Сторінки історії. Citroen Mehari: лайнер на гребені бархану (1968-1987)

Травень 1968 року був для Citroen епохальним у плані впливу на всю автомобільну історію Франції. Це був час бунту, свободи, творчості та легкості. Чотири слова, які точно описують CITROËN Méhari.

Citroen Mehari: свобода, творчість і легкість

Méhari, тоді ще відомий як Diane 6 Méhari, був представлений 16 травня 1968 року на полі для гольфу в Довілі. Дивувати він почав просто на презентації.

На полі були розставлені Citroen Mehari у всіх варіантах забарвлення, а це сім яскравих життєрадісних відтінків з такими ж яскравими назвами.

При цьому біля кожного автомобіля стояв манекен, одягнений у колір машини, що представляє ту чи іншу професію – пожежник, рятувальник, військовий, геолог, лікар, фермер…

Citroen Mehari
Citroen Mehari з чотиримісним кузовом

Офіційні назви квітів були так чи інакше пов’язані з жителями пустельних регіонів планети::

Автомобіль, справді, був на всі руки майстер. Він міг запросто задовольняти запити простого фермера, перевозячи сіно, або стати яскравим пляжним фан-каром із дошкою для серфінгу в багажнику.

Citroen Mehari
Брошура, приурочена до прем’єри моделі Citroen Mehari

Побудований на платформі на 2CV, Citroën випускав дводвигуновий і повнопривідний Sahara в 1960-х роках – дуже практичний, але не найдешевший автомобіль. Із сімомастами екземплярами за дванадцять років Сахара була не дуже успішною, і про неї ми розповідали не так давно. З появою Méhari Citroën зробив нову спробу побудови позашляховика.

Він з’явився в 1968 році і залишався у виробництві до 1988 року. Було вироблено 144 953 екземплярів Citroen Mehari. Під капотом стояв той самий, що і у 2CV, двоциліндровий опозитний мотор об’ємом 603 кубики і потужністю 28 сил. У 1979 році, щоправда, мотор піддався доопрацюванню і став потужнішим на одну кінську силу.

Мехарі – це слово, яким нарекли в Північній Африці та в Сахарі погоничів верблюдів. Швидкість і витривалість кораблів пустелі роблять їх ідеальними для цих країв. Коротше кажучи, скромна тварина, що має витривалість і ідеально підходить на всі випадки життя для перевезення людей і товарів.

CITROËN Méhari, створений Роланом де Ла Пойпом, колишнім льотчиком-асом, отримав відлитий із пластику ABS (акрилонітрил-бутадієн-стирол) та забарвлений у процесі лиття кузов. Новий легкий матеріал був надзвичайно податливий і міг бути яскраво пофарбований.

Дизайн для Méhari розроблено у французькій компанії SEAP (Société d’études et dapplications du plastique), що спеціалізується на пластикових виробах. Особлива увага приділяється кузову з ударостійкого жорсткого пластику.

[unitegallery Citroen2Mehari]

Тонкий ABS дуже гнучкий, і кожна панель профільована, щоб надати їй більшої міцності. Цікаво те, що ABS можна розчинити в ацетоні, тож за допомогою кількох шматочків ABS з кузова Méhari можна зробити шпаклівку під колір автомобіля, за допомогою якої ремонтували пошкодження та тріщини.

Іншою ключовою характеристикою Méhari було те, що його можна було скласти буквально до висоти віконної лінії, оскільки вітрове скло також складається і лягає на капот.

Завдяки припіднятому шасі та пластиковому кузову, Méhari може проїхати практично скрізь. Свобода пересування, яку він запропонував водіям, була небаченою на той час. І за абсолютно смішні гроші.

 

CITROËN Méhari має особливу привабливість. Він примудрився зробити успішну кар’єру в кіно, особливо в головних ролях у “Жандармі Сен-Тропе” з Луї де Фюнесом. Мехарі проявив себе і в спорті, взявши участь у ралі Льєж-Дакар-Льєж у 1969 році, ралі Париж-Кабул-Париж у 1970 році, ралі Париж-Персеполіс-Париж у 1971 році та як машина медичної допомоги у 1980 році на знаменитому ралі Париж-Дакар.

 

Він навіть став вірним партнером французької армії і національної жандармерії, оскільки його легкість і компактність, в комплексі з позашляховими здібностями, буквально зробили Citroen Mehari парашутистом.

Його легка конструкція дозволяла легко десантувати автомобіль на парашуті з екіпажем на борту в тил противника.

Французька армія придбала 7 064 Méhari – деякі з них були модифіковані, частина перероблена на 24-вольтову систему електрообладнання. Citroën Méhari також служив в ірландських силах оборони, які наприкінці 1970-х років придбали загалом 12 автомобілів.

Більшість із них було продано на аукціоні приблизно в 1985 році, але один із них зберігається в музеї Ірландської армії в таборі Керраг, графство Кілдер, Ірландія.

«Версія 4×4 має хороші позашляхові характеристики і розпізнається за запасним колесом на капоті».

У 1979 році Citroën випустив Méhari 4×4 з приводом на всі чотири колеса. На відміну від Citroën 2CV Sahara 4×4, у цього автомобіля був тільки один двигун, а не один двигун на вісь.

Кузов виділявся запасним колесом, встановленим на спеціально спроєктованому капоті, додатковими бамперами спереду і ззаду, розширеними колісними арками (у версії 1982 року), великими опціональними шинами і задніми ліхтарями, такими, як на фургоні Citroën Acadiane.

Версія 4×4 отримала чотириступеневу КПП і триступеневу роздавальну коробку, завдяки чому тяги вистачало для подолання піску, в’язкого бруду і ухилів до 60%.

На той час Méhari 4×4 був одним із небагатьох повнопривідних автомобілів із незалежною підвіскою на чотири колеса і дисковими гальмами по колу. З 1979 по 1983 рік було випущено всього 1300 повнопривідних версій.

 

За свою 19-річну кар’єру Méhari було випущено лише у двох спеціальних модифікаціях, у 1983 році Méhari Beach (Іспанія) та відомішою Méhari Azur (Франція, Італія та Португалія), біла модель із синіми дверима та синьою решіткою радіатора, полотняним дахом і фарами, а також біло-синіми смугастими сидіннями. Інші моделі, засновані на тій же філософії, були зібрані CITROËN, до яких належать Baby-Brousse, Pony, Dalat і FAF.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *