Повітряний фільтр Рено Дастер: як вибрати та поміняти на бензиновому та дизельному двигуні

Заміна повітряного фільтра на Рено Дастер, як на дизельному, так і на бензиновому, не найскладніша операція. Вона під силу навіть новачкові. Втім, усі водії діляться на дві категорії – перші міняють витратні матеріали строго за регламентом і силами СТО, другі покладаються на власний досвід і проводять заміну на свій розсуд своїми руками. До якої б категорії ми себе не відносили б, краще знати регламент заміни повітряного фільтра, його каталожні номери та приблизні ціни. А також технологію заміни.

Коли міняти повітряний фільтр на Рено Дастер

Повітряний фільтр, не замінений вчасно, може призвести до перезбагачення паливної суміші, а це нічим хорошим не закінчується. Як мінімум, ми побачимо на приборці символ Check Engine

На відміну від гальмівних колодок, заводами-виготовлювачами регламент заміни повітряного фільтра на бензинових 1,6 і 2-літрових двигунах, а також на 1,5-літровому дизелі Дастер прописано доволі чітко. На бензинових моторах фільтр потрібно міняти як мінімум раз на 15 тисяч, на дизельному — кожні 10 000 км пробігу. Цими правилами керуються офіційні СТО Рено, на яких обслуговується частина власників.

воздушный фильтр Дастер
Зношений фільтр Дастера після 7 тисяч пробігу

При цьому необхідно враховувати те, в яких умовах експлуатується автомобіль. Треба розуміти, що цифри, зазначені виробником, встановлені з урахуванням ідеальних умов експлуатації навіть для кросовера. Ніхто не може гарантувати, що фільтр не заб’ється вже за п’ять тисяч за умови їзди на путівці, в умовах запорошених доріг влітку та сильних снігопадів взимку.

Навіть у місті повітряний фільтр намагається не пропускати в систему живлення не тільки звичайний кремнієвий пил, а й пил від стертої гуми, гальмівних колодок, дисків зчеплення. Тому досвідчені водії рекомендують проводити заміну частіше. Для запорошених доріг регламент зазвичай скорочується вдвічі.

Який повітряний фільтр краще для Рено Дастер

Вибір повітряного фільтра для Дастера залежить не тільки від бюджету, а й від рівня довіри до виробника

Крім того, що фільтри для Дастера випускає добра сотня виробників, так ще потрібно враховувати рік випуску і покоління автомобіля, а також тип двигуна. Перший рестайлінг було проведено у 2015 році, а у 2017 автомобіль змінив покоління.

Звідси і різниця в артикулах і розмірах фільтрів:

 • Оригінальний фільтр для бензинових 1,6 та 2-літрових моторів має номер за каталогом 8200431051. Ціна оригінальної запчастини становить приблизно 160 гривень на 2018 рік. Виручає той факт, що такі ж фільтри ставлять на всі чотирициліндрові реношні мотори F4M, F4P, K4J, K4М. Розміри фільтра – 176х142х78 мм.
  дастер фільтр
  Оригінальний фільтр для дизельного Дастера
 • Для дизельного 1,5-літрового двигуна оригінальний повітряний фільтр має артикул 8200985420 і коштує він близько 230-240 гривень. Їх теж встановлюють на всі чотирициліндрові дизелі: Сандеро, Логан. Розміри – 260,8х96,6х71,3 мм.
 • Рестайлінговий Дастер отримав однакові фільтри повітря для 2-літрового бензинового і дизельного двигунів. Його номер за каталогом – 165467674R, ціна в межах 240-280 гривень залежно від жадібності продавця. Ці ж фільтри ставлять на Логани і Сандеро, Кенго, Доккер, Кліо і низку інших моделей з такими моторами. Розміри фільтра – 283х123х65 мм..
 • Рестайлінговий бензиновий 1,6-літровий двигун вимагає фільтр з артикулом 165460509R, його ціна близько 230 гривень. Також такі фільтри йдуть на Каптур і Ладу Веста.

Аналоги оригінальних фільтрів для Дастера

Крім оригіналу, на ринку є маса пропозицій. Як для тих, хто хоче купити фільтр для Рено Дастер дешевше, так і для тих, хто може дозволити собі вищу якість за вищу ціну. Наприклад, для рестайлінгового 1,6-літрового мотора можна підібрати десяток замінників:

 1. TSN 911736 за ціною близько 70 гривень, все б добре, але розміри за висотою не відповідають оригіналу, а якість нижча за середню;
 2. PATRON PF1990, ціна близько 110 гривень, інформації про якість конкретно цього фільтра мало;
 3. AMIWA з номером 2001166 і ціною в 140-150 гривень, пристойна якість, корейський виробник з ім’ям;
 4. Dextrim DX10029, ціна близько 300 гривень, позиціонується як преміальний бренд, відгуки власників цілком пристойні;
 5. MANN C 27 030, відомий німецький виробник, ціна близько 360-390 гривень, чудова якість, якщо не підробка, за фактом якість вища за оригінал.
фильтр Дастер
Оригінал і Фільтр Bosch

Крім цих брендів можна звернути увагу на фільтри Asam з Румунії, німецькі Bosch, Mahle. Вкрай не рекомендують дешеві китайські BM-Motorsport і Francecar.

Заміна повітряного фільтра на бензиновому Рено Дастер

Міняти фільтр повітря на Дастері з бензиновими моторами просто, але потрібно знати кілька нюансів

Для заміни нам знадобиться тільки біта з приводом Torx T25 або головка, новий фільтр. Також бажано мати ганчір’я і доступ до компресора, хоча це не обов’язково. Якщо все готово, можна починати роботу.
  1. Відкриваємо капот і знаходимо корпус фільтра. Після цього руками акуратно знімаємо передній хомут повітропроводу.
   фільтр дастер.
  2. Акуратно знімаємо патрубок з колектора, який йде на вакуумний підсилювач гальм.
   фільтр дастер.
  3. Головкою або ключем відкручуємо саморізи кріплення корпусу фільтра з торця двигуна. Їх два, а знизу корпус просто тримається за рахунок поглиблення.
   фільтр дастер.
  4. Корпус разом зі старим фільтром уже в нас у руках. Виймаємо його й оцінюємо стан фільтрувальної гофри.
  5. Ретельно продуваємо і протираємо корпус зсередини і зовні.
   фільтр дастер
  6. Встановлюємо новий елемент і ставимо корпус на місце, потрапивши спочатку в пази в нижній частині, а потім закручуємо саморізи.
  7. Встановлюємо на місце шланг вакуумного підсилювача гальм.
  8. Ставимо на місце повітропровід і замикаємо хомут.

  Фільтр встановлено, залишилося перевірити всі кріплення і хомути.

  Заміна повітряного фільтра Рено Дастер дизель 1,5

Поміняти повітряний фільтр на дизельному Дастері не складніше, ніж на бензиновому. Щоправда, і тут є кілька нюансів

Різниця між фільтрами на бензинових і дизельних моторах не тільки в розмірах і розташуванні. Дизелі комплектуються системою контролю пропускної здатності повітряного фільтра. Для контролю стану елемента на кришці встановлено індикатор ступеня забрудненості. Заміна необхідна вже тоді, коли датчик показує 75% працездатності фільтра.

фильтр дастер
Датчик стану фільтра

Важливо пам’ятати, що після кожної заміни необхідно обнуляти показання датчика вручну. Датчик забрудненості фільтра розташований після елемента і реагує на швидкість руху повітря. Щойно швидкість потоку знижується, датчик відпрацьовує дані та показання індикатора змінюються.

Для заміни необхідно насамперед відкрутити кріплення датчика ключем на 10, який на схемі вказано позицією 1. Після цього від’єднуємо патрубок повітропроводу 2, потім від’єднуємо дріт датчика 3 і знімаємо патрубок 4, послабивши хомут.

фильтр дастер
Схема демонтажу фільтра на дизельному Дастері

Відкручуємо два гвинти кріплення кришки і два гвинти знизу. Акуратно виймаємо картридж із фільтрувальним елементом. Після цього можна діставати старий фільтр, продути і очистити корпус картриджа, встановити новий елемент і зібрати все у зворотному порядку, не забувши про дріт датчика і сам датчик.

фильтр дастер

Перевіряємо надійність кріплення патрубків, контакти дроту датчика. Таким чином можна швидко замінити повітряний фільтр на дизельному Рено Дастер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *