Chevrolet Aveo Т300: термостат, його датчики та помилка 89 (Р0597)
Chevrolet Aveo Т300: термостат, його датчики та помилка 89 (Р0597)

Chevrolet Aveo Т300: термостат, його датчики та помилка 89 (Р0597)

На двигунах останнього покоління Chevrolet Aveo Т300 досить часто можна зустріти проблему з термостатами, корпусами і датчиками. Бортовий комп’ютер може показати на штатному дисплеї код помилки 89, а при підключенні сканера або ноутбука через адаптер отримуємо код помилки Р0597. Вирішуємо це питання радикально, термостат буде переможено.

Що таке код помилки 89 (Р0597) на Авео Т300, наслідки

 
авео термостат ошибка 0597
Код помилки 89 на дисплеї БК відповідає коду помилки Р0579 на сканері або ПК

Коротко розглянемо, чому виникає помилка Р0597 на Chevrolet Aveo t300 і до чого може привести, якщо вчасно не розв’язати проблему. Спочатку про сумне.

Ігноруючи помилку 89 (Р0597), ми ставимо під удар температурний режим роботи двигуна. Це чревато не просто частими перегрівами, а й виходом із ладу низки деталей:

 • розширювальний бачок системи охолодження тріскається від високих температур;
 • тріскаються шланги та патрубки;
 • антифриз працює в аварійному режимі та швидше зношується;
 • пластиковий корпус термостата Chevrolet Aveo t300 і так не дуже жилець, а при високих температурах він починає текти буквально через кілька тисяч кілометрів після появи помилки;
 • та й двигуну від порушення температурного режиму теж доводиться не солодко.

авео термостат ошибка 0597

Електронний блок керування двигуном управляє термостатом за допомогою подачі сигналів широтно-імпульсної модуляції. У корпусі термостату Chevrolet Aveo t300 встановлено нагрівач антифризу. Саме він регулює витрату охолоджувальної рідини і управляє температурним режимом роботи.

ЕБУ має постійно подавати 12 В на термостат і керувати нагрівачем, підключаючи його до маси двигуна. Підключення виконується через напівпровідниковий формувач сигналу. Він має ланцюг зворотного зв’язку, підключений до загального живлення 12 В.

авео термостат ошибка 0597
1 – датчик температури термостата; 2 – нагрівач; 3 – шланг підігріву дроселя

Блок управління двигуном виконує контроль над усім приладом, зчитуючи дані про напругу зворотного зв’язку нагрівача. Завдяки такій схемі ЕБУ запросто обчислює працездатність всього термостату і може визначити як коротке замикання на масу, так і розрив в ланцюзі, що просигналізує водієві кодом несправності.

І ще одне, якщо у нас під рукою є сканер або ПК, на додачу до помилки Р0597 ми можемо отримати супутні коди помилок – Р0598 і Р0599.

Це уточнюючі коди, які можна розшифрувати приблизно так:

 1. Р0597 – обрив ланцюга нагрівача термостата.
 2. Р0598 – занижена напруга нагрівача термостата.
 3. Р0599 – завищені показники напруги.

Словом, ясно, що при появі на дисплеї БК коду 89 або помилки Р0597 на Авео Т300 наше завдання перевірити або позбавитися нагрівача антифризу, якщо є така можливість.

Проблеми з термостатом Chevrolet Aveo t300

 

На жаль, це не єдина проблема цього термостату. Така ж біда супроводжує власників не тільки Авео, а й Шевроле Круз і ще низку моделей зі схожим опелівським родоводом.

термостат авео т300
Після 40 тисяч пробігу корпус розподільника антифризу приходить у повну непридатність

Ще одна проблема – це пластиковий корпус термостату. Його якість та якість гумових ущільнювачів не витримує жодної критики. Тисяч через 20-25 пробігу корпусу термостатів починають текти антифризом з усіх можливих щілин. Боротьба з течією, як правило, не приносить успіху, тому єдиним вірним рішенням у такій ситуації буде заміна пластикового корпусу на металевий.

течь корпуса термостата авео
Потіки антифризу по всьому корпусу

Є питання і до клапана термостату. У штатному виконанні він відкривається при температурі 104 °С і працює в циклічному діапазоні температур до нижньої межі 98 °С. Теоретично механічний клапан встановлено як резервний пристрій, якщо електрична частина відмовляє.

штатный термостат авео т300
Штатний термостат Авео Т300 з підігрівачем антифризу. Ну і код для замовлення

Однак багато хто навмисне вирішує купити корпус термостата без нагрівача, позбавивши себе надалі проблем з електронікою. Для цього призначений такий корпус, як показано на фото.

корпус без нагревателя термостат авео
Такий корпус не передбачає установки нагрівача.

Щоб електронний блок управління не обурювався через відсутність нагрівача, на контактну колодку встановлюють перемичку. Несправності електричної частини відбуваються на тлі постійно увімкненого вентилятора охолодження радіатора. У такому режимі постійної роботи він, звісно, ​​довго не простягає – розсипаються підшипники.

Можна поставити новий вентилятор, але на нього чекатиме та сама доля, що й попередній, якщо проблему не вирішити радикально. Щоб карлсон не працював в аварійному режимі, в прошивку електронного блоку управління вносять деякі редагування, що назавжди позбавляє подібних проблем. Так, ще багато хто воліє встановлювати на Chevrolet Aveo t300 холодніший термостат з температурою відкриття 92 °С. Наприклад, Borg Wagner, у якому нагрівача немає.

корпус термостата авео т300
Металевий корпус розподільника та корпус термостату без нагрівача на двигуні

Ось що ми отримуємо, якщо ставимо термостат без підігріву та правимо прошивку:

 1. Є можливість оновити прошивку до останньої сторінки.
 2. Не потрібно ставити резистор у роз’єм підігрівача, він вимикається програмно.
 3. Вентилятор радіатора працює у штатному режимі, а не в аварійному.
 4. Система охолодження працює більш ефективно та безпечно, що позначається на динаміці, витраті палива та ресурсі двигуна Авео Т300.

Термостат Шевроле Авео Т300. Перевіряємо нагрівач

 

Однак, перед такою роботою варто перевірити нагрівач термостата. Тестування проводимо у такому порядку:

 1. Вимикаємо запалювання та відключаємо роз’єм від нагрівача термостату.
 2. Включаємо запалення. Перевіряємо, чи ЕБУ подає живлення на нагрівач. Напруга має бути між другим контактом роз’єму та масою двигуна. Для перевірки можна використовувати контрольну лампу чи мультиметр. Якщо напруги немає, насамперед перевіряємо проводку на розрив або замикання.
 3. Ланцюг низького сигналу (контакт №1) не повинен подавати ознак наявності напруги.
  термостат нагреватель авео т300
  Так перевіряють ланцюг нагрівального елемента у корпусі розподільника антифризу
 4. Вимикаємо запалювання. Відключаємо контактну колодку з ЕБУ та перевіряємо опір між контактом №43 та масою. Опір має наближатися до нескінченності.
 5. Перевіряємо опір між контактом №43 роз’єму ЕБУ та контактом №1 роз’єму нагрівача термостату. Номінальне значення – мінімум 5 Ом.
 6. Якщо всі ланцюги пройшли перевірку, міняємо нагрівач термостату. Він продається окремо від корпусу.

Або робимо так, як описано вище — викидаємо нагрівач і встановлюємо клапан термостата Borg Wagner без нагрівального елемента. Якщо немає можливості прошити ЕБУ, між контактами колодки нагрівача встановлюємо опір (150 Ом) або реле.

термостат авео т300 реле
У цьому випадку встановлено реле, воно дозволяє не вдаватися до перепрошивки ЕБУ, хоча прошивка надійніша

Міняємо термостат на Шевроле Авео Т300

 

Робота із заміни або корпусу термостата, або самого клапана з нагрівальним елементом (або без нього, за бажанням) виконується за годину за наявності гарного інструменту та прямих рук.

Для заміни знадобляться нові ущільнювачі та прокладки, які можна знайти за каталожними номерами:

 1. 55353353 GM, прямокутна прокладка корпусу термостата.
 2. 1338351 GM, прокладка ущільнювача корпусу клапана термостата.
 3. 1338351 GM, кільце ущільнювача відвідної трубки.

А також ті елементи, які ми зібралися міняти — корпус термостата, корпус розподільника антифризу (пластиковий або металевий), термостат на 92 або 104 градуси і, можливо, герметик.

Для початку зливаємо антифриз у підготовлену ємність, знявши патрубок на корпусі.

сливаем термостат авео

Коли антифриз зіллється (це близько 350-400 г), відводимо патрубок убік.

Знімаємо розширювальний бачок, аби не заважав. Відключати його не потрібно, просто відводимо убік.

авео термостат ошибка 0597

Відкручуємо 4 болти кріплення термостату та знімаємо клапан із нагрівачем у зборі.

авео термостат ошибка 0597

Залишилося перевірити стан прокладок та встановити новий термостат. Підключаємо все на місця, заливаємо антифриз, перевіряємо роботу системи.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *