Як і коли міняти паливний фільтр Пежо 308

Якість бензину на заправках нашої країни стрімко зростає, але не так інтенсивно, як нам хотілося б. Передбачаючи це, конструктори бюджетників французького концерну PSA, зокрема Пежо 308, використовують у системі подачі палива кілька паливних фільтрів. Де знаходиться паливний фільтр тонкого очищення, як його поміняти і який підходить краще, розібралися до деталей.

Де знаходиться паливний фільтр тонкого очищення Peugeot 308, фото, і коли його міняти

За офіційними сервісними даними компанії PSA, нічого міняти не потрібно і паливний фільтр тонкого очищення повинен служити вічно, до кінця терміну служби автомобіля. Можливо, у Франції це і так, але наш бензин, приправлений піском і пилом з доріг, явно вимагає приділяти більше уваги системі очищення палива.

Ба більше, чимало власників Peugeot 308 свято впевнені в тому, що в їхній системі подачі пального і немає ніякого фільтра тонкого очищення. А він є.

топливный фильтр Пежо 308
Люк, в який встановлюється паливний модуль з фільтрами грубого і тонкого очищення

У Пежо 308 будь-якого випуску з інжекторним бензиновим мотором фільтр тонкого очищення палива розташований безпосередньо в бензобаку і виконаний у вигляді окремої касети, під’єднаної до паливного модуля.

Доступ до нього можна отримати або знімаючи бензобак, що довго і нераціонально, або з салону через спеціальний люк, відкинувши частину подушки заднього сидіння (Пежо 308 SW).

топливный фильтр Пежо 308
Паливний фільтр тонкого очищення Пежо 308 в корпусі окремо від модуля
Терміни заміни паливного фільтра не регламентовані, але досвідчені власники Peugeot 308 рекомендують це робити в разі настання перших симптомів падіння тиску в системі живлення, а для перестраховки — кожні 12-15 тисяч пробігу.

Симптоми, за яких варто міняти паливний фільтр Пежо 308

Кілометраж кілометражем, але є ж і явні симптоми того, що фільтр очищення палива своє вже відпрацював. Насамперед це позначиться на режимі роботи електродвигуна бензонасоса, йому стане важче проштовхувати бензин системою, що виразиться в шумі навіть під час увімкнення запалювання.

Забитий паливний фільтр обов’язково призведе до падіння тиску в системі живлення, а це спричинить підвищену витрату пального, провали під навантаженням і на високих обертах, можливі нестійкі холості та складний запуск двигуна, особливо в холодну пору року.

топливный фильтр Пежо 308
Стан фільтра після 18 000 пробігу

Крім того, можлива поява помилок, пов’язаних із багатою або бідною сумішшю, оскільки електронний блок керування намагатиметься заповнити нестачу бензину в камері згоряння, що і призведе до розбалансування показань датчиків.

Сканер помилок також може видавати повідомлення про неполадки в запалюванні, лямбда-зондах і низку інших. Підсумовуючи основні ознаки забитого фільтра, отримуємо неабиякий список:

 • провали під час розгону і під навантаженнями;
 • висока витрата палива;
 • галаслива робота паливного насоса;
 • нестійкі холості оберти;
 • падіння тиску в системі живлення;
 • Check Engine, помилки в пам’яті системи керування двигуном;
 • важкий пуск;
 • порушення температурного режиму роботи мотора.

Який паливний фільтр краще купити на Пежо 308

Ситуація на вітринах магазинів та інтернет-майданчиків з паливними фільтрами на 308-й Пижик постійно змінюється, але публіка вже визначила для себе фаворитів серед усього різноманіття найрізноманітніших фільтрів.

Оригінальний паливний фільтр на Пежо 308 може пробиватися по базах даних як фільтр і для ніссанівських моделей (Кашкай, Мікра), а також низки моделей Сітроен і Рено, для Опель Астра останніх років випуску і низки інших автомобілів.

топливный фильтр Пежо 308
Новий фільтр у зборі з гофрами

Його оригінального номера немає, оскільки завод вважає, що мінятися він не повинен. Ще потрібно буде поміняти фільтр сіточку Francecar FCR210141. Також знадобиться кришка притискна паливного модуля 1531.30, прокладка паливного модуля 1531.41. Якщо в комплекті з фільтром не йдуть гофровані шланги, беремо будь-які від ВАЗ 2110-2112.

топливный фильтр Пежо 308
Ліворуч стара сітка тонкого очищення, що проїхала близько 45 000 км.

Рекомендовані замінники оригіналу:

 • Zekkert KF5463;
 • NIPPARTS N1331054;
 • JAPANPARTS FC130S;
 • ASAKASHI FS22001;
 • JAPKO 30130;
 • PATRON PF3924;
 • STELLOX 2100853SX;
 • INTERPARTS IPFT206 і низка інших.

Ціна паливного фільтра для Пежо 308 – від 400 до 700 гривень. Як ми вже говорили, бажано, щоб у комплекті були гофровані труби, як у фільтрі Zekkert KF5463.

топливный фильтр Пежо 308

Як замінити паливний фільтр Пежо 308 своїми руками швидко

Вартість заміни фільтра на СТО в межах $35-40, тому краще заощадити свої гроші і замінити його самостійно. Для заміни нам знадобиться стандартний набір інструментів, а також набір витратних матеріалів. Ось вони.

топливный фильтр Пежо 308
1. Стара шайба кріплення модуля. 2. Новий фільтр. 3. Гофровані трубки ВАЗ 2110 4. Нова шайба. 5. Мийний засіб.

Мийний засіб потрапив сюди не випадково, оскільки під сидінням у лючку накопичується повно пилу. Його потрібно ретельно видалити, його потрапляння в бак, як ми розуміємо, вкрай небажане. Для початку скинемо тиск у системі живлення.

Можна піти одним із двох шляхів: вийняти запобіжник бензонасоса (у монтажному блоці моторного відсіку він крайній зліва зверху), або ж відключити дріт живлення вже безпосередньо на самому паливному модулі. Після цього запускаємо двигун і чекаємо доти, доки він не зупиниться самостійно, виробивши все паливо в магістралі.

Виймаємо запобіжник бензонасоса

Далі діємо за таким алгоритмом.

Тепер відключаємо конектори всередині паливного модуля, смикаємо гофровані шланги і відокремлюємо паливний фільтр у зборі з корпусом, щоб не пошкодити датчик рівня палива.

Залишається прогріти будівельним феном нові гофри й акуратно встановити їх на місце;

топливный фильтр Пежо 308

Збирання проводимо у зворотному порядку. Обов’язково міняємо ущільнювач шайби новим, за необхідності міняємо і саму шайбу. Закручувати її краще пасатижами з важелем так, як показано на фото.

топливный фильтр Пежо 308

Після складання закачуємо паливо в систему живлення, вставивши запобіжник на місце (при ввімкненому запалюванні даємо насосу попрацювати), після чого можна запускати двигун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *