Міняємо масло в АКПП Мазда 3. Технологія та вибір ATF

З 2003 року Мазду 323 змінило нове покоління седанів, універсалів та хетчбеків класу С, Mazda 3. З новим поколінням автомобіля приходять нові технології та нові питання обслуговування. Так було і з Mazda 3. Як замінити масло в АКПП, яке масло краще лити і чи потрібно міняти рідину в автоматі в принципі, з’ясовуємо прямо зараз.

Чи потрібно міняти масло в АКПП Mazda 3

Теоретично, виробник допускає експлуатацію автомата без заміни масла протягом всього терміну служби автомобіля. Винятком може бути тільки відкриття коробки для ремонту. Чи це говорить про те, що автомат настільки надійний, що може перемелювати бруд і стружку?

Звичайно, ні. Будь-якому виробнику вигідніше міняти такий дорогий вузол, як коробка автомат на Мазді 3, ніж займатися його ремонтом та обслуговуванням. Нам, як споживачам, набагато вигідніше піклуватися про коробку передач і максимально відтягнути її смерть.

mazda atf

Так, міняти масло потрібно, і що частіше, то краще. Тим більше, що це не викликає жодних труднощів. Заміна масла в АКПП може проводитися за двома напрямками — повна заміна або часткова, з чим легко впорається навіть водій-початківець. Регламенту заміни як такого немає.

З усім тим, враховуючи досвід досвідчених власників Мазди, є сенс проводити заміну рідини один раз на 50-70 тисяч пробігу.

До цього часу масло потихеньку перетворюється з мастила та охолоджувача для коробки в жижу, насичену брудом, абразивними частинками, а то й стружкою, рідина повністю втрачає свої властивості і починає повільно вбивати коробку. Висновок один — масло в автоматі Mazda 3 міняти потрібно.

Яке масло лити в АКПП Mazda 3

 щуп акпп
Якість масла можна проконтролювати за допомогою щупа та чистої серветки. Якщо рідина повністю втратила колір, стала бурою і з явною суспензією, масло потрібно міняти

Скільки власників, стільки й думок. Одні затяті адепти фірмової маздівської оливи і готові переплачувати, тільки заради дотримання заводських рекомендацій. Інші надходять більш далекоглядно і мудро, підбираючи масло не гірше за маздівське з дотриманням заводських допусків.

Ось що радить лити в АКПП сам виробник:

 • Mazda Original Oil ATF M-III;
 • Mazda Original Oil ATF М-V;
 • Mazda Original Oil ATF FZ.інструкція
Рекомендації виробника щодо застосування трансмісійних масел для АКПП

 

Види автоматичних коробок Mazda 3

Для того, щоб зрозуміти різницю в цих маслах і їх застосуванні, коротко розберемося, яка коробка автомат стоїть на Мазді різних поколінь, від цього залежить і тип масла, що заливається:

  1. Автоматична коробка FN4A-EL. Вона встановлювалася на трійки першого покоління серії ВК (2003–2009). Ця ж коробка під ім’ям 4F27E за фордівським каталогом ставилася на кілька моделей Ford з об’ємом двигуна 1300-2000 кубів. Гідромеханічний 4-позиційний автомат, простий в обслуговуванні та невибагливий в експлуатації.
    акпп
   Автомат FN4A-EL
  2. FNR5 за стандартами Mazda або 5F27E</span > за фордівськими специфікаціями. Фактично та ж коробка, але на 5 діапазонів, випускалася з 2005 року для 2-2,5-літрових двигунів. Повторимося, конструктивно ці коробки дуже схожі.
  3. FS6A-EL почали встановлювати на третє покоління ВМ з 2013 року. Коробка відрізняється від попередніх тим, що має 6 передач, в іншому конструкція ідентична.
   акпп
   Селектор АКПП Activematic

 

 1. Activematic, це особлива АКПП, яка давала можливість використовувати переваги ручної та автоматичної трансмісії за бажанням водія. І в ручному, і автоматичному режимі передачі перемикаються з мінімальною затримкою.
  SKYACTIV-Drive SKYACTIV-Drive
 2. SKYACTIV-Drive — одна з останніх розробок маздівських інженерів. Прогресивна АКПП, яка дозволяє на будь-якій із 6 передач повністю блокувати зчеплення. Передачі перемикаються швидше та плавніше, ніж у класичній гідромеханіці, завдяки чому досягається краща динаміка та економія палива в межах 5-7%.

Шукаємо заміну оригінальному маслу АКПП Мазда

До чого ми це? А до того, що кожну із рекомендованих виробником олив бажано лити в АКПП певного покоління. Для перших трьох коробок можна використовувати маздівські ATF M-V, конструктивно майже однакові.

Якщо не вдається знайти оригінальну оливу, легко використовувати рідини зі специфікацією Форда, оскільки це одні й ті ж агрегати. Отже, можна лити й фордівський Mercon-V, і Dexron IV від General Motors.

декстрон
Dexron від General Motors
Важливо!
При цьому важливо враховувати, що змішувати мастила за жодних обставин не можна. Під час самостійної заміни ми не зливаємо абсолютно всю оливу, тому свіжа неминуче перемішується зі старою. Іноді це може загрожувати випаданням осаду, згортанням різних типів мастил та присадок, як наслідок, смертю коробки.

Ллємо лише той тип рідини, який був залитий до цього. Якщо не знаємо, яке масло залите в АКПП, доведеться міняти ATF повністю.Четвертий тип масел, ATF FZ, призначений тільки для коробок Скайактив. Це досить складний агрегат і підібрати відповідну заміну фірмовому маслу складно.

До того ж ця коробка дуже непроста у ремонті та помилка у виборі трансмісійної рідини може вилитися у гарну копійку. Плюс фільтр АКПП у Skyactiv-Drive інтегрований у конструкцію коробки і щоб його замінити, а міняти фільтр треба обов’язково, доводиться розбирати весь агрегат.

Марки та бренди, які отримали допуск Mazda

Усі перелічені нижче марки трансмісійних мастил повинні нормально уживатися з автоматичною коробкою передач Mazda 3, але перевіряти допуски до конкретної моделі АКПП при покупці все одно потрібно обов’язково.

 •  Dexron VI;
 •  Toyota T-IV;
 •  Volvo1161540;
 •  BMW 7045E;
 •  Nissan Matic D, J, LT 71141, JWS3309;
 •  Honda Z1;
 •  VW/Audi G-055-025-AZ;
 •  Ford Mercon V, MB236.6, MB236.7, MB236.8, MB236.9, MB236.10;
 •  Mitsubishi/Hyundai SPII, SPIII;
 •  Chrysler ATF, ATF3+, ATF4.

Повторимося, змішувати рідини різних виробників вкрай небажано, хіба що в екстрених випадках, коли потрібно потихеньку дотягнути до СТО.

Міняємо масло в АКПП на Мазда 3

 фільтр акпп
Фільтр обов’язково змінюється разом з маслом

Ми вже знаємо, що заміна масла в АКПП Mazda 3 може проводитися як частково, так і повністю. Нижче наведено технологію часткової заміни рідини своїми руками. Цей метод хороший тим, що можна замінити масло самостійно та без додаткового обладнання.

Погано те, що не вся ATF виходить із коробки, залишається близько 60% старої рідини. Для повної заміни необхідне спеціальне обладнання і близько 10 літрів масла в залежності від моделі коробки.

 обладнання
Для повної заміни мастила необхідне спеціальне обладнання, яке є далеко не на кожній СТО

Масло змінюється за таким алгоритмом:

Після цього прогріваємо двигун, перемикаємо режими селектором кілька разів, катаємося 10-15 хвилин, даємо маслу стекти та перевіряємо рівень за допомогою щупа. При необхідності доливаємо. Через 200-300 км пробігу повторюємо перевірку.

Таким чином можна замінити масло в АКПП Mazda 3 своїми руками. Надійних всім коробок передач та сонячних доріг!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *