Заміна масла в МКПП Рено Дастер. Як вибрати трансмісійку правильно

Для надійної роботи коробки передач на Рено Дастер, незалежно від типу приводу, необхідно періодично контролювати якість масла та змінювати за необхідністю. Казки виробників про «вічні» мастила, які служать весь термін експлуатації, закінчуються на першому ж загуділому підшипнику і на першому сальнику, що потік. Тому заміна масла в КПП Рено Дастер необхідна. Коли міняти і яке масло заливати – питання інше.

Як замінити масло в механічній КПП Рено Дастер

Заміна масла в коробці Дастер мало відрізняється від подібної операції в інших автомобілях, втім, є кілька нюансів


Для початку розберемося в самому процесі заміни олії. Тут немає нічого складного і для роботи знадобиться тільки тара для зливу старої рідини, шестигранний ключ для пробки зливу, заправний шприц. Якщо немає шприца, можна спорудити приблуду із пластикової пляшки та шланга Ø 10 мм, перевіривши герметичність з’єднань її частин.

Далі робимо так:

 1. Встановлюємо автомобіль із прогрітим двигуном на оглядову яму чи естакаду.
  замена масла в кпп дастер
 2. Готуємо ємність для зливу оливи.
  замена масла в кпп дастер
 3. Відкручуємо пробку контрольного отвору рівня, вона знаходиться праворуч біля приводу на картері КПП.
  контрольний отвір
 4. Відкручуємо зливну пробку на картері знизу, підставляючи тару для зливу.
  замена масла в кпп дастер
 5. Чекаємо, доки масло стече повністю.
  замена масла в кпп дастер
 6. Закручуємо зливну пробку і заливаємо масло через контрольний отвір доти, доки рідина не з’явиться на краю різьблення. Закручуємо пробку, попередньо почистивши та помивши її.
  замена масла в кпп дастер

Після заміни запускаємо двигун, робимо пробну поїздку (20-40 км) та перевіряємо рівень ще раз, відкрутивши пробку контролю. При необхідності доливаємо. Ще раз оглядаємо КПП на предмет течі і спокійно їздимо до наступної заміни.

Коли міняти масло в КПП Рено Дастер

Масло в механічній коробці змінюється не так часто, як у двигуні, але і воно втомлюється від навантажень та бруду


30 000 км — оптимальний пробіг до заміни масла за відгуками власників доглянутих Дастер. Звичайно, можна міняти масло і рідше, але завжди є небезпека піддати КПП посиленому зносу.
Річ у тім, що масло зношується не тільки під час роботи, а й під час простою автомобіля. Воно в будь-якому випадку контактує з повітрям, а це означає, що окислення присадних матеріалів неминуче. Не забуватимемо і про продукти зносу, осаду та бруду.
Ось як виглядає маслозаливна пробка після 30 тисяч простої експлуатації.
замена масла в кпп дастер
Ось як виглядає маслозаливна пробка після 30 тисяч простої експлуатації.

Масло може бути чисте, як сльоза румунської незайманої, але пакет присадок вже не виконує своїх функцій — не змащує, не миє, і не охолоджує, до того ж губляться антикорозійні властивості. Усе це сильно впливає на ресурс коробки передач. Саме тому обізнані власники рекомендують проводити заміну хоча б раз на рік.

Якщо враховувати, що середній водій на місяць накочує до 1,5-2 тисяч, то інтервал заміни на рік не здається занадто коротким.

замена масла в кпп дастер
Рекомендоване масло для МКПП

Вибираємо кращу оливу для МКПП Рено Дастер

За замовчуванням інженери заводу знають, яке масло заливати в трансмісію Рено Дастер, оскільки вони його вибирали за характеристиками та властивостями. Ми не маємо причин їм не довіряти. Бренд, що випустив масло, звичайно, тут ні до чого


замена масла в кпп дастер
Всі допуски вказані на етикетці

Щоб вибрати потрібне масло для МКПП Рено Дастер, достатньо знати заводські допуски. Нічого складного у цьому немає. Ідемо в магазин, беремо в руки каністру будь-якої трансмісійної рідини і якщо бачимо на ній відповідність міжнародним специфікаціям позначки:

 • API GL-4 або 4+;
 • API GL-5;
 • API MT-1;
 • MIL-PRF-2105E,

сміливо купуємо. Також на каністрі можуть бути допуски ZF TE-ML 02B, 05B, 12L, 12N, 16F, 17B, 19C, 21B, допуски MAN 341 TYPE E3, Z2, схвалення MB-Approval 235.8 та деяких інших виробників.

В’язкість масла підбираємо з урахуванням нашого клімату. Як правило, взимку температура не опускається нижче 15 градусів, тому оптимальною буде рідина з індексом в’язкості 75W-90 або 75W-80.

З брендів, яким віддає перевагу публіка, у топах продажів залишається фірмове ELF Tranself TRJ 75W-80. Воно відповідає API GL-4+, специфікації Рено RENAULT JXX/RENAULT NDX/RENAULT TL4 та коштує близько 220 гривень за літр. Для повної заміни у КПП Дастера нам знадобиться 2,8 л, тому вигідніше купувати п’ятилітрову каністру за ціною близько 840 гривень.

Важливе уточнення.

Важливо!
Для коробок передач з індексом JB1, JB3, JC5, JC7 необхідно брати рідину з індексом NFJ (ELF Tranself NFJ 75W-80). Для КПП з індексом Р купують масло TRANSELF NFP 75W-80. Індекс коробки можна дізнатися, прочитавши його на картері КПП біля отвору контролю рівня.

Виглядає маркування так.

замена масла в кпп дастер
Місце нанесення маркування
замена масла в кпп дастер
… а це саме маркування

Під спойлером таблиця від виробника, в якій зазначено відповідності старих та нових марок масел, згідно з модифікацією МКПП.

Таблиця взаємозамінності нових та старих позначень масел для МКПП

Старе масло ELF

Нове масло

Специфікації нових масел

TRANSELF TRX 75W-80

TRANSELF NFP 75W-80

API GL-4+, МКПП RENAULT Pxx, МКПП NISSAN Pxx

TRANSELF TRP 75W-80

TRANSELF TRJ 75W-80

TRANSELF NFJ 75W-80

API GL-4+, механічні коробки RENAULT Jxx, TL4, NDx.

TRANSELF TRZ 75W-80

TRANSELF TRT 75W-80

Вдалої всім заміни та добрих доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *