Наш Ланос. Ремонтуємо обігрівач заднього скла
Наш Ланос. Ремонтуємо обігрівач заднього скла

Наш Ланос. Ремонтуємо обігрівач заднього скла

Електрообладнання на Деу Ланос показало себе за довгі роки досить надійним та витривалим, але перебої у роботі трапляються і тут. Система обігріву заднього скла при виході з ладу, звичайно, не створить критичної ситуації на дорозі, але набагато приємніше, коли скло не запітніє і не обмерзає взимку. Поломок у ланцюзі може бути кілька і кожна з них легко усувається. Як відремонтувати обігрівач заднього скла на Ланосі, розбиратимемося прямо зараз.

Будова та причини поломки обігріву заднього скла Ланос

Як і будь-який електричний ланцюг, система обігріву заднього скла на Деу Ланос захищена запобіжниками, а крім того, підключається до бортової мережі через реле

 

Система обігріву заднього скла на Ланос мало відрізняється від подібних пристроїв на інших автомобілях. Вона складається зі струмопровідних елементів, закріплених на поверхні скла. З лівого боку по ходу автомобіля встановлена плюсова шина, до якої підводиться живлення 12 В, а з правого — мінусова шина, яка з’єднана з масою.

ланос обогрев стекла
Установчі розміри скла та обігрівача

Причиною неробочої спіралі обігріву може бути як кнопка на панелі керування піччю, так і запобіжник або реле включення обігріву. Крім того, часто зустрічається втрата контакту при окисленні мінусової клеми самої спіралі, а також обрив нитки нагрівального елемента. Втім, пошук несправності варто починати з найбільш очевидних ушкоджень, чим ми зараз і займемося.

ланос обогрев стекла
Одна зі схем підключення обігрівача скла. Річ у тому, що різні виробники та у різні роки випуску вносили певні корективи в схему. Показано для ознайомлення.

Перевіряємо обігрівач заднього скла на Ланосі

Для якісної перевірки нам знадобиться мультиметр або, в крайньому разі, контрольна лампа на 12 вольтів з виводами.

 

Кнопка увімкнення обігрівача скла має світлодіодний індикатор, який загоряється при подачі струму на ланцюг системи обігріву скла. Якщо під час увімкненого запалювання лампа загоряється, але обігрівач не запускається, перевіряємо сам нагрівальний елемент.

Як перевірити нагрівальний елемент на склі

Для цього використовуємо мультиметр або контрольну лампу. Для початку уважно оглядаємо струмопровідні смужки. Цілком можливо, через неакуратність, одна з них була пошкоджена і подача напруги на обігрівач припинилася. У будь-якому випадку, натискаємо на кнопку включення обігрівача та вимірюємо напругу на лівій по ходу машини шині.

Якщо все нормально з проводкою, на шину повинно подаватися 12 В. Якщо напруга є, але мертвий нагрівальний елемент, справа в нитках. Шукаємо пошкодження і реставруємо нагрівач. Як виправити нагрівальний елемент, розберемося трохи згодом.

Як перевірити запобіжники та реле обігрівача

ланос обогрев стекла
Панель керування пічкою

Якщо на нагрівальний елемент не подається напруга, перевіряємо кнопку, запобіжники та реле нагрівача. Щоб дістатися до кнопки, потрібно зняти панель керування піччю. Складного тут нічого немає, а після того, як ми дісталися кнопки, намагаємося закоротити примусово два дроти, які до неї підключені. Якщо обігрівач при цьому заробив, винна кнопка, що буває вкрай рідко.

ланос обогрев стекла
Реле та запобіжники під капотом

Найчастіше згоряє запобіжник чи реле. Вони розташовані у монтажній платі під капотом. Запобіжник обігрівача заднього скла має позначення на схемі EF7, а реле К10. Щоб перевірити реле, достатньо поміняти його місцями із явно робітником, наприклад, з реле К7, яке відповідає за склопідіймачі.

Якщо реле згоріло, змінюємо його, також при необхідності змінюємо запобіжник, що згорів. Номінал – 30 А. Другий запобіжник EF 19, який розташований у блоці під передньою панеллю.
ланос обогрев стекла
Запобіжники під передньою панеллю
Важливо. При заміні реле на подібне, необхідно враховувати, що у схожих ВАЗівських реле розпінування інше і працювати вони не будуть — на фото реле для Ланоса, девиводи 30 і 86 розташовані по-іншому, ніж у реле від ВАЗ.
ланос обогрев стекла
Реле для Ланоса

Як відремонтувати обігрів заднього скла на Ланосі

Якщо ми перевірили проводку, не виявили контактів, що підгоріли в монтажному блоці, запобіжник і реле в порядку, але обігрів все одно не працює, розбираємося з нагрівальним елементом

 

У випадку, коли після детальної перевірки ми не виявили неприємностей у проводці, приступаємо до перевірки та ремонту самого нагрівального елемента.

 1. Запускаємо двигун і вмикаємо обігрівач.
 2. Послідовно вимірюємо напругу кожної зі струмопровідних смуг, встановивши один щуп мультиметра на масу, а другий на смугу на різному віддаленні від центру скла.
 3. Якщо напруга на смузі однакова у будь-якій її точці, незалежно від віддалення від плюсової шини, перевіряємо контакт мінусової шини з масою (кузовом) автомобіля.
 4. При справному нагрівальному елементі напруга повинна падати в міру видалення щупа мультиметра від позитивної шини обігрівача.

Різка відсутність напруги на смузі скаже про обрив струмопровідного шару. Як тільки ми зафіксували пошкодження, відзначаємо це місце маркером або будь-яким іншим способом.

ланос обогрев стекла

Щоб відремонтувати обрив, можна використовувати струмопровідний клей Контактол, але для початку необхідно зачистити та знежирити пошкоджену ділянку, тільки після цього нанести клей, а після його висихання покрити відремонтовану ділянку безбарвним лаком.

Бувають ситуації, коли резистивна смуга відламується від самої шини. У цьому випадку її можна припаяти за допомогою паяльника потужністю до 30-40 Вт і срібловмісним припоєм (3%), а як флюс можна використовувати звичайну каніфольну пасту.

5 Comments

 1. Евгений

  Схема полная лажа.Лампа индикации включенного обогрева, исходя с данных схемы-карикатуры ,должна гореть после включения реле .Но она горит даже если реле снято.Короче как там намудрили не понятно но суть в том что в моём случае был плохой контакт в плате блока контроля .При включении индикатор загорался а реле не включалось.

  1. Максим Владимирович

   Та же история – в разъеме блока управления печкой отходит контакт, если пошевелить рукой разъем при снятой магнитоле, то контакт восстанавливается и какое- то время обогрев работает, потом опять пропадает, бывает и сам восстанавливается. В общем гемор ещё тот. Разбирал блок, пайка целая: получается проблема в самой фишке.
   А лампа, да – горит всегда. ЗАЗ Ланос 2007.

 2. Олег Александрович

  У меня была плохая пайка в блоке управления (микроскопические кольцевые трещины у ножек разъема – заметно только при хорошей подсветке и увеличительном стекле. Устранил пропаиванием контактов (на всяк случай всех) и промывкой платы спиртом – обязательно! Ланос-поляк 2007. Удачи!

 3. Вадим

  Не работал обогрев заднего стекла сенс 2005 г. После продолжительных танцев с бубном, проблема была выявлена на маленькой платке, где расположена кнопка включения обогрева стекла, там оказался в обрыве диод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *