Як зберігати шини правильно та безпечно
Як зберігати шини правильно та безпечно

Як зберігати шини правильно та безпечно

Міжсезоння і так клопіткий період для автомобіліста, а тут ще потрібно вигадати де і як зберігати покришки. Не голка все-таки. Не кожен з нас має триповерхову віллу з двома гаражами, тому виділити під зберігання гуми взимку або влітку півтора-два квадратні метри буває проблематично. Як правильно зберігати шини і як створити їм оптимальні умови зимівлі, розбиратимемося разом.

Чому потрібно зберігати шини за правилами

тріщина на шині
Тріщини на корді — наслідки неправильного зберігання

Після зняття гуми з дисків варто вивчити заводське маркування, особливо рік виготовлення. Шини старше 5 років використовувати не рекомендується, отже, і зберігати їх безглуздо. Від них користі більше на дитячому майданчику або в ролі клумби.

Після сезону гуму необхідно добре вимити, висушити і обробити розчином, що консервує, видалити з протектора пісок і камені, особливо ретельно обробляємо внутрішню поверхню шини. Кожну покришку необхідно помістити окремий пластиковий мішок, який не повинен бути герметичним і прозорим.

стелаж шини
Не допускається зберігання стопкою понад дві штуки

Де зберігати покришки краще

Зазвичай для зберігання покришок автовласники вибирають такі місця:

  • у себе вдома на балконі;
  • у коморі або іншому підсобному приміщенні;
  • у машини будинку в гаражі.

Кожне місце зберігання має свої плюси та мінуси.

кіт і шини
Головне — правильна охорона в коморі

Комора – найкращий варіант для зберігання. Тут гума не піддається різким перепадам температур, захована від прямих сонячних променів та впливу різних хімікатів. Але комори є не у всіх будинках, і найчастіше звідти їх витісняє консервація та домашній непотріб. Місця в обріз.

шини в гаражі
Правильне гаражне зберігання

Гараж має свої переваги та недоліки. Літню гуму варто зберігати тільки в гаражі, що опалюється. При сильному морозі шини почнуть деформуватися та тріскатись. Зимові шини краще не зберігати у металевому гаражі. Вдень він розжарюється, як пічка, що не найкращим чином відбивається на якості покришок.

Правила зберігання автомобільної гуми

Після того, як визначено місце зберігання, слід переконатися у його відповідності умовам. Правда, іноді буває, що виходу немає і доводиться тримати гуму в доступному місці. Якщо так, будемо створювати ідеальні параметри приміщення:

  • постійна температура;
  • вентиляція повітря;
  • сухість;
  • чистота;
  • захищеність від прямих сонячних променів;
  • вологість на рівні 55-65%.
як не можна зберігати
Не допускається зберігання гуми ближче 1 метра від нагрівальних приладів

Вологість важливо тримати на рівні, оскільки підвищена вологість призводить до втрати еластичності гуми, а знижена до пересихання. Якщо в місці зберігання не встановлено вентиляційне обладнання, приміщення слід періодично провітрювати. Температурний режим краще тримати від 10 до 20 градусів. Це пояснюється своєрідною реакцією гумоматеріалу різного складу на температуру.

схема зберігання
Правильне зберігання шин без дисків

Бажано встановити їх спеціальні напівкруглі упори для збереження форми шини. Якщо такого пристрою немає, то шини необхідно перевертати по осі обертання тричі на місяць. Гуму можна ставити тільки на суху та чисту поверхню подалі від джерел тепла та місць зберігання хімікатів.

схема
Як зберігати покришки на дисках

Якщо ми збираємось зберігати гуму з дисками, це буде найраціональнішим варіантом. По-перше, диск триматиме форму покришки і не даватиме їй деформуватися. По-друге, ми отримуємо ще один варіант складування — гуму з дисками легко можна підвісити, заощадивши при цьому місце в гаражі. Їх можна скласти в стопку, якщо дозволяє місце, але ось ставити вертикально їх не можна — під вагою диска гума може деформуватися.

Сфера послуг для гуми

шини відпочивають
Готель для покришок

Дотримуватися всіх умови зберігання шин непросто. У великих містах існують спеціальні послуги зберігання покришок. У порівнянні з витратами на самостійне обладнання місця для збереження покришок або купівлі нового комплекту гуми, вартість послуги з тимчасового розміщення шин невисока.

Але перед тим, як віддати покришки в сервіс, необхідно переконатися у відповідності сховища всім умовам і вимогам. Оцінити приміщення можна візуально, головне, щоб у ньому була потрібна температура, були відсутні цвіль і бруд.

сервіс зберігання
Реальний сервіс зберігання покришок

З іншого боку, ми дорослі люди і чудово розуміємо, що покришка — не орхідея і носитися з нею ніхто не стане. Згідно з ГОСТами, шина може безболісно перезимувати в гаражі, що не опалюється, якщо температура не буде нижче 10-15 градусів. Якщо немає іншого місця, подітися нікуди, але обов’язково захистимо наші покришки від сонячних променів та опадів. Зберігайте шини правильно, і вони відплатять вірною службою ще не один сезон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *