Кращі моторні оливи 2023 року. ТОП 10
Кращі моторні оливи 2023 року. ТОП 10

Кращі моторні оливи 2023 року. ТОП 10

Досить складно вибрати правильне моторну оливу для простого автомобіля, чи не так? Прилавки магазинів ламаються від асортименту, а електронні каталоги можна прокручувати нескінченно. Це і ускладнює вибір. Ще одна проблема – підробки. Але це окрема історія, а поки 10 найкращих моторних масел 2023 року для звичайного автомобіля.

Як вибрати моторну оливу в Україні

Ми розуміємо, що більшість шанованих брендів пропонує дуже схожі продукти. Під час купівлі ми враховуємо не стільки особистий досвід, скільки поради товаришів і експертів різного роду. Не кажучи вже про рекламу.

Ще ми розуміємо, що вибір моторної оливи для конкретного двигуна – справа суто індивідуальна. Тут насамперед враховуються:

 • вказівки виробника автомобіля;
 • клімат;
 • сезон;
 • пробіг;
 • умови експлуатації;
 • тип двигуна.

Втім, на цю тему ми говорили не раз. Тут можна побіжно ознайомитися з критеріями вибору олив, основними характеристиками і зробити покупку набагато простіше.

Зараз же мова піде не стільки про характеристики оливи як такої, скільки про бренди, хоча тема ця може обговорюватися вічно.

Одне масло минулого разу відпрацювало погано, тому його ми купувати не будемо, а друге, навпаки, показало себе з найкращого боку. Одне масло сусід по гаражу лає, на чому світ стоїть, але таке ж масло ні на яке інше не проміняє другий сусід.

Так, ми можемо звикнути до однієї марки, але наш вибір продиктований не стільки звичкою, скільки досвідом. Якщо ж досвіду замало і не хочеться обпалюватися, а тим більше наражати на небезпеку двигун, краще для початку довіритися перевіреному, нехай і дорогому бренду з цього списку.

Castrol GTX Motor Oil

кастрол моторное масло

Castrol GTX – це моторна олива преміум-класу, що випускається з кінця 1960-х років, завдяки своїй репутації, ціні та загальній популярності. Ця моторна олива розроблена для забезпечення чудового захисту двигуна від відкладень (за результатами Sequence VG Sludge Test), а також поліпшеного захисту від термічного руйнування. До його складу входять мінеральні оливи вищої якості та протизносні присадки, які допомагають продовжити термін служби двигуна.

Castrol GTX продають в упаковках з 6 пляшок на 1 літр, в каністрах на 5 літрів, 3 упаковки каністр на 5 літрів і ємностях на 27 літрів. Доступна в’язкість 10W-30 або 10W-40. Також можна обрати версію High Mileage (для моторів з великим пробігом) лінійки Castrol GTX, синтетичну та синтетичну High Mileage Synthetic.

Liqui Moly Molygen New Generation

лучшие моторные масла

Liqui Moly Molygen New Generation усуває необхідність у присадках до олив, поєднуючи захисні властивості лінійки Liqui Moly з високоякісною всесезонною моторною оливою з високими експлуатаційними характеристиками. Тож якщо ви хочете захистити свій двигун під час кожної заміни оливи, ця лінійка просто найкраща на ринку для регулярного використання.

Це пов’язано з тим, що повністю синтетичне Molygen New Generation не тільки працює як високоякісна моторна олива, а й наносить молекулярне покриття на металеві поверхні. Це покриття залишається на місці після того, як олива стече під час простою, забезпечуючи захист від тертя металу об метал під час холодного пуску.

Присадка також згладжує і вдосконалює ці поверхні, забезпечуючи зносостійкість найвищого рівня і знижуючи тертя на цілих 15%. Коротше кажучи, Molygen New Generation – це справжній склад “два в одному”, що поєднує в собі технологію присадок преміум-класу з моторною оливою преміум-класу для збільшення терміну служби двигуна і зменшення зносу до 30%. Принаймні, так заявляє виробник.

Valvoline Daily Protection Motor Oil

моторное масло вальволайн

Традиційна моторна олива Valvoline преміум-класу з поліпшеними присадками для цілорічного захисту двигуна. Лінійка моторних олив компанії доступна з різною в’язкістю: 10W-30, 10W-40, 20W-50, SAE 30, SAE 40 і SAE 50.

Valvoline використовує додані мийні засоби для захисту від шламу та відкладень, а високоякісні присадки запобігають руйнуванню моторної оливи у важких умовах. Звичайна моторна олива компанії відповідає класифікації API SN Plus, захищаючи двигуни від попереднього займання на низьких обертах (LSPI).

Крім того, кожна пляшка має фірмовий язичок Easy Pull, носик Precision Pour і трубку Anti-Glug Tube. Дуже зручно при заливці, а також знижує ймовірність підробки.

Quaker State Advanced Durability Motor Oil

куокер стейт масло

Звичайна моторна олива Quaker State входить до лінійки продуктів Advanced Durability і доступна в одній 5-літровій пляшці, 6 упаковках 1-літрових пляшок або 3 упаковках 5-літрових пляшок.

Звичайна моторна олива Quaker State Advanced Durability, розроблена для захисту від корозії, містить кислотно-нейтралізуючі присадки, що запобігають пошкодженню двигуна кислотами згоряння. Ця олива, розроблена з урахуванням вимог до економії палива галузевого стандарту GF-5, відповідає або перевершує вимоги європейської та американської гарантії для світових автовиробників.

Ця олива підтримуватиме клас в’язкості від початку до кінця, забезпечуючи оптимальний захист вашого двигуна, щоб він міг витримувати щоденну експлуатацію, від тривалої високошвидкісної їзди по шосе до шкандибання в заторах.

ZIC A+ Gasoline VHVI

масло зик

Напівсинтетичне масло, отримане за технологією гідрокрекінгу. Це одне з найдоступніших масел на ринку, виробник – Південна Корея. Саме такі оливи рекомендують використовувати для моторів з міцними пробігами.

За класифікацією API це масло третьої групи, працює аж до 25-градусних морозів. Для нашого клімату – ідеальний варіант. Практика показала, що навіть на втомлених двигунах витрата такого масла залишається в межах 400-600 мл на 1000 км пробігу.

У складі є мийні, антикорозійні та інші присадки, що дозволяють підтримувати нормальний стан двигуна навіть в умовах високих температур. Дешевше будь-якого синтетичного масла приблизно вдвічі. Що ще добре, оливи ZIC практично не підробляють.

Havoline Motor Oil

Havoline Motor Oil

У мінеральній моторній оливі Havoline використовується технологія Deposit Shield, яка, за твердженням компанії, захищає від відкладень і утворення шламу, забезпечуючи водночас відмінний захист критично важливих деталей двигуна.

Ця олива захищає від теплових навантажень, очищаючи двигун і системи примусової вентиляції картера, щоб мінімізувати утворення відкладень при великому навантаженні і непостійному русі. Як і інші оливи в нашому списку, стандартна олива Havoline відповідає або перевершує гарантійні вимоги автовиробників, що використовують моторну оливу API SN.

Всі марки звичайних моторних олив Havoline створені на основі високоякісних базових олив і містять мийні, диспергувальні, протизносні, антиоксидантні, інгібітори корозії та присадки, що пригнічують піноутворення. Високий рівень диспергованості захищає від утворення відкладень і шламу за постійного руху та тривалої роботи за високих температур.

Pennzoil Motor Oil

Pennzoil Motor Oil

Рідкісне у нас, але дуже непогане масло. Pennzoil пропонує моторну оливу, яка обіцяє очистити до 40% моторного шламу під час першої заміни оливи. Зрозуміло, він буде продовжувати очищатися під час другої і наступних замін, обережно знімаючи відкладення шламу з поверхонь двигуна і безпечно розчиняючи їх в оливі.

Крім того, формула Pennzoil контролює високотемпературне окислення і відкладення, пропонуючи поліпшений захист системи викидів порівняно з GF-4 і більш ранніми стандартами. Ця олива, до складу якої входять активні очищувальні речовини, буде постійно працювати, запобігаючи перетворенню бруду на відкладення, що знижують потужність. Відповідає або перевершує вимоги ILSAC GF-5, API SN Plus, API SN і всіх попередніх категорій.

Mobil Super 2000 X1

Mobil Super 2000 X1

Ще одна бюджетна позиція. Це теж напівсинтетика, мастило цієї марки поставляють в Україну з Фінляндії, іноді зустрічаються італійські масла Mobil Super 2000 X1. Судячи з відгуків, склад відмінно захищає двигун від шламів, непогано миє масляні канали і вважається досить витривалим.

Як і будь-яку напівсинтетику, його рекомендують міняти не пізніше 7 тисяч км пробігу. Однак за час роботи склад встигає показати відмінну стійкість до перепадів температур, низький коефіцієнт окислення. Залежно від рекомендацій виробника двигуна, це масло можна використовувати як на бензинових, так і на дизельних моторах.

Formula Shell Motor Oil

Formula Shell Motor Oil

Мінеральна моторна олива Formula Shell розроблена для захисту від шкідливих відкладень і кислот, допомагаючи підтримувати чистоту двигуна протягом тривалого часу. Ця олива розроблена для підвищення економії палива та забезпечує захист від надзвичайно високих температур.

Якщо ваш автомобіль оснащений двигуном із турбонаддувом, олива Formula Shell також допомагає захистити від передчасного займання на низьких обертах. Його безпечно використовувати в будь-який час протягом життєвого циклу двигуна, і воно повністю сумісне зі звичайними моторними оливами аналогічної групи.

Найчастіше моторне мастило Formula Shell доступне у варіантах 5W-20, 10W-30, 10W-40 і 20W-50, у каністрі на 5 літрів або в дюжині пляшок на 1 літр.

STP Motor Oil

STP Motor Oil

STP може бути не таким популярним брендом, як ZIC або Mobile1, але він як і раніше пропонує доступну якісну оливу. Це звичайна моторна олива, розроблена з наукової точки зору для захисту двигуна від зносу, контролює утворення шламу під час очищення життєво важливих компонентів двигуна.

Пропонуючи захист від іржі та корозії, STP заявляє, що його олива допомагає знизити знос двигуна при збереженні економії палива. Пляшка також має ширший носик, що полегшує наливання. Ще один плюс – підробки зустрічаються вкрай рідко.

ACDelco Professional Motor Oil

ACDelco Professional Motor Oil

ACDelco це бренд оригінальних запасних частин для автомобілів General Motors і відповідає за виробництво понад 90 000 оригінальних деталей GM та інших запчастин. Мінеральна моторна олива відповідає стандартам за класифікацією API SN, а також відповідає і перевершує стандарти енергозбереження ILSAC GF-5.

Не дивно, що склад також відповідає гарантійним вимогам виробників для легкових автомобілів і легких вантажівок. Ця олива, створена на мінеральній основі преміум-класу, захищає від високотемпературних відкладень, а також від утворення шламу та лаку, забезпечуючи чистоту роботи двигуна. Вона також забезпечує чистоту двигуна, запобігаючи перегріванню в нормальних умовах руху.

Що маємо в залишку. Яка олива краща

Цей список – жодним чином не керівництво до дії, а не більше ніж витяжка з відгуків реальних власників на основі їхнього досвіду. Проте будь-яку моторну оливу, зазначену вище, можна вважати безпрограшним вибором.

лучшее масло 2021

Безумовно, під час вибору вирішальну роль відіграє зовсім не бренд, а характеристики оливи, зазначені на упаковці. У будь-якому разі на упаковці буде вказано:

 • тип оливи – синтетика, напівсинтетика або мінералка;
 • групу якості оливи, це дві латинські літери на упаковці;
 • в’язкість за SAE (товариство інженерів США), залежно від пори року і клімату;
 • європейська класифікація за АСЕА;
 • допуски виробника, вказуються в керівництві з експлуатації автомобіля і це головний критерій, за яким олія підходить, або не підходить для цього мотора;
 • торгова марка;
 • сорт оливи за внутрішньою класифікацією;
 • класифікація за API, це стандарт Американського інституту нафти.

Як правильно трактувати маркування, ми детально розбиралися тут. Вдалого всім вибору і безвідмовних моторів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *