Рідкий герметик для радіатора. Заливати, чи ні

Теча в системі охолодження, особливо в найнесподіваніший момент, може не тільки зірвати плани та добряче зіпсувати настрій. Раптова втрата антифризу може призвести до перегріву та заклинювання двигуна. Потік антифриз, що робити? У місті розв’язати цю проблему легко. Попроситись «на краватку» знайомому, можна викликати евакуатор або дістатися гаража або СТО, постійно доливаючи воду. Далеко від цивілізації єдиним виходом може стати рідкий герметик для радіатора. Як вибрати, що це таке і чи безпечні герметики для системи охолодження, розбиратимемося разом.

Що таке герметик для радіатора

До появи спецзасобів та автохімії на допомогу дідам і прадідам приходила звичайна гірчиця. Не сама рослина, а пряна приправа у вигляді порошку. Ходять чутки, що практикувати використання гірчиці почали совітські військові в Афганістані. Хоч би що там було, при протіканні порошок просто засипали в систему, запускали та прогрівали двигун. На результат можна було чекати вже за кілька хвилин.

горчица
Недоторканний запас із набору досвідченого водія

Порошок розчинявся у воді і нещадно закорковував усі мислимі отвори. Гірчиці не поясниш, що латати треба лише один пролом, тому вона старанно закоксовувала все, що бачила — канали, перепускні магістралі, трубки, отвори компенсації, радіатор обігрівача.

Теча могла припинитися, але система вимагала ґрунтовного промивання, оскільки безбожно забивала канали. Сьогодні на ринку є більш цивілізовані засоби та методи для того, щоб усунути течу радіатора. Рідкі герметики для системи охолодження представлені на ринку досить широко.

Види герметиків для радіатора

Існує два види герметиків і перший, найпростіший – порошковий. Діє за аналогією з гірчицею. Вбирає рідину, потім розбухає, тим самим чіпляючись за краї пробоїни, створюючи затор. Має єдиний плюс, це ціна. В іншому ефективність у нього низька. Запобігає лише дрібним тріщинам і пробоям. Також набагато сильніше забруднює систему. Втім, якщо бюджет обмежений, то на безриб’ї й рак на горі свисне.

Види рідких герметиків

Рідкі герметики представлені найбільш широко та користуються певною популярністю. За своєю основою ділиться на кілька видів:

 • Полімерний. Має склад з урахуванням дрібних частинок металу. Циркулює за системою охолодження і при контакті з киснем обволікає пробоїну та твердне. Є найдорожчим серед конкурентів.
 • Силіконовий. Найпоширеніший. Склад славиться найвищими показниками міцності. А також своєю еластичністю. Досить рідкий, завдяки чому забирається у всі стики та щілини. Найефективніший для усунення дрібних пошкоджень.
 • Поліуретановий. Досить рідкісний вид. Має високу еластичність і адгезійні властивості. Стійкий до перепадів температур, але вартує досить дорого.

В принципі, ціна рідкого герметика навряд чи грає вирішальну роль при виборі. Це не бензин і не масло, досить один раз купити герметик і покласти його в багажник, і ми будемо почуватися спокійніше.

Який герметик кращий. Ціна та виробники

герметики для радиатора
Не кожен герметик може бути ефективним та безпечним

Щоб визначитися з вибором герметика та вирішити який краще, розглянемо кілька популярних прикладів. Не всі вони однаково працюють, у всіх різні ціни та показники. Тести герметиків для радіатора проводяться регулярно, тому ми наводимо кілька таблиць з результатами тестів, основними показниками та цінами.

таблица герметик
Тест герметиків від журналу за рульом: як завжди, результати проплачені та не дуже збігаються з реальними відгуками

Super BBF New 325 мл

Виготовлений на полімерній основі. Візуально виглядає як емульсія білого кольору. Відчизняний виробник. На ринку з 1996 року. За цей час добре зарекомендував себе. Має доволі низьку ціну. Відгуки здебільшого позитивні. Для затягування пробою потрібно від 3 до 5 хвилин. Залишає мінімальну кількість відкладень.

Завод-виробник дає гарантію на 36 годин роботи. Практично термін набагато вищий. Широко поширений, купити можна у найближчому автомагазині. Оптимальний вибір, завдяки співвідношенню ціна-якість.
Ціна: 1,3 дол. Артикул: 3322

Застосування:

 1. Заглушіть двигун.
 2. Дайте двигуну охолонути до 60 градусів.
 3. Кілька разів струсіть тюбик.
 4. Залийте в радіатор або розширювальний бачок (об’єм герметика на літр антифризу інструкція не регламентує).
 5. Заведіть автомобіль. Дайте попрацювати 10-15 хвилин на холостому ходу.

Liqui Moly Kuhler Dichter 250 ml

Полімерна база. Герметик від відомого німецького виробника. Підходить для усунення мікротріщин та маленьких пробоїв. Переважно виробник вказує на вміст у складі засобу водорозчинного мономера та пластикової крихти.

Відгуки різні, від різко негативних до вкрай позитивних. Пов’язано із великою кількістю підробок. Ціна близько 5,2 долара.
Застосування:

 1. Збовтайте засіб.
 2. Заведіть автомобіль.
 3. Увімкніть пічку на максимальні оберти.
 4. Залийте розчин у співвідношенні 25 мл на 1 л рідини.
 5. Дайте попрацювати близько 10 хвилин.

Hi-Gear Radiator Stop Leak

Американський виробник, отримав свою популярність завдяки якісним розкоксовкам паливної системи. Спеціалізується на добавках, присадках та іншій автохімії.

Герметик дозволяє усунути досить великі ушкодження. Відгуки здебільшого негативні. Причинами цього є велика кількість відкладень та проблемне очищення системи.

Відзначають також пізню активацію засобу — до пів години. У такій ситуації найімовірніше антифриз зберегти не вдасться. Позитивною стороною є найвищий термін служби серед конкурентів близько 90 годин. Склад утворює міцну оболонку, що служить довгий час.

Ціна: За 444ml $6.7, за 325ml просять 50 доларів. Артикул: HG9029 – 444 ml, HG9025 — 325 мл.

Застосування:

 1. Заглушіть, дайте охолонути двигуну.
 2. Злийте 2-3 літри антифризу.
 3. Ретельно струсіть балон.
 4. Залийте склад у радіатор або його верхній патрубок(15ml на 1 літр рідини).
 5. Дайте двигуну повністю охолонути, потім заводьте.
 6. Прогрійте 5-7 хвилин.
 7. Потім знову заглушіть.
 8. Зачекайте 10-15 хвилин.
помпа
Помпа системи охолодження після обробки герметиком Фелікс

Що у підсумку. Відгуки та висновки

герметик абро
Корпус термостату. Косметику навів рідкий герметик для радіатора Абро

Герметик для радіатора – не панацея. Це просто тимчасовий захід. Саме так до нього і треба ставитись. Яким би золотим та інтелектуальним не був склад, він все одно завдаватиме шкоди системі охолодження. Перевірено досвідом.

Застосовуючи герметики, ми негласно підписуємо умови договору з фізикою та хімією – платити за швидку латку доведеться забитими каналами системи, а також забитим радіатором пічки майже у всіх випадках.

герметик радиатора
Радіатор пічки після застосування рідкого герметика

Крім цього, заливаючи герметик, майже на 80% можна бути впевненим, що доведеться попрощатися з помпою. Особливо це стосується сучасних недорогих двигунів, де матеріали крильчатки помпи та її ущільнювачів не є найстійкішими до агресивних середовищ.

Так, в більшості випадків герметик здатний за 5-10 хвилин усунути течу в радіаторі, але судячи з відгуків власників і особистому досвіду, ми можемо сказати, що куди ефективніше усувати течу радіатора заміною або ремонтом елемента, що протікає. Герметик — крайній і досить небезпечний вихід із ситуації.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *