Сторінки історії. Austin Maxi, або як не потрібно будувати автомобілі

Концепція Austin Maxi була досить прогресивною у 1969 році: п’ятидверний автомобіль на п’ять осіб із п’ятьма передачами. Суцільні п’ятірки. Вони підбадьорили виробника щодо розкрутки нової моделі. Але Максі став прикладом того, як не варто розробляти новий автомобіль на ринку.

Austin Maxi. Народжений, щоб померти

У середині 1960-х років Остіну знадобився новий сучасний автомобіль середнього розміру. Бренд довірив дизайн та розробку Алеку Іссігонісу, людині, яка розробила популярні Mini, а також моделі 1800-2200 та 1100-1300. Нова машина мала заповнити пробіл між двома останніми моделями.Austin Maxi

Марка Austin мала стати візитною карткою передових технологій та локомотивом технологій BMC, British Motor Corporation, до якої цей бренд належав разом із Morris. Тому нова модель буде оснащена сучасним, абсолютно новим двигуном та п’ятиступінчастою коробкою передач.

Austin Maxi

Оскільки Іссігоніс хотів, щоб новий двигун мав не тільки чотирициліндровий двигун, а й шестициліндровий мотор, який також повинен був встановлюватись поперечно, новий двигун став особливо компактним джерелом енергії.

Привід нової п’ятиступінчастої коробки здійснювався через троси між важелем і вузлом вибору передач. На ВАЗі, до речі, до цього дійшли лише у новому столітті.

Austin Maxi

Новий Остін Максі був представлений в 1969 році. Але він був настільки недоопрацьований, що зміни вносилися безпосередньо під час виробництва. Покупці ж почували себе піддослідними кроликами.

Відразу впадають у вічі своєрідні пропорції Максі. З міркувань економічності виробництва команда дизайнерів мала використовувати двері більшого Austin 1800-2200 для Максі. Це зробило колісну базу більше, ніж планувалося.

Хоча й призвело до надзвичайно просторого салону, але з тупим носом і усіченою кормою, 4,04-метровий автомобіль виглядав абсолютно приниженим. Команда розробників, звичайно, це побачила і трохи підтягнула дизайн, навіть незадовго до початку випуску, хоча змінити в листовому металі щось складніше, ніж на дошці.

Austin Maxi

Інтер’єр також швидко одержав оновлення. З його просторим, універсальним та ергономічним салоном Austin Maxi повинен був бути перетворений на повноцінний хетчбек для повноправної конкуренції з Renault 16. Austin хотів перевершити його за всіма параметрами. Але щось пішло не так.

Важливість успіху Austin Maxi, однак, мала величезне значення, оскільки Остін і весь британський автопром були на межі провалу, і ми всі знаємо, до чого це призвело. Максі не сприяв запобіганню катастрофі. Менш ніж 500 тисяч екземплярів було продано за тринадцять років. Однак цей автомобіль залишається у списку раритетів. Де на дорогах Європи його можна побачити? Ніде, насправді. Хоча, можливо, це і на краще.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *