Помилка код 059761 Opel Astra H, шукаємо причини, скидаємо помилку
Помилка код 059761 Opel Astra H, шукаємо причини, скидаємо помилку

Помилка код 059761 Opel Astra H, шукаємо причини, скидаємо помилку

Помилка 059761 на автомобілях з GM-івськими двигунами виникає досить часто. Тим частіше, ніж двигун старший. Оскільки генеалогія двигуна веде ще до моделей Opel Astra B і Astra H, то всі наступні двигуни можуть мати таку проблему. Це Chevrolet Kruz та багато інших автомобілів того періоду випуску альянсу GM-Daewoo. Що означає код помилки 059761, її розшифровка, як перевірити, скинути та усунути, розбиратимемося зараз.

Що означає код помилки 059761 на Опель

Розшифровка коду помилки виведе нас на слід несправностей у термостаті. Принаймні так розшифровується код помилки 059761 для двигуна Z16XER: Coolant Thermostat Valve Stuck.

Це означає, що шток клапана термостата заклинило у проміжному або одному із крайніх положень. Насправді може бути не все так просто, оскільки термостат у двигуні Z16XER є єдиним блоком з датчиком контролю температури антифризу.

ошибка астра
Термостат в блоку з датчиком температури

З іншого боку, цілком логічно припустити, що якби код помилки сигналізував про проблеми з датчиком, він виглядав би інакше — Р 059704 або Р 059701. Ці коди помилок якраз і відправлять нас до клапана керування термостатом. Насправді ж помилка P 059761 може бути єдиною з тих, які визначає сканер або які з’являються на екрані бортового комп’ютера.

Як перевірити, причини виникнення кода 059761

Якщо сканер все ж таки вперто виявляє помилку 059761, перше, що потрібно перевірити, це сам клапан термостата. У найпростішому випадку він, дійсно, перебуватиме в проміжному стані і постійно пропускатиме охолодну рідину по великому колу.

Або повністю закритим, в цьому випадку антифриз не надходитиме в основний радіатор, двигун сильно грітиметься. Для самостійної діагностики цієї проблеми навіть сканер не дуже потрібний. Ознаки виявляються відкрито:

  • в холодну пору року поганий прогрів двигуна;
  • не гріє грубка, дме холодним повітрям;
  • влітку можливий перегрів двигуна та зрив пробки розширювального бачка;
  • висока витрата палива;
  • двигун може почати сильно витрачати олію.
ошибка астра
Каталожний номер на корпусі клапана термостата
 

Перевіряємо термостат на Опель

Візуальна перевірка клапана термостата можлива, на жаль, лише після демонтажу. Зняти його нескладно, а провести діагностику ще простіше. Для цього виймаємо термостат із корпусу та опускаємо в посудину з водою. Вода нагрівається, а її температуру необхідно контролювати будь-яким градусником. Наприклад, термопарою, що підключається до мультиметр.
термостат
Таким нехитрим способом перевіряємо термостат на дієздатність
Як тільки вода нагріється до робочої температури двигуна (для Айстри Н це приблизно 87 градусів), клапан повинен відкритися. Це означає, що рідина починає циркулювати по великому колу за нормальної температури.
Якщо клапан термостата заклинив, краще не ремонтувати, а замінити термостат. Так спокійніше. Каталожний номер термостата GM 25193683, а комплект із прокладкою мають номер за каталогом 55597008.
проверка термостата
При нагріванні клапан відкривається
Цей датчик у багатьох випадках може стати причиною виникнення помилки 059761. Якщо він працює некоректно та спотворює показання температури, то система управління двигуном отримуватиме невірні дані.
У нашому випадку ЕБУ сприймає низьку або надто високу робочу температуру як ознаку виходу з ладу клапана термостата. Насправді, датчик відправляє некоректні дані на електронний блок.
Ошибка 059761 на Opel Astra H
Мертвий датчик показує одиницю
Каталожний номер датчика температури на Astra H і J – GM 13 38 370. Перевірити його не важко. Для цього беремо мультиметр та заміряємо опір датчика температури. Номінал – 15 Ом. Якщо омметр показує нескінченний опір, одиницю або обрив, прощаємось з датчиком і купуємо новий.
проверка мультиметром
Справний датчик температури

Перевіряємо стан зарядки АКБ Опель

При акумуляторі Опель Астра серії Н може видавати цілий букет помилок, у тому числі і наш код помилки Р 059761 на бортовому комп’ютері. Визначити винуватця в цьому випадку простіше — реле стартера клацає, двигун не крутиться, також може спрацьовувати реле, що втягує, але стартер не може прокрутити колінвал.

Поява нашої помилки 059761 у цьому випадку пов’язана з низькою напругою на контактах датчика температури рідини, що охолоджує.

Правда, при втомленому акумуляторі помилка навряд чи з’явиться одна, їх буде як мінімум штук п’ять-шість, та й слабу АКБ чудово видно і без будь-яких сканерів. Вихід у цьому випадку простий — заряджаємо акумулятор або встановлюємо заздалегідь заряджений. Після запуску двигуна у штатному режимі помилки будуть скинуті.

Залежно від моделі двигуна можуть бути різні номінали і деякі розбіжності по конструктивній частині, але суть залишається незмінною. Щоб діагностувати та скинути помилку Р 059761, необхідно діяти саме за такою схемою, яку ми представили для опелівського двигуна Z16XER. Вдалого всім ремонту та жодних помилок на моніторі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *