Наш Ланос: заміна ременя ГРМ на двигуні A15SMS, 8 кл
Наш Ланос: заміна ременя ГРМ на двигуні A15SMS, 8 кл

Наш Ланос: заміна ременя ГРМ на двигуні A15SMS, 8 кл

Заміна ременя ГРМ на 1.5-літровому 8-клапанному двигуні Деу Ланос – стандартна процедура та добре відома власникам популярного мотора A15SMS. Простий, надійний та витривалий двигун також встановлювався на Шевроле Авео та Деу Нексія. Проте у процесі обслуговування приводу розподільного вала та заміні ременя часом виникають складнощі, які ми зараз розглянемо.

Коли міняти ремінь ГРМ на Ланосі, ознаки несправності

гейтс ремень
Ремені Gates – одні з найпопулярніших на ринку

Згідно з регламентом заводу-виготовлювача, ремінь ГРМ має бути замінений на пробігу в 60 000 км або кожні 6 років з моменту експлуатації. Додатковими факторами для проведення заміни є:

 • присутність витоку масла на поверхні ременя;
 • знос зубчастої поверхні, наявність тріщин, відшарування матеріалу;
 • пошкодження однорідної структури ременя;
 • тріщини та розшарування гумоматеріалу;
 • розтягнення ременя, що дуже небезпечно, оскільки видимих пошкоджень немає, але ремінь може перескочити на кілька зубів і збити фази газорозподілу.

Ремінь зі слідами мастила слід негайно замінювати, оскільки структура рідини позначається на стані гуми, негайно приводячи її в неробочий стан. Поширеною причиною потрапляння оливи на ремінь ГРМ є порушена герметичність сальників колінвала або розподільчого валу.

ремінь ГРМ
200 тисяч без заміни ременя ГРМ? Та легко.

До заміни ременя небажано підходити за книжкою. Дуже велику роль у ресурсі приводу відіграє температура за бортом. У південних регіонах ремінь може почати тріскатися вже на 30-40 тисячах пробігу. Щоправда, це залежить від якості самого ременя.

погнуті клапани
На двигунах A15SMS під час руйнування ременя ГРМ обов’язково гне клапани. Тому капітального ремонту уникнути практично неможливо. Це найкращий стимул перевіряти стан ременя за регламентом.

Досвідчені водії, добре обізнані з умовами експлуатації у своїй кліматичній зоні, знають, коли міняти ремінь ГРМ, зазвичай пробіг становить 45-50 тисяч км.

Який ремінь ГРМ на Ланос 1,5 краще, ціна

Ремінь ГРМ Ланос має таке позначення: 5310XS. Як перевірених виробників на ринку, рекомендується розглядати продукцію Gates, Dayko, Bosch, а також оригінальний GM. Якісною альтернативою оригінальному ременю є корейський Dongil, що встановлюється на Ланоси корейської збірки. Такі ремені мало шумлять, витримують вібрації та мають значний запас міцності.

комплект для замены
Комплект для заміни ременя ГРМ

Відгуки власників Ланосів за останні кілька років сходяться на думці, що однозначним лідером з виробництва ременів залишається бельгійська компанія Gates, але можна розглянути й альтернативні варіанти. Ціни наводимо на 2018 рік в умовних доларах зі зрозумілих причин:

 • рідний ремінь General Motors продається за $28, його артикул 96352407 або 5310XS;
 • приблизно в ту саму ціну обійдеться комплект (ремінь + ролик натяжний) англійської фірми BGA, номер за каталогом TB9520K;
 • німецький комплект Febi, артикул 14115 коштує $30;
 • комплект Gates K015310XS, якісний і надійний, близько $42;
 • одним із найдорожчих і невипробуваних вважається Magneti Marelli з артикулом 341301150000 за ціною близько $58.

Вибір ременя ГРМ важливий і він залежить не тільки від кількості цифр на нашому рахунку в банку. Насамперед аналізуємо умови експлуатації, і якщо вони досить жорсткі (спекотний клімат, пил, високі навантаження), краще переплатити та не думати про ремінь наступних 40-50 тисяч км.

GM Daewoo belt
Підробка під оригінальний ремінь GM Daewoo: в умовах масового виробництва ремені ріжуть вже після нанесення логотипів та номерів, тому цілі та незміщені написи – вірна ознака підробки. Будьмо пильними!

Міняємо ремінь ГРМ своїми руками

Ціна заміни ременя на Ланосі приблизно дорівнює вартості витратних матеріалів. Тому зважившись поміняти ремінь самостійно, ми економимо як мінімум доларів 30-40. Робота пройде швидко і гладко, якщо дотримуватися певного алгоритму і зібрати всі витратні матеріали та інструмент.

Необхідні інструменти для роботи:

 • торцевий ключ на 10, 12, 17, 24;
 • шестигранний ключ 5;
 • плоска викрутка;
 • герметик.

Як замінити ремінь ГРМ на A15SMS Ланос

Насамперед знімаємо повітряний фільтр, щоб полегшити доступ до робочої зони з подальшим зняттям правого переднього колеса. Увімкнувши п’яту передачу, ставимо поршень першого циліндра в положення верхньої мертвої точки такту стиснення. У такому разі виключається ймовірність порушення фаз газорозподілу.

Знімаємо повітряний фільтр
Важливо!
Виставити ВМТ зручно за міткою на шківі розподільчого вала. З позначкою може збігатися тільки поршень 1-го або 4-го циліндрів. Випадок розбіжності міток колінчастого вала свідчить про порушення роботи газорозподільного механізму. Щоб виправити подібний дефект, робиться наступне: знімається ремінь приводу розподільчого вала і колінчастий вал провертається до суміщення міток.

Тепер будемо викручувати болт кріплення шківа колінчастого вала, щоб його зняти. Для фіксування положення колінчастого вала вмикаємо п’яту передачу і натискаємо на гальмо. Якщо на гальмо натиснути нікому, ставимо просту дерев’яну розпірку, приблизно так.
Нижня кришка ГРМ кріпиться на трьох болтах, які ми і відкручуємо. Після цього отримуємо доступ до наносу гідропідсилювача.

Знімаємо кришку ГРМ. Послаблюємо натяг ременя за допомогою викрутки, посунувши за годинниковою стрілкою рухому планку ролика. Рухати планку потрібно до моменту поєднання певних отворів у ній, після чого всередину вставляємо штифт з відповідним діаметром, підійде свердло діаметром 4 мм.

Знімаємо ремінь, що з’єднує зубчастий шків колінвала, натяжний ролик і шків водяного насоса розподілвала. Нижче на малюнку вивертається болт натяжного ролика з подальшим витягуванням комплектуючої.

Перевіряємо збіг міток колінвала та розподільчого валу.

Знімаємо ремінь і встановлюємо новий у такому порядку: задня гілка ременя заводиться за натяжний ролик, потім натягуємо передню гілку на шківи розподільчого вала і водяного насоса.

Тепер належить ввернути хвостовик колінвала і провернути за болт колінвал на два оберти. Перевіривши збіг міток при встановленому ремені можна переконатися в правильному монтажі. Якщо мітки не збіглися – провертаємо ще раз.
.

Кронштейн витягують з отвору рухомої планки, провернувши колінчастий вал на два оберти (обов’язково перевіряють збіг міток колінвала і розподільчого валу).

На випадок, якщо покажчик рухомої планки не збігся з прорізом кронштейна, потрібно послабити три гвинти кріплення водяного насоса.

Останнім етапом стане регулювання натягу ременя за допомогою повороту корпусу помпи. Поворот здійснюється за годинниковою стрілкою і обов’язково контролюється ступінь натягу ременя за відповідними мітками на натяжному ролику. Обов’язково перевірити відсутність течі під помпою.
Другим варіантом натягу ременя стане натяг роликом, аналогічний вищезгаданій процедурі.

Момент затягування болта шківа колінвала – 95 Нм, після чого дотягуємо болт на чверть обороту. Збирання проводимо у зворотному порядку. Вдалої всім роботи та рівних доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *