Робота над помилками: Р0340. У чому причина, як усунути
Робота над помилками: Р0340. У чому причина, як усунути

Робота над помилками: Р0340. У чому причина, як усунути

Помилка Р0340 виникає, як правило, на 16-клапанних двигунах. Причини її виникнення можуть бути різними, але, як показує практика, у всьому виною стає неякісне залізо і ремені приводу ГРМ. Ми проаналізували сотні випадків, коли проявляється код помилки р0340, і здебільшого винні не датчики, а криві руки майстрів, підроблені ремені ГРМ і приводні шестірні.
 
 
 

Помилка Р0340. Що це таке, розшифровка

У кожному випадку виникнення помилки 0340, перед тим як ставити діагноз, необхідно враховувати пробіг автомобіля, цілісність оригінальних приводних шестерень і датчиків.


Будь-який мануал розповість нам про те, що код помилки Р0340 говорить про неполадки в ланцюгах датчиків положення розподільчого валу. Не треба говорити про те, що правильне фазування циклів впуску та випуску життєво важливе для роботи двигуна.
Датчик розподільного валу (або розподільних валів, якщо їх два, як у 16-клапанних моторах) видає інформацію блоку управління двигуном про стан і положення розподільного валу. На основі цих показань ЕБУ розподіляє паливо та момент іскроутворення в камері згоряння.
ошибка P0340
Схема роботи датчика розподільного валу (фаз)

Отже, побачивши помилку Р0340, перш за все займемося перевіркою датчиків положення розподільного валу. Зробити це не так складно, але необхідно враховувати низку симптомів, властивих двигуну з такою поломкою:

  • висока витрата палива;
  • горить Check Engine;
  • можливий перегрів двигуна;
  • троїть на холодну;
  • пропадає тяга, падіння потужності;
  • складний запуск незалежно від температури повітря.

ошибка P0340

У ряді випадків сканер може не показувати взагалі нічого, але в комплексі з палаючим Check Engine на рівному місці та наявністю хоча б декількох перерахованих симптомів, варто перевірити датчик положення розподільного валу.

Як перевірити датчик розподільного валу своїми руками

По суті цей датчик конструктивно успадковує датчик Холла, який застосовується у всіх автомобілях з електронною системою запалювання. З усім тим він є більш складною електронною системою, перебуваючи на вторинному рівні мостової схеми, яка включає в себе операційний підсилювач і вихідний каскад. Не варто боятись електронних систем, оскільки навіть найпростіший мультиметр дозволить нам хоча б приблизно визначити винуватця.
ошибка P0340
Схема підключення датчика фаз

По-перше, перевіримо, чи надходить харчування на датчик. Для цього при включеному запаленні перевіряємо напругу на першій та останній ніжках конектора. Звичайно, в нормальних умовах воно має бути близько 13 В. Після цього може виявитися, що сам датчик вийшов з ладу, або, у разі відсутності сигналу, шукаємо розриви або поганий контакт у проводці.

ошибка P0340

По-друге, перевіряємо датчик за такою ж схемою, як і датчик холу найпростішої конструкції. Для цього при поданому живленні контакти проводимо металевим предметом перед чутливим елементом датчика. Стрілка омметра має відхилятися. Якщо цього не відбувається – датчик вийшов з ладу.

ошибка P0340

По-третє, підключаємо щупи мультиметра до встановленого на двигун датчика — до крайніх контактів. (Один на живлення, другий на вихід до ЕБУ) Прокручуємо двигун стартером і дивимось на показання вольтметра. Як правило, при справному датчику номінальні значення будуть змінюватися в межах 0,3-4 В. Якщо номінал вище або нижче за норму датчик підлягає заміні.

ошибка P0340

 

Інші причини виникнення помилки Р0340

Якщо після заміни датчика помилка продовжує з’являтися, придивимося до приводу ГРМ
Ще одна поширена причина появи коду помилки Р0340 – невідповідність міток у приводі газорозподільного механізму. Залежно від конструкції двигуна, розбираємося, як перевірити мітки на шківі розподільного валу та колінвалу або маховику. Після перевірки робимо висновки та за необхідності встановлюємо мітки коректно.

ошибка P0340

Часто трапляється, що помилка виникає через розтяг ременя або ланцюга приводу розподільного валу. Згадуємо, коли востаннє проводилася заміна ременя приводу ГРМ та робимо відповідні висновки, перевіривши відповідність міток.

Якщо помилка з’явилася після капремонту, цілком можливо, що ослаб шків приводу розподільного валу. Крім цього, до зміщення міток може призвести виходу з експлуатації автоматичного натягувача ланцюга або ременя приводу ГРМ.

ошибка P0340
Після проведення ремонтних робіт або заміни датчика скидаємо помилку Р0340. Для цього знімаємо на 10-15 хвилин мінусову клему з акумулятора. Після повторного запуску двигуна помилка P0340 має зникнути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *