Помилка Р2008 на двигунах Ford. Міняємо клапан IMRC
Помилка Р2008 на двигунах Ford. Міняємо клапан IMRC

Помилка Р2008 на двигунах Ford. Міняємо клапан IMRC

Помилки в сервісному меню на Фордах колишніх років випуску — звичайна річ. Частина кодів може говорити просто про необхідність тестування системи управління двигуном, а частина сигналізує про серйозні неполадки. Багато власників Ford Focus II, C Max, Mondeo та інших моделей з бензиновим мотором 1,8 л відзначають появу помилки Р2008 при скануванні системи. Що це таке, як видалити та скинути помилку, не надто розтринькуючи гроші на ремонт та заміну дорогих оригінальних запчастин, дізнаємося прямо зараз.
 

Що означає код помилки Р2008 на Форд Фокус 2

Як ми вже говорили, практично всі 1,8-літрові двигуни заводів Форда можуть видавати код помилки Р2008, не тільки на другому Фокусі. Це стосується не тільки моторів такого об’єму, але в основному захворювання характерне саме для них. У будь-якому довіднику з кодів помилок для двигунів Ford можна знайти розшифровку коду p2008: Intake Manifold Runner Control Circuit/Open.
Людською мовою це означає, що виявлено проблему із системою управління повітряними заслінками впускного колектора.
ошибка 2008
Розшифровка коду помилки на моніторі
 

Як виявляється помилка Р2008 на двигунах Форд

ошибка 2008
Клапан IMRC для 2,3-літрового двигуна Форд Рейнджер

Несправність приводу заслінок впускного колектора проявляється нестабільно. Це пов’язують з особливістю конструкції вакуумного (клапан IMRC) клапана керування заслінкою. Як правило, якщо ми помічаємо наступні симптоми, то варто перевірити вакуумні клапани приводу заслінок колектора на впуску:

 • періодична втрата тяги;
 • іноді спалахує Check Engine;
 • незначна втрата потужності виявляється не різко, але потужність може стабільно падати;
 • зі збільшенням температури двигуна втрачається динаміка, можуть виникати провали при розгоні;
 • ривки на гарячу;
 • можлива підвищена витрата палива.
ошибка 2008
Два клапани на планці двигуна Форд Фокус другого покоління

Головне – неприємності виявляються при сильному нагріванні двигуна. У всіх випадках, як правило, винуватцем стає один із двох клапанів IMRC.

Помилка Р2008, діагностика клапана IMRC

Візуально визначити несправний клапан не вийде, хоча при скиданні клемної колодки при увімкненому запаленні можна орієнтуватися по характерному клацанню. Це не дієвий метод діагностики, оскільки клацання може бути слабким. Впевнено говорити про неробочий клапан IMRC можна тільки в тому випадку, якщо перевірити його за допомогою мультиметра в режимі вимірювання опору.
ошибка 2008
Покази мультиметра при несправному клапані

Номінальне значення опору для вакуумного клапана – від 30 до 40 Ом, допустиме відхилення у бік збільшення опору – максимум 70-80 Ом. Для виміру потрібно всього лише зняти клемну колодку, натиснувши на фіксатор, і встановити щупи тестера на контакти клапана. Несправний клапан підлягає заміні, хоча його можна відремонтувати теоретично. Для цього потрібно мати день вільного часу та велике бажання заощадити.

ошибка 2008
Нормальний опір клапана
 

Выбираємо клапан IMRC для Форд Фокус, C-Max, Мондео

Теоретично для заміни клапана необов’язково купувати оригінал, який коштує 3-4 тисячі гривень або $100-150 (пара клапанів на одній планці). Код оригінального клапана Ford 5243591. Є неоригінальні клапани з таким самим каталожним номером за ціною від $20. Крім того, відмінно підходять клапани від Мазди L801-18-741, вони втричі дешевші, а за параметрами ідентичні.

ошибка 2008
Клапан від Мазди чудово підходить для фордівських двигунів.

Вибираємо аналоги клапана від сторонніх виробників

Існує ще низка аналогів, які добряче нижче за ціною:

 • HDE 57012001;
 • ATS SEN43591;
 • ERA 556131;
 • Dorman 911-909;
 • BWD IRS106.

Китайські аналоги, які купляють вже на крайній випадок:

 • Ruei RU13513FF2;
 • ZZVF ZV13313;
 • Dominant FO52043591.
ошибка 2008
Эконом-варіант. Клапан ВАЗ

Відчайдушні та прижимисті (або дбайливі) власники Фокусів другого покоління іноді використовують вакуумні клапани ЕПХХ від ВАЗ 2105 (від 2107 не проходить). За ціною, звичайно, вони суттєво нижчі і є у кожному магазині вазівських запчастин, але до якості роботи виникають претензії.

[stextbox id=’alert’]У будь-якому випадку ніхто не змушує купувати дорогий оригінал, хоча це й найбільш надійний варіант і гарантує скидання помилки одразу після встановлення нового клапана.[/stextbox]

Заміна вакуумного клапана

ошибка 2008
Заміна клапана займає декілька хвилин

Замінити клапан своїми руками абсолютно нескладно, для цього потрібно лише відкрутити планку з клапанами, зняти контактні колодки і, попередньо помітивши, зняти вакуумні шланги. Після цього можна розпочинати заміну.

Відгуки власників часто говорять про те, що краще міняти клапани парою, хоча виробник з цього приводу мовчить. Після заміни скидаємо помилку, знявши мінусову клему АКБ на 10-15 хвилин.

Р2008
Оригінальний фордівський клапан

Після встановлення клеми на місце та заміни клапана IMRC помилка P2008 буде скинута та нормальна робота двигуна відновиться. Вдалого всім ремонту та повних баків гарного бензину!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *