d. 1 см, довжина, 5 м.)
 6. Воронка
 7. Ущільнювачі
 8. Чисті серветки (рекомендують використовувати бавовну, без ворсу)
 9. Рукавички, спеціальні захисні окуляри.
АКПП Hyundai ix35
Новий фільтр АКПП Hyundai ix35
У своєму гаражі можна зробити заміну масла лише частково, тому що не вдається злити весь об’єм відпрацьованої рідини. Зливається тільки те масло, що знаходилося безпосередньо в картері АКПП, але його частина залишається розподіленою між колом гідротрансформатора та гідросистемою АКПП.
АКПП Hyundai ix35
Перевірка рівня масла АКПП Hyundai ix35 щупом

Для початку необхідно перевірити рівень та стан рідини в АКПП за допомогою пробки збоку. Така процедура допоможе зрозуміти, в якому стані знаходиться робоча речовина та деталі трансмісії.

Покрокова інструкція: як змінити масло своїми руками

Для початку необхідно відкрутити пробку та злити старе масло.

Потім відкрутити болти, які тримають піддон, промити його та очистити магніти, що на ньому знаходяться.

АКПП Hyundai ix35

Також потрібно замінити або, якщо немає такої можливості, ретельно промити фільтри.

замена масла в АКПП Hyundai ix35

Вже після цього можна готуватись заливати нову ATF: ставити нову прокладку на пробку та збирати піддон та фільтр у зворотному порядку, після чого можна заливати свіже масло. Чим більше циклів заміни ми проведемо, тим чистіша і свіжіша буде рідина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *