Помилка: Р0106, причини, діагностика та гігієна двигуна
Помилка: Р0106, причини, діагностика та гігієна двигуна

Помилка: Р0106, причини, діагностика та гігієна двигуна

Чистота запорука здоров’я. А для двигуна автомобіля вона важлива подвійно. Для тих, хто нехтує зміною повітряного фільтра і вважає цю справу дрібною малозначущою процедурою, є неприємні новини. Помилка Р0106 чекає на вас за кожним поворотом. Що це таке, що означає код помилки, що робити, якщо спалахнув Сheck Engine, а сканер показав Р0106, розберемося прямо зараз.

Розшифровка коду помилки Р0106

scaner p0106
Будь-який сучасний інжекторний бензиновий двигун обладнано системою самодіагностики. Вона складається з пітьми датчиків, кожен з яких повідомляє про стан тієї чи іншої системи блок управління. У випадку, коли виявляються порушення в роботі або показання датчиків не відповідають номіналам, водій милується піктограмою Check Engine. У нашому випадку джекічан може виникнути через порушення номінального обсягу повітря у впускному тракті.

Об’єм повітря для згоряння суміші – дуже важливий показник, оскільки на його основі ЕБУ обчислює необхідну кількість палива, що подається в камеру згоряння. Саме для цього у впускному колекторі встановлено датчик абсолютного тиску, MAPS. На основі його показань система обчислює щільність повітря та швидкість його надходження в камеру згоряння.

 
А далі все просто — мало повітря, система видає менше палива, багато – більше бензину. Якщо реальна кількість і якість повітря не відповідає номіналу в певному режимі роботи мотора, система б’є на сполох і викликає Джекі Чана. При визначенні причин за допомогою сканера або діагностичного комп’ютера ми отримуємо помилку P0106. З розшифровкою коду помилки розібралися. А що робити далі?датчик мапс
 

Симптоми виникнення помилки Р0106

Оскільки всі ці біди, про які ми щойно говорили, позначаються на ефективності роботи двигуна, то і симптоми можуть бути різні, але однаково неприємні:

  • підвищена витрата палива;
  • висока витрата масла;
  • провали при наборі швидкості, рушанні з місця;
  • нестійкі холості обороти;
  • ривки, неконтрольовані обороти у певних діапазонах;
  • втрата потужності на оборотах у межах 2500-3500 об/хв;
  • квола динаміка.
Ошибка Р0106
Датчик абсолютного тиску на двигуні Мерседес

Все це в комплексі з Check Engine та встановленою помилкою Р0106 змусить нас приступати до діагностики системи живлення, а саме повітряного тракту. Шлях повітря на камеру згоряння починається з повітряного фільтра, тому в 80% поява коду помилки p0106 пов’язана саме з ним.

Шукаємо причини помилки Р0106. Діагностика своїми руками

Залежно від моделі автомобіля причини появи помилки можуть незначно відрізнятися. Все залежить від складності впускного тракту та кількості додаткових вакуумних шлангів, підключених до колектора. Хоч би що там було, методична діагностика має виявити поломку.

У будь-якій СТО за пошук поломки і марнування часу майстра доведеться заплатити, але якщо ми круті козаки, обов’язково знайдемо причини помилки самостійно. По черзі перевіряємо наступне:

Повітряний фільтр, перевірка чи заміна

Ошибка Р0106
Перша причина — забитий фільтр

Згадуємо, коли нам доводилося змінювати повітряний фільтр. Якщо згадати не можемо, без розмов розпочинаємо заміну, незважаючи на стан встановленого фільтра. Якщо ж фільтр забитий, просто виглядає не надто чистим або забитий повітропровід – усуваємо несправності. Чистимо повітропровід, корпус фільтра, міняємо фільтр на новий.

Оглядаємо вакуумні шланги. У магістралях неприпустима наявність тріщин, нещільностей, відсутність хомутів. Зношені шланги міняємо, перевіряємо герметичність підключення шлангів до штуцерів з одного та іншого боку.

Перевіряємо датчик MAPS

Ошибка Р0106
Розташування датчика МАР

Зробити це неважко. Для початку знаємо, де знаходиться датчик абсолютного тиску в колекторі. Знайти його просто за заводською схемою, або логічно, він знаходиться завжди за дросельною заслінкою. Наприклад, на автомобілях KIA Rio його можна знайти в корпусі вакуумної камери впускного колектора, в автомобілях Hyundai Sonata, Solaris, Kia Sportage, Hyundai ix35 із двигунами G4KD, G4KE шукаємо його там же.

Для перевірки датчика буде потрібний вольтметр. Залежно від моделі двигуна, напруга на датчику буде змінюватися при зміні кількості обертів (відповідно, змінюється і тиск) від 0,79 при тиску 20 кПа на малих оборотах, до 4 В при повністю відкритій дросельній заслінці, що відповідає тиску близько 100 кПа.

датчик ДАД
Розташування датчика на колекторі

Якщо значення не вписуються в рамки номіналів або сигнал відсутній зовсім, спочатку перевіряємо контакти на клемній колодці датчика. Можливо, вони окислилися або обірвалися дроти. Якщо з проводкою та контактами все гаразд, винний датчик. Ціна датчика MAPS в межах $20-30 в залежності від моделі двигуна, але не купуйте датчик, доки не перевірте всі ланцюги. Датчик виходить з ладу дуже рідко.

Акумулятор

У частині випадків виникнення коду помилки Р0106 приводив низький заряд АКБ, оскільки датчик чутливий до напруги живлення. Іноді достатньо зарядити акумулятор і помилка може бути безболісно скинута по OBD за допомогою сканера.

Дросельна заслінка, чистка та перевірка

дроссель
Брудний дросель — причина помилки Р0106

На величину тиску в колекторі не може не впливати стан дросельної заслінки. Саме тому перед тим як замінити датчик, перевіряємо стан заслінки та дифузора. У багатьох випадках нагар на заслінці був причиною появи помилки р0106. Якщо дросель брудний і з шаром нагару, після акуратного видалення його помилка зникає.

Ошибка Р0106

При цьому важливо враховувати, що в деяких двигунах внутрішня поверхня дроселя покрита антипригарним мікрошаром. Якщо його чистити варварськими методами, можна пошкодити антипригарний шар.

Тому чищення проводимо спеціальними аерозолями, але так, щоб нагар не потрапив у впускний колектор. Природно, якщо не ліньки, бажано перед цим зняти дросель. Це убезпечить систему живлення від потрапляння сміття та інших помилок.

Незалежно від моделі двигуна, проробивши комплекс цих діагностичних і профілактичних заходів, ми назавжди позбавимося помилки Р0106, а заодно упорядкуємо систему подачі повітря у впускний колектор. Вдалого всім ремонту та рівних доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *