Як видалити подряпини на кузові. Кращі засоби 2022-2023
Як видалити подряпини на кузові. Кращі засоби 2022-2023

Як видалити подряпини на кузові. Кращі засоби 2022-2023

Навіть неглибока подряпина на дверцятах чи крилі, на капоті чи на кришці багажника може добряче зіпсувати зовнішній вигляд автомобіля. Якщо подряпина не критично глибока, її запросто можна видалити власноруч без допомоги маляра. Для цього існують спеціальні засоби, та й ціна рідини для видалення подряпин не надто болісно відіб’ється на гаманці.

Які подряпини можна видалити самостійно

 

Йдеться не про наслідки аварії, звичайно. Існує багато прикрих ситуацій, коли лак чи фарбу пошкрябали візком з супермаркету, велосипедом, або гілкою десь на природі. Або внаслідок необережного ремонту тощо. У таких випадках можна не хапатись за голову, перераховуючи витрати на фарбування всього капоту, крила чи дверей.

подряпини на кузові

Ті засоби, про які ми будем сьогодні згадувати, не вирішать всіх проблем однозначно. Вони використовуються для видалення незначних подряпин, в основному на шарі лаку або верхньому шарі фарби. Перевірити це дуже просто — якщо провести нігтем поперек подряпини, ніготь не має застрягати у заглибленні. Якщо подряпина дістала до металу, необхідно звертатися до маляра.

Принцип дії таких засобів заснований на їх здатності, по-перше, абразивним методом нівелювати заглиблення, а по-друге, частково розчиняти лак, фарбу або ґрунтівку та знову з’єднувати пошкоджені шари.

ТОП кращих засобів видалення подряпини

 

Отже, якщо крізь подряпину не проступає голий метал, є всі шанси скористатись одним з наведених засобів для видалення «поранення». Практично всі вони представлені в Україні та доступні якщо не в магазинах автохімії, то на різноманітних інтернет-майданчиках.

Варто переглянути:  Помилка Р2096, у чому причина, усуваємо та скидаємо

Meguiar’s Scratch Eraser Kit

 

Meguiar's Scratch Eraser Kit

Засіб Meguiar’s Scratch Eraser Kit коштує приблизно $30-35 залежно від продавця. Але це дійсно найефективніший інструмент для відновлення лаку та фарби. Єдине, що буде необхідно — дриль з регулюванням обертів або шурупокрут. Це принципово. 

В комплекті постачається насадка на дриль, мікрофіброва серветка та сама рідина. Процес видалення надзвичайно простий. На диск насадки наноситься тонкий шар рідини та втирається на невеликих обертах, рухаючи вздовж подряпини. Залишки пасти потрібно забрати серветкою з мікрофібри.

Це дійсно крутий засіб, хоч і не дешевий та додатково потребує шурупокрута.

Turtle Wax Premium Scratch Repair Kit

 

Turtle Wax Premium Scratch Repair Kit

З цим засобом доведеться витратити більше часу на ліквідацію подряпини, але результат вартий того. Набір Turtle Wax Premium Scratch Repair Kit дає відмінні результати, але доведеться попрацювати вже руками. До речі, у цей набір входить ручка для ліквідації глибоких подряпин, що робить набір ще ефективнішим.

Нанесення рідини фактично є процесом мокрого ручного шліфування. В наборі є декілька абразивних пластин різної зернистості, якими шліфується подряпина, змочена рідиною з балончика. Після шліфування наноситься рідина для освітлювання фарби за допомогою серветки з мікрофібри, після чого засіб акуратно видаляється тією ж серветкою.

Turtle Wax Premium Scratch Repair Kit

Безумовно, процес потребує акуратності та деяких зусиль, але результат вражає.

Formula 1 Scratch Out

 

Formula 1 Scratch Out

Відносно недорогий засіб Formula 1 Scratch Out (приблизно $8-9 на 2022 рік), але потребує декількох підходів. Та має не дуже приємний запах. Але то дрібниці, головне, що цілком здатний видалити подряпину без слідів. Все, що потрібно — м’яка ганчірка з мікрофібри та пляшка засобу. 

Наносимо трохи рідини (столову ложку) на серветку та втираємо в подряпину протягом 30-40 секунд з помірним натисканням. Виробник запевняє, що для повного видалення пошкодження буде досить трьох таких підходів по 30 секунд.

Варто переглянути:  Зовнішній ШРКШ Ауді 80 В3 — заміна, несправності, вибір

Formula 1 Scratch Out

Займає трохи більше часу, ніж попередні засоби, але цілком пристойно видаляє подряпину середньої глибини за 2-3 підходи.

Meguiar’s Scratch X

 

Meguiar's Scratch X

Власне, у пляшці ми купуємо той самий засіб Meguiar’s, що і в першому випадку, але більше за обсягом та без насадки для дриля. Тут нам пропонують шліфувати подряпину вручну за допомогою м’якої мікрофібрової ганчірки. Працює непогано, але не зовсім зрозумілий маркетинговий хід. Ціна пляшки самого засобу Meguiar’s Scratch X вища за набір. 

Шліфування виконується так само як і у випадку з попереднім засобом — декілька підходів по 30 секунд втирання у пошкоджену ділянку. Великий плюс у тому, що рідина не стікає по кузову, що спрощує її використання. Зазвичай трьох підходів цілком достатньо, аби позбутися подряпини.

Meguiar's Scratch X

Але за цю ціну можна обійтися без розминання рук, а скористатись набором Meguiar’s Scratch Eraser Kit.

Nu Finish Scratch Doctor

 

Nu Finish Scratch Doctor

Не найкращий варіант. По-перше, засіб дуже рідкий. По-друге, навіть за чотири 30-секундні підходи навряд чи вдасться видалити навіть невеличку подряпину. Постійно стікає з серветки та не тримається на подряпині. 

Nu Finish Scratch Doctor

Єдине виправдання засобу Nu Finish Scratch Doctor — низька ціна. Але краще трохи переплатити, аніж розчаровуватись та сподіватись на неефективний засіб. 

Quixx Paint Scratch Remover

 

Quixx Paint Scratch Remover

Набір від Quixx може здатися трохи складним для використання. Але на свої $9 відпрацює, якщо уважно прочитати інструкцію. Спочатку наноситься вміст першого тюбика, потім паста активно втирається у подряпину, видаляється мікрофіброю. Ділянка протирається насухо, а після цього історія повторюється з вмістом другого тюбика. 

Quixx Paint Scratch Remover

Результат роботи залежить від глибини подряпини та нашої старанності. А складність та багатоетапність процесу поясняється дуже просто — на коробці є напис Made in Germany.

Варто переглянути:  Обзор Ford Focus Wagon 2018-2019. Универсал для уверенных в себе

Чи є сенс видаляти подряпини самому

 

Якщо не користуватись надто дешевими пастами, або побутовими засобами, наприклад, зубна паста, WD-40 та іншими неналежними рідинами та пастами, подряпину цілком можна видалити одним з запропонованих засобів. У будь-якому разі можна звернутися до спеціалістів з детейлінгу, але тоді варто розраховувати вже на зовсім іншу ціну. 

засоби для подряпин

В цілому якісні засоби для видалення подряпин цілком виправдовують свою ціну. Ще варто зауважити, що однієї пляшки зазвичай вистачає на добрий десяток подряпин на майбутнє. Словом, у гаражі на полиці така штука зайвою ніколи не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CzechDutchEnglishEstonianFrenchGeorgianGermanKazakhLatvianLithuanianPolishRussianSpanishTurkishUkrainian