Міняємо масло в АКПП Шкода Октавія А5
Міняємо масло в АКПП Шкода Октавія А5

Міняємо масло в АКПП Шкода Октавія А5

Незважаючи на те, що офіційні дилери і виробники часто стверджують зворотне, заміна масла в АКПП Skoda Octavia A5 просто необхідна. Не треба заколисувати нашу пильність, оскільки агрегат дорогий у ремонті і за ним потрібно уважно стежити. Будь-якому виробнику вигідніше повна заміна автоматичної коробки, ніж профілактика та заміна трансмісійної рідини ATF. Нам такий варіант не підходить, не в германіях живемо, тому змінюватимемо масло в АКПП Шкода Октавія разом з фільтром. Як замінити, коли і що для цього потрібно, розберемося зараз.

Коли міняти масло в АКПП Skoda Octavia A5

Для початку визначимося з пацієнтом, тобто, з коробкою передач. На Skoda Octavia, як і на багато інших автомобілів концерну VAG, встановлювалася та встановлюється автомат японського виробництва компанії Aisin. Марка АКПП – 09G, а модифікація може залежати від року випуску нашої Шкоди та від типу двигуна.

Вся інформація нижче актуальна для Skoda Octavia з атмосферними двигунами 1,6 та 2,0 л, а також із турбомоторами 1,8 ТSI. Крім того, технологія заміни масла в АКПП незмінна і для Skoda Octavia A7, Skoda Rapid 2016 з бензиновими моторами СWVА 1,6 МРІ, а як поміняти масло в коробці з двома сухими зчепленнями DSG7, ми розбиралися тут. Специфікації (коди) коробок можуть бути різними (КGV, КGJ, МFZ, JUН, КРН, новіші QDM, QNQ та багато інших).

акпп
Автоматична коробка передач серії 09G

Досвідчені шкодоводи рекомендують проводити заміну масла в автоматі Октавії не рідше, ніж раз на 40-50 тисяч км пробігу. Необхідність заміни пояснюється високими навантаженнями на фрикціони автомата, жорсткі умови експлуатації АКПП на пильних та брудних дорогах, а також якістю трансмісійних рідин, що постачаються на наші ринки. Важливу роль у ресурсі ATF грає і якість фільтра.

Коли міняти фільтр АКПП

набор октавия замена масла акпп
Набір для заміни масла АКПП

Дешевий китайський безіменний фільтр просто не в змозі проводити очищення рідини. У результаті канали коробки закоксовуються, радіатор забивається і заміна масла в коробці-автомат світить ще частіше.

Масляний фільтр теоретично змінюється разів у 60 тисяч кілометрів, але у тому разі, якщо замінна рідина не чорна і немає суспензії як стружки. Насправді ж намагаються змінювати фільтр разом із маслом.

Яке масло лити в АКПП, скільки. Який фільтр вибрати

Вибрати масло для автомата та купити правильний фільтр та інші розхідники не менш важливо, ніж дотримання технології заміни ATF. Перед тим, як дізнатися скільки масла потрібно для заміни в АКПП Октавії, визначимося з технологією.

Є два варіанти – повна або часткова заміна. Повну заміну роблять у тих випадках, коли невідома дата попередньої заміни або ми не знаємо, яке масло залите в коробку.

Для часткової заміни нам знадобиться 2-4 літри, а для повної приблизно 6,5-7,5 літри ATF.

Встановлюємо марку АКПП на Октавії

тип акпп
Стикер із модифікацією коробки приклеєний спереду на картеріЗалежно від моделі коробки, марка та специфікація масла та конфігурація фільтра можуть відрізнятися. Наприклад, для Октавії А5 та всіх автомобілів VAG з автоматом 09G, код оригінального масла ATF G 055025 A2. Для того, щоб дізнатися код конфігурації коробки та вибрати правильні розхідники, нам потрібно лише подивитися на коробку знизу і знайти стікер зі штрихкодом, на якому вказана конфігурація.

Код можна знайти і в сервісній книжці, але надійніше переконатися в цьому на 100%, глянувши на коробку. Стикер знаходиться на передній частині картера АКПП, якщо дивитися у бік заднього моста.

Вибираємо правильне масло для АКПП Октавія А5

мобайл атф
Вибір багатьох власників – Mobil ATF 3309

Ціна оригінальної рідини з кодом G055025 A2 покусується. Тому, вивчивши допуски для японської коробки Aisin, робимо висновок, що будь-яка хороша ATF, що відповідає специфікації JWS3309, чудово нам підійде.

Тут вибір розширюється. Оптимальний вибір – Mobil ATF 3309. Якщо вивчити допуски уважніше, то знаходимо, що і тойотівські рідини чудово працюють із цим автоматом. Наприклад, Toyota T-IV 08886-01705. Ось ще кілька непоганих ATF для Октавії А5:

 • Toyota ATF Type T-4;
 • SWAG 81 92 9934;
 • Castrol ATF Multivehicle.

Не треба ризикувати і брати дешеві ATF, варто купити масло для АКПП гарного бренду і витратити зайвих пару сотень, але бути впевненим у тому, що наступна заміна настане не раніше 50 тисяч пробігу.

Який фільтр АКПП вибрати

фильтр акпп октавия
Фільтри АКПП 09G325429A та 09G325429
Якщо ми з’ясували, який індекс у АКПП на Октавії, буде простіше купити фільтр для коробки-автомат, повністю сумісний. Для автоматів з індексом KGV та KGJ теоретично потрібні різні фільтри, але за фактом посадкове місце у них абсолютно однакове. Каталожні номери для цих фільтрів 09G325429A для Октавій з моторами 1,4 і 1,8 л (для АКПП KGV, KGJ, JUH, KPH) або 09G325429 для версій з двигуном 1,6 л (MFZ, KGG, QAW). Різниця тільки в тому, що ці фільтри мають різну висоту та форму маслоприймача і, в принципі, взаємозамінні, причому високий фільтр 09G325429 замість низького можна ставити абсолютно безболісно.

акпп октавия а5
Схема АКПП Шкода Октавія А5

Які запчастини необхідні для заміни

пробка
Пробка з ущільнювальним кільцемОсь список усіх витратних матеріалів з каталожними номерами, необхідні для правильної заміни ATF Шкода Октавія:

 1. Прокладка піддону (№6 на кресленні). Для всіх модифікацій коробок 09G підходить прокладка з каталожним номером 09G 321370.
 2. Пробка з кільцем ущільнювача (№14 і 15 на кресленні). Код пробки WHT 000 310 A, але міняти її необхідно за станом, наприклад, якщо раптом зірветься шестикутник. Код прокладки – 09D 321 181B, а ось її доведеться міняти обов’язково, вона одноразова.
 3. 8 болтів М 6х1х21 для кріплення піддону (№ 5 за кресленням). Бажано міняти при кожній заміні масла, їх код WHT 000 309.

Ще для заміни нам знадобиться тара для старої рідини, бажано мірна, а також рідина для промивання (наприклад, очищення Liqui Moly, ціна близько $2,5) для очищення картера та площин привалки. Якщо це все під рукою, приступаємо до роботи.

Міняємо ATF в АКПП Шкода Октавія А5

Ціна заміни масла АКПП на Октавії залежить від рівня СТО та може сягати $25-30. Саме таку суму ми зараз і заощадимо, витративши не так багато часу. Масло мінятимемо за технологією подвійної заміни, це означає, що заливати і зливати будемо двічі, отже, запасаємося 8 л ATF і починаємо:

 1. Встановлюємо автомобіль на естакаду або підйомник.
 2. Шестигранником на 5 викручуємо пробку перевірки рівня, потім тим самим ключем викручуємо мірну трубку.
  пробки
  Пробки АКПП
 3. Прикидаємо, скільки оливи витікає. Приблизно стільки потрібно залити.
 4. Відкручуємо піддон, знімаємо фільтр. Працюємо акуратно, масло остигає дуже довго.
  АКПП октавия
  АКПП без фільтра, даємо стекти маслу
 5. У результаті виллється близько 3,5 літра ATF.
 6. Ретельно чистимо піддон, знежирюємо привалювальні площини, очищаємо магніт, що вловлює.
  аккп
  Старий фільтр міняємо
 7. Змащуємо новим маслом нову прокладку та встановлюємо новий фільтр, потім піддон.
 8. Намагаємося залити нову рідину. Щупа в цій коробці немає, тому заливати свіже масло доведеться за допомогою приблуди через зливний отвір під тиском. Пристрій можна виготовити самостійно, він досить простий і виглядає так.
  приблуда
  Виглядає приблуда страшнувато, але свою справу знає. Просто заливаємо у пляшку ATF і нагнітаємо тиск через бічний ніпель. Рідина буде витіснятися у коробку передач.
 9. Нагнітаємо повітря в резервуар компресором (або насосом), не забуваємо закрутити мірну трубку. Заливаємо приблизно стільки, скільки масла вилилося з коробки.
 10. Запускаємо двигун, перемикаємо селектор АКПП у різні режими, ганяємо рідину по системі хвилин 10-15.
 11. Знову зливаємо масло, але піддон вже не знімаємо, достатньо викрутити пробку та мірну трубку. Зіллється близько 2,2-2,3 літра. Заливаємо близько 2,5 л таким самим способом.
 12. Закручуємо пробку та мірну трубку.

Як правильно виставити рівень масла в АКПП

vag com
Діагностичний кабель VAG COM

Але це ще не все. Нам необхідно встановити коректний рівень рідини. А рівень у нашій коробці потрібно міряти лише при температурі масла рівно 45 градусів. Виміряти температуру можна лише за допомогою діагностичного кабелю VAG та спеціального софту на будь-якому комп’ютері.

Як варіант підійде недорогий кабель VCDS 12.12 HEX CAN. Підключаємо кабель до діагностичного роз’єму і ноутбука, потім чекаємо поки температура рідини не впаде до 35°С. Запускаємо двигун, викручуємо мірну пробку і стежимо за температурою за показаннями діагностичного кабелю. Як тільки рідина прогріється, вона почне витікати з отвору. Важливо закрутити пробку рівня тоді, коли температура досягне 45°С. Рівень виставлений, рідина замінена приблизно на 80-85%.
Після заміни масла на коробці автомат її робота стане м’якшою і чіткішою, а наступна заміна знадобиться не раніше, ніж через 40 тисяч пробігу. Добрих усім доріг та невбивної коробки передач!
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *