Змінюємо термостат на Рено Логан, вибір найкращого
Змінюємо термостат на Рено Логан, вибір найкращого

Змінюємо термостат на Рено Логан, вибір найкращого

Система охолодження на двигунах Рено Логан (Сандеро) доволі надійна і, що важливо, ремонтопридатна. Термостат найчастіше проявляє свій характер після пробігу 40-60 тисяч, але впоратися з ним доволі просто. Це стосується як 16-клапанних моторів К4М, так і 8-клапанних К7М (К7J). Сьогодні займемося перевіркою і діагностикою термостата, а за необхідності виберемо найкращий, дізнаємося його ціни та артикули і замінимо буквально за 40 хвилин.

Несправності термостата Рено Логан

Як не дивно, але у двигунів Рено К4М і К7М є своє ставлення до термостата. Ми розуміємо, що мотори не нові, термостати найпростішої конструкції, але дитячі хвороби досі не минули. Це тим більше дивно, оскільки ці двигуни ставляться на добрий десяток реношних, ніссанівських і навіть вазівських моделей (зокрема, на Лада Веста і на Ларгус).

Хай там що, ось список основних несправностей термостата двигунів Рено Логан:

 • Протікання антифризу з-під корпусу термостата. Лікується або заміною прокладки, застосуванням герметика, або плануванням привалочних площин корпусу (якщо корпус металевий).
 • Заклинювання клапана термостата. Тут все зрозуміло, це марно лікувати, термостат під заміну.
 • Короблення металевого корпусу термостата.
 • Зношення гумового ущільнювача.
 • Невідповідність номінальній температурі відкриття клапана.

Частина з цих несправностей призводять до течі, частина до некоректної роботи пічки (пічка не прогріває салон, дме холодним), також може перегріватися або навпаки, не прогріватися двигун.

Корпус термостата Рено Логан

термостат логан
Судячи з кількості герметика, термостат підтікає пристойно

Базовий корпус термостата Логана і Сандеро виконаний із пластику, що також часто призводить до його деформації, особливо в районі вушок кріплення.

Вушка деформуються й антифриз, звісно, починає підтікати. Багато власників розв’язують цю проблему встановленням металевого литого корпусу, але і цей варіант часто мало ефективний — вже після пробігу 50-70 тисяч корпус може деформуватися, і ми знову стикаємося з протіканням.

Добре те, що у випадку з металевим корпусом завжди є можливість спланувати площину на великому наждачному крузі, тоді геометрія відновлюється і протікання вдається побороти.

Як перевірити термостат Рено Логан, ознаки несправності

Не потрібно нагадувати, що завдання будь-якого термостата, незалежно від його конструкції та характеристик, спрямовувати охолоджувальну рідину малим колом, минаючи радіатор охолодження, для швидкого прогрівання, а після прогрівання мотора до робочої температури пропускати антифриз великим контуром, включно з радіатором. Оскільки характеристики у термостатів можуть бути різними, то і час відкриття клапана термостата різний.

термостата Gates
Аналог заводського термостата Gates

Заводський термостат Рено Логан спрацьовує (повинен спрацьовувати) при температурі 89 градусів, що для деяких регіонів недостатньо для повного прогріву двигуна. У цьому разі рекомендують встановлювати більш “гарячий” термостат, який відкривається при температурі 95-97 градусів, забезпечуючи більш повне прогрівання мотора.

Утім, спекотного літа такий термоклапан може спричинити перегрів двигуна. Зазвичай у нас зими доволі м’які, тому необхідності в установці «гарячих» термостатів немає, справляється і рідний.

Не працює термостат на Логані, симптоми

Ознак несправності термостата не так багато, але кожна з них красномовно розповість про болячки системи охолодження:

 • Двигун довго не прогрівається в мороз, пічка холодна, дме холодним повітрям. У цьому випадку клапан термостата міг заклинити у відкритому положенні і постійно ганяти антифриз по великому колу. Зрозуміло, що в холод і з радіатором рідина прогріватиметься дуже довго, що небажано.
  Це погано не тільки тому, що в салоні холодно, а й тому, що масло не прогрівається до робочої температури і не виконує свою роботу як належить. У результаті маємо підвищений знос поршневої, вкладишів, розподільчого вала і загалом знижуємо ресурс двигуна.
 • Перегрів двигуна. Якщо мотор почав перегріватися без сильних навантажень, найімовірніше, винен термостат. Звісно, можна знайти тисячу інших причин перегріву — забитий радіатор, порушення циркуляції, вихід з ладу датчика температури, пізніше ввімкнення вентилятора охолодження радіатора, падіння рівня антифризу, втомлена помпа. Але все це легко перевіряється без жодного демонтажу. А ось для перевірки термостата доведеться його знімати.
 • Клапан термостата працює з перебоями, нестабільно — то приклинить, то відкриється нормально. Найнеприємніша ситуація, коли стабільних ознак несправності немає. Сюди ж можна віднести і ті випадки, коли клапан завис у проміжному положенні.

Перевіряємо термостат Рено Логан

Для перевірки роботи термостата Логана можна піти двома шляхами — знімати його з двигуна, або ж не знімати. Найчастіше віддають перевагу другому варіанту, як найшвидшому, але не найточнішому.

Перший варіант передбачає демонтаж термостата, візуальний огляд, нагрівання елемента в чайнику або каструлі з водою з постійним вимірюванням температури. Саме так можна точно встановити, за якої температури відкривається клапан.

Проверяем термостат Рено Логан
Перевірка термостата в гарячій воді

Як правило, чинять простіше. Не потрібно зливати антифриз і знімати корпус. Досить запустити холодний двигун і контролювати температуру верхнього відвідного патрубка радіатора. При цьому нижній патрубок прогріється досить швидко.

Верхній має залишатися холодним аж до того моменту, поки двигун не вийде на робочу температуру 86-89 градусів. Тільки після цього верхній патрубок має починати інтенсивно прогріватися. Пічка ж має починати гріти вже після 5-7 хвилин роботи двигуна.

В іншому разі або шукаємо повітряну пробку в системі охолодження, або займаємося заміною термостата.

Заміна термостата на Рено Логан 8 і 16 клапанів

Для заміни термостата нам знадобиться стандартний набір інструментів, новий термостат, можливо, герметик і кілька ємностей на 5 літрів для зливу антифризу.

Заміна термостата проводиться тільки на повністю охолодженому двигуні!

Заміна термостата на 8-клапанному моторі і 16-клапанному не відрізняється нічим, за винятком того, що на 16-клапанниках, незалежно від об’єму, термостат розташований у менш зручному для роботи місці.

термостат логан
Розташування термостата на 16-клапанному моторі

Ще одна відмінність у ході заміни — підготовка вільного місця. На восьмиклапанних моторах достатньо зняти патрубок повітропроводу, а на 16-клапанних доведеться знімати ще резонатор системи впуску. Ні те, ні інше проблем не викличе.

Якщо автомобіль обладнано гідропідсилювачем, відкручуємо бачок ГПК і, не від’єднуючи його від системи, відводимо вбік.

термостат Логан

Після демонтажу патрубка відкручуємо гвинти кріплення кришки корпусу термостата в такому порядку, попередньо підставивши під модуль ємність для зливу антифризу:

термостат логан
Порядок відкручування гвинтів кришки корпусу термостата

При цьому відпускаємо болти нерівномірно, щоб спрямувати потік рідини в ємність: болт 1 на 3 оберти, болт 2 на 2 оберти, болт 1 на 1 оберт. Тепер зливаємо антифриз у ємність, допомагаючи плоскою викруткою:

Чекаємо доти, доки не зіллється вся рідина.

Загалом має злитися близько 3-3,5 л антифризу. Тепер залишилося повністю відкрутити кришку корпусу термостата, вийняти його і проконтролювати стан ущільнювача. Можливо, він ще стане в пригоді. Встановлюємо новий термостат пружиною до двигуна, ставимо ущільнювач і затягуємо кріпильні гвинти.

Затягуємо акуратно, намагаючись не деформувати корпус. Після цього надягаємо шланг на штуцер вентиля для стравлювання повітря, інший кінець шланга опускаємо в розширювальний бачок. Таким чином ми не проллємо ні краплі антифризу і гарантовано стравимо повітря з системи.

Тепер залишилося залити антифриз у розширювальний бачок, прогріти двигун і простежити за рівнем рідини. Після прогріву доливаємо необхідну кількість рідини до норми.

Який термостат краще ставити на Рено Логан, Сандеро

У продажу є близько 40 видів термостатів для Логана. Можна купити як китайський, так і оригінальний, причому не факт, що оригінально упакований термостат не буде зроблений у тому ж Китаї. Рідний термостат на Логан має артикул RENAULT 8200772985 та коштує в зборі з корпусом нескромних 1200 гривень. Утім, є купа непоганих замінників:

 • Термостат QUINTON HAZELL QTH404K, ціна 111 гривень, 89 градусів, якість непогана, виробництво Німеччина;
 • JP GROUP 1214603110, ціна близько 120 гривень, 89 градусів, начебто Данія, але найімовірніше, це буде Китай або Тайвань;
 • TRISCAN 86207691, маловідома, але дуже хороша компанія, поставляє термостати прямо на конвеєри багатьох заводів Рено, ціна 180 гривень, температура відкриття клапана 91 градус, виробництво Данія;
 • VERNET TH604789J, ціна 200 гривень, Німеччина, температура 89 градусів;
 • MAHLE TX10089D, 300 гривень, 89 градусів, Німеччина;
 • WAHLER 346689D, 420 гривень, 89 градусів, Німеччина;
 • SASIC 4000363, Франція, 460 гривень, температура 89 градусів.

Родной термостат на Логан имеет артикул RENAULT 8200772985

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *