КПП Chery Amulet. Заміна шестерні 5-й передачі
КПП Chery Amulet. Заміна шестерні 5-й передачі

КПП Chery Amulet. Заміна шестерні 5-й передачі

Фордовський двигун плюс фольксвагенівська КПП – в результаті отримуємо китайський Chery Amulet. Під час експлуатації на 5-й передачі нерідко проявляється шум, утруднюється включення на ходу. Заміна шестерні п’ятої передачі на таку саму від VW Golf дозволить зняти кілька експлуатаційних проблем. Як поміняти шестерню без демонтажу КПП на Чері Амулет і чи потрібно це робити, дізнаємося разом.

Навіщо міняти шестерню 5-ї передачі Chery Amulet

 

Теоретично непогана фольксвагенівська КПП чудово стикується з 1,6-літровим фордовським двигуном. З усім тим у власників Амулет накопичуються претензії до чіткості включення п’ятої передачі, а також не самого вдалого вибору передавального відношення. Рідна пара шестерень Чері має відношення до кількості зубів 34/40. Це дозволяє використовувати п’яту передачу на швидкостях від 55-60 км/год, що у принципі прийнятно.

чери амулет замена шестерни кпп

Однак на швидкості від 120-125 км/год КПП починає шуміти, а крім того, часто доводиться перемикатися на четверту передачу (при обгонах або підйомах). Чим сильніше зношується шестерня, тим більше шумить коробка на п’ятій швидкості. Оскільки конструкція КПП ідентична фольксвагенівській, логічним буде заміна рідної пари шестерень 5-ї передачі із відношенням 34/40 на пару від КПП VW серії 020 із відношенням 38/51.

«Це дасть як мінімум комфортнішу їзду на високих швидкостях, п’ята передача трохи розтягнеться, відгуки говорять про економію палива за містом в межах 500-700 г».

Які шестерні VW підходять для КПП Chery Amulet, ціна, артикули

 

Якщо уважно вивчити каталог запчастин Volkswagen, ми з’ясуємо, що шестерні з необхідним передавальним числом встановлювалися далеко не на всі модифікації коробки передач VW 020. Зокрема, на КПП 020 APW встановлена така сама пара, як і на Чері Амулет, а тому така заміна сенсу не має. Якщо шукати шестерні в каталогах або на розборці, необхідно вибирати наступні моделі автомобілів:

 • VW Golf 2, Passat 2 з двигунами 1,6 дизель, 1,6-літровий з моновприскуванням, бензиновий 1,8-літровий з моновприскуванням, 1,6-літровий з розподіленим упорскуванням;
 • Volkswagen: Bora седан (1J2), Bora універсал (1J6), Caddy фургон (9K9), Caddy пікап (9U7), Golf хетчбек (1H1), Golf універсал (1H5), Golf кабріолет (1E), Golf хетчбек (1J1), Golf універсал (1J5), Polo хетчбек (6N2), Vento седан (1HX0)
 • Audi: A3 хетчбек (8L1);
 • Seat: Cordoba седан (6K2, C2), Ibiza хетчбек (6K1), Inca фургон (6K9), Leon хетчбек (1M1), Toledo седан (1L), Toledo седан (1M2);
 • Skoda Felicia з бензиновими моторами 1,4 та 1,6 л випуску з 1993 по 1996 р;
 • Skoda: Octavia ліфтбек (1U2), Octavia універсал (1U5).

чери амулет замена шестерни кпп
Шестерні п’ятої передачі VAG 020

Номери шестерень за каталогом Фольксвагена L020 311 159 R і L020 311 361 T. Їх ціна в межах 300-500 гривень за пару б/у, нова пара в зборі з вилкою перемикання і синхронізаторами обійдеться приблизно в 1900-2400 гривень.

Мінуси заміни шестерні 5-1 Chery Amulet

 

Мінуси не такі очевидні, як плюси, але ми повинні про них згадати. По-перше, пара від Фольксвагена 38/51 більш швидкісна. Так, це дозволяє тримати 125-130 км/год при 3000-3200 об/хв, що дуже непогано. Однак при здійсненні обгону або при русі в гору на завантаженій машині може знадобитися включення 4-ї передачі, що саме по собі викликає деякі незручності, а також перевитрату палива.

чери амулет замена шестерни кпп

Є небезпека пошкодження вторинного валу КПП, оскільки вали в коробці VW та Чері дещо відрізняються — на китайському валу трохи більша осьова відстань між шестернями 4 та 5 передач, а це означає, що навантаження на цю ділянку буде вищим.

Це може призвести до розвитку циркулярної тріщини, а згодом і до руйнування валу. Таких випадків, щоправда, поки що не зафіксовано, але теоретична ймовірність все ж таки є і ми повинні про це попередити.

Змінюємо шестірні 5-ї передачі на Chery Amulet своїми руками

 

Величезний плюс Чері Амулет – висока ремонтопридатність. Заміна шестерень п’ятої передачі проходить без демонтажу коробки і займає близько години часу. Для роботи нам знадобиться стандартний набір інструменту, герметик для кришки КПП, трансмісійне масло та тара для зливу оливи з коробки.

 1. Піддомкрачуємо автомобіль (або встановлюємо на підйомник), знімаємо переднє ліве колесо, знімаємо захист і зливаємо масло з КПП. Також відключаємо трос зчеплення.
  чери амулет замена шестерни кпп
 2. Відкручуємо кришку шестерень п’ятої передачі – шість болтів головкою на 13.
  чери амулет замена шестерни кпп
 3. Після цього дуже акуратно, неквапом, повільно знімаємо кришку. Небезпека в тому, що разом із кришкою може вийти шток вилок увімкнення передач.
  чери амулет замена шестерни кпп
 4. Включаємо п’яту передачу та просимо помічника заблокувати колеса, натиснувши на гальмо до упору. У цей час відкручуємо болт фіксації планки вилки включення п’ятої передачі, відсуваємо планку та акуратно знімаємо гайку з шестернею та вилкою зі штока.
  чери амулет замена шестерни кпп
 5. Знімаємо стопорне кільце малої шестерні, демонтуємо шестерню.
  чери амулет замена шестерни кпп
 6. Збираємо КПП у зворотному порядку.
  чери амулет замена шестерни кпп

При складанні враховуємо один нюанс — оскільки товщина рідної малої шестерні менша, поверх неї на вал надягаємо шайбу з внутрішнім діаметром 19 мм, щоб виключити люфт. Товщина шайби повинна відповідати товщині припливу на рідній малій шестерні від Чері. (Каталожний номер шайби 020311191A, але можна підібрати будь-яку зі свого арсеналу). Кришку встановлюємо на будь-який герметик.

чери амулет замена шестерни кпп

Масло заливаємо через отвір стопорного болта, який відкручується ключем на 24. Результат установки пари шестерень п’ятої передачі VAG Chery Amulet показаний на відео нижче.

 
 

One comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *