Помилка Р1246 на Форд Фокус 2. Ремонтуємо самі
Помилка Р1246 на Форд Фокус 2. Ремонтуємо самі

Помилка Р1246 на Форд Фокус 2. Ремонтуємо самі

Система заряджання акумулятора на Ford Focus II рідко виходить з ладу. Як правило, основною ознакою несправності стає падіння напруги на виході з генератора або на виході з блоку управління двигуном. Все це супроводжується аварійною лампою, що горить, на приладці (із зображенням акумулятора), а при скануванні системи вискакує помилка Р1246, несправність вхідного ланцюга навантаження генератора. Розбираємось з помилкою 1246 на Форд Фокус 2 разом.

Чим викликана помилка Р1246 на другому Фокусі, перевірка

 

Перше, що спадає на думку після розшифровки коду помилки, проблема з генератором. Перевірте його просто. Він повинен без навантаження видавати своїх законних мінімальних 14, а якщо включити всі споживачі на борту, напруга може просісти до 13,8 В.

 

 

Увага!
У багатьох випадках поява помилки Р1246 на Форд Фокус непостійна, тому замір напруги може дати цілком пристойні результати при лампі, що горить, зарядки на приладовій панелі.

 

Як перевірити генератор, гадаю, пояснювати не потрібно. Беремо мультиметр і знімаємо напругу із запобіжника генератора. Знаходиться він тут і на нього має надходити постійна напруга від акумулятора.

Р1246: причини та перевірка

 

Тепер намагаємося дістатися до роз’єму самого генератора. Зробити це непросто, але за бажання можна. На клемі є три контакти. 

На одному з них постійне живлення від акумулятора, на другому сигнал генератора, що управляє, а на третій виводиться вихідна напруга реле-регулятора. Дивимося на схему.

ошибка р1246 форд фокусІ бачимо, що два дроти йдуть до електронного блоку управління. Це і є імпульси керування генератором та імпульси контролю зарядки акумулятора. Їх і перевірятимемо насамперед. Продзвонюємо дроти тестером, але для початку потрібно дістатися до ЕБУ.

 

Блок управління знаходиться між лівим переднім колесом та бампером і щоб туди дістатися потрібно зняти підкрилок з лівого боку. Розташування не найвдаліше, оскільки корпус блоку часто страждає від вологи та пошкоджень.

Про всяк випадок, каталожний номер короба електронного блоку управління Ford LQ-FKS-134, каталожний номер кришки Ford LQ-FKS-135. Артикул самого блоку управління Ford 1712930.

Тепер продзвонюємо дроти від ЕБУ до генератора. Виключаються окислення контактів, урвища, пошкодження ізоляції, підгоряння та інших підозрілих явищ. Якщо є можливість, бажано перевірити дроти за допомогою осцилографа. Принаймні осцилограма має виглядати так.

ошибка р1246 форд фокус

На графіку показано три канали:

  1. Червоний канал — це вихід з регулятора напруги, його номінал близько 5-7 В.
  2. Синій канал — сигнал керування регулятором напруги.
  3. Зелений канал — це як раз та напруга, через яку висвічується помилка Р1246. Точніше, через її відсутність.

Ось графік, знятий із автомобіля з помилкою Р1246.

ошибка р1246 форд фокусЯк бачимо, зелений канал впав по напрузі значно нижче номіналу, тому й спалахнула лампа розрядки акумулятора, тому й вибило помилку 1246. Цей сигнал вплинув і на другий канал, який керує регулятором, а значить, регулятор напруги вже працює некоректно. Отже, проблема саме в дроті живлення, який йде через запобіжник.

Усуваємо помилку Р1246 на Фокусі 2

 

Щоб дістатися до монтажного підкапотного блоку, знімаємо акумулятор та розбираємо блок запобіжників. Він не зніметься, поки ми не звільнимо джгути проводів, що кріпляться пластиковими стяжками, зрізаємо їх.

 

Розбираємо блок запобіжників та уважно вивчаємо його з тильного боку.

 

Як бачимо, у нашому випадку окислилася нижня платформа силового живлення. Вона може і підгоріти або просто покритися окислом. На запобіжник йде червоний провід. За великим рахунком корпус блоку запобіжників підлягає заміні при таких корозійних пошкодженнях.

Однак якщо заміна монтажного блоку не входить до наших планів, можна просто перенести запобіжник на вільне місце, переконавшись у тому, що воно не зазнавало корозії, як показано на фото стрілкою праворуч угорі.

А щоб пластина більше не окислилася, наносимо поверх дроту спеціальне консистентне ізолююче мастило. Таким чином можна перемогти помилку Р1246 на Ford Focus 2 швидко і без сторонньої допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *