Регулюємо зазори клапанів на двигунах K7J, K7M Renault
Регулюємо зазори клапанів на двигунах K7J, K7M Renault

Регулюємо зазори клапанів на двигунах K7J, K7M Renault

Восьмиклапанні двигуни розробки Renault K7J, K7M встановлюються на Renault Logan, Renault Sandero, Dacia/Lada Largus та ряд інших моделей концерну Renault/Nissan. Регулювання клапанів на двигуні K7J та K7M – важлива процедура підтримки правильної роботи двигуна. Перевірити зазори клапана також не завадить при заміні прокладки, якщо є протікання мастила з-під кришки.

Коли регулювати клапана Рено Логан K7J та K7M

 

Для обох двигунів регулювання потрібно один раз в 30-40 тисяч кілометрів пробігу. За умови, що автомобіль експлуатується на бензині.

Якщо двигун Рено Логан експлуатується здебільшого на газі, регулювання клапанів проводиться раз в 15-20 тисяч кілометрів.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

Регулювати клапана рекомендується також в наступних випадках:

  1. При розбиранні та збиранні двигуна.
  2. Заміна розподільчого вала на моторах K7J та K7M.
  3. Перегрів двигуна, падіння потужності, важкий пуск.
  4. В двигуні прослуховуються сторонні стуки на гарячу. 

Стук клапанів на холодну вважається нормальним явищем. Однак якщо не відрегулювати теплові зазори клапанів вчасно, до всіх неприємностей може додатися прогар клапана або днища поршня, що вже пахне капремонтом.

Які зазори клапанів K7J та K7M Логан

 

Рекомендовані зазори в клапанних механізмах K7J і K7M складають:

  • 0,10-0,15 мм для впускних клапанів;
  • 0,25-0,30 мм для випускних клапанів.

У разі експлуатації на газовому паливі рекомендується виставляти максимальні зазори.

Як відрегулювати клапана Рено Логан, Сандеро

 

Двигун має бути холодним. Бажано, щоб навколишня температура становила трохи більше 25 градусів Цельсія. Для регулювання необхідний стандартний набір інструментів та вимірювальні щупи.

Зніміть мінусову клему з акумулятора. Продуйте підкапотний простір стисненим повітрям, щоб позбутися пилу.

За допомогою тріскачки з головкою на 8 відкрутіть чотири болти кріплення корпусу повітряного фільтра. Два знаходяться спереду та два позаду. Демонтуйте корпус фільтра, від’єднавши шланг сапуна.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

Щоб запобігти попаданню в дросельну заслінку сторонніх частинок, накрийте її за допомогою чистої ганчірки.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

Зніміть електричний роз’єм із модуля запалювання, від’єднайте чотири високовольтні кабелі від свічок запалювання. Відкрутіть три болти Т30 кріплення модуля запалювання та демонтуйте його.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

Увага! Якщо модуль запалювання старого зразка, його установка проводиться з підкладанням під нього високих шайб або гайок, щоб виключити появу на ньому тріщин. Модуль старого зразка відрізняється від нового наявністю опуклої частини знизу. На нових модулях ця частина знаходиться зверху і в них підкладання шайб не потрібно.

Від’єднайте кріплення джгута проводів, зніміть із клапанної кришки трубки та шланги, що заважають її демонтажу.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

За допомогою головки на 8 зірвіть 8 болтів кріплення клапанної кришки до ГБЦ. Зривати слід по черзі і поступово відкручувати, щоб не порушити площину кришки і уникнути подальшого запотівання. Демонтуйте клапанну кришку із головки блоку циліндрів.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

Підніміть переднє колесо домкратом та встановіть 5-у передачу. Повертайте колесо по ходу руху до збігу мітки на розподільчому валу. Мітка з літерою «F» має дивитися вгору і повинна збігтися з віссю коромисел. Це означатиме верхню мертву точку 1 та 4 циліндра.

[stextbox id=’alert’]Увага! Відлік циліндрів на двигунах Рено виконується від маховика.[/stextbox]

Вставте регулювальний щуп 0,10 мм між регулювальним болтом і впускним клапаном 1 циліндра. Щуп повинен заходити з легким затисканням. Якщо це не так, необхідно налаштувати зазор, відпустивши гайку, що фіксує, і повертаючи болт у потрібному напрямку.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

Після виставлення правильного зазору, утримуючи болт від провертання, затягніть гайку, що фіксує. Переконайтеся, що зазор відповідає необхідному значенню. Повторіть процедуру для випускного клапана.

зазоры клапанов K7J, K7M Renault

  1. Поверніть колінчастий вал на 180 градусів. За цей час розподільний вал повернеться на 90 градусів і поставить третій циліндр у верхню мертву точку. Відрегулюйте зазори на 3-му циліндрі двигуна.
  2. Поверніть колінчастий вал ще на 180 градусів і налаштуйте зазори в клапанному механізмі 4 циліндра.
  3. Повернувши колінчастий вал двигуна ще на 180 градусів, виставте зазори у 2 циліндрі.

Якщо колінчастий вал обертається важко, обертати його можна накидним ключем за болт шківа, попередньо встановивши нейтральну передачу. Так простіше контролювати мітки.

Деякі для полегшення повороту викручують свічки запалювання, аби долати опір, створений компресією.

Видаліть забруднення та залишки старої олії з привалки ГБЦ і клапанної кришки.

прокладка Логан

Встановіть нову прокладку, так як стара до використання непридатна, і встановіть зверху клапанну кришку. Використання герметиків украй не рекомендується.

Оригінальна прокладка має каталожний номер 770 147 1719 (виробник Goetze), її ціна близько 300-400 гривень на 2021 рік.

Наживіть болти та закрутіть від руки до кінця. Потім від центру до краю хрест-навхрест затягніть усі болти кріплення клапанної кришки. Точний порядок затягування вказано на фото. Затягувати кришку необхідно у два проходи з моментом 3-5 Нм, потім 10-12 Нм.

порядок затяжки крышки

Зберіть всі елементи у зворотній послідовності.

Запустіть двигун і переконайтеся, що він працює рівно і без сторонніх стуків. Бажано прогріти його до робочої температури.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *