Свічки запалення на Форд Фокус 3. Допуски, параметри, характеристики

Необхідність заміни свічок запалювання регулярно виникає на будь-якому автомобілі. На Ford Focus 3 виробник рекомендує це робити приблизно раз на 30 тисяч км. Якщо ж на автомобіль встановити іридієві свічки, їх змінюють один раз на 100 тисяч. Втім, обчислюючи ресурс свічок запалювання, ми навряд чи зможемо врахувати всі чинники, що впливають їхню роботу. Тому, якщо є симптоми неправильної роботи двигуна через знос свічок раніше зазначеного терміну, думатимемо про заміну.

Ознаки несправності свічок запалювання

свічка запалення
Класична свічка запалення

Перш ніж буде потрібно замінити свічки запалення, варто переконатися, що проблема саме в них. Головними показаннями до зміни є збільшення витрати палива та погіршення динаміки. Це легко можна вирахувати за зростаючою витратою палива, а також автомобіль почне повільніше набирати швидкість і обороти. Крім того, при несправності свічок виникають проблеми із запуском двигуна як на холодну, так і гарячу.

искра
Іскра на електродах звичайної свічки…

Ще одна проблема полягає в тому, що двигун починає глухнути навіть на холостих. Також двигун буде троїти, його робота стане нестабільною та з’являться перебої.

иридий
… та іскра на ірідієвій свічці

Так, причин нестабільної роботи двигуна може бути скільки завгодно — від поганого бензину до збою в модулі запалювання або індивідуальних котушках. Щоб переконатися, що винні саме свічки, проведемо експрес-діагностику своїми руками:

 1. При роботі на холостих оборотах, знімаємо по черзі котушки зі свічок. При цьому слідкуємо за роботою двигуна. Якщо при знятій котушці певної свічки характер роботи двигуна не зміниться (не заглухне, не троїтиме і вібруватиме) — свічка не працює. Принаймні на холостих. В цьому випадку свічку міняємо або чистимо.
 2. Перевірка на іскру. Викручуємо свічку, надягаємо котушку  і кладемо на головку блоку. Просимо помічника прокрутити двигун стартером кілька секунд, якщо на електродах свічки іскра тьмяна, синювата і млява, вона підлягає заміні.
 3. Тестер для свічок. Зручна штука, виконана у вигляді пістолета, в дуло якого вставляється свічка. Натискаємо на курок, якщо іскра є, робоча свічка на 60%. Низька ймовірність достовірності таких перевірок пов’язана з тим, що в камері згоряння свічка працює в інших умовах — інший тиск, температура.

На цьому гаражні способи перевірки свічки вичерпали себе.

Візуальний контроль свічок запалювання

Точніша перевірка проводиться при візуальному огляді. Щоб зрозуміти, як перевірити свічки Фокус 3, не потрібно спеціальних знань. Викручуємо свічки з колодязів у голівці блоку та дивимося уважно на електроди:

 1. Незвичайний нагар на електродах свічок. У нормі він сірий чи коричневий.
 2. Сірчана кіптява, що говорить про перенасиченість суміші. У такому разі іскра сильно послаблюється або відсутня повністю.
  износ свечи
  Зношування свічки після 30 тисяч пробігу. В цьому випадку для отримання нормальної іскри при зношених електродах необхідно додаткових 500 Вольтів на кожні 20 000 км!
 3. Якщо на свічках запалення з’являється маслянистий наліт, він теж перешкоджатиме нормальній роботі двигуна. Якщо виникла така ситуація, то перед заміною усунемо причину попадання масла в камеру згоряння.
 4. Про проблеми із системою запалення свідчить запах гару та нагар чорного кольору. Цей же симптом може говорити про використання не відповідних свічок або чарівних присадок у паливо чи масло.
  Свіча з пробігом близько 40 тисяч, іридій
 5. Заміна свічок рекомендована при появі механічних пошкоджень (подряпини, сколи, зношування прокладки або електродів та ін.)

Вибираємо правильні свічки на Ford Focus III

Коли ми провели візуальну діагностику та визначилися, що проблема саме у свічках, будемо вибрати відповідні. Купити свічки на Ford Focus III можна у будь-якому магазині автозапчастин або на авторинку. Перше, на що звертаємо увагу – геометричні параметри, тобто довжина різьбової частини, діаметр та спосіб посадки свічки у колодязь.

посадка свечей
Конічна та плоска посадка свічок

Все це зазначено на самій свічці як маркування. Нумо подивимося, що пишуть на дорогій свічці Motorcraft, наприклад, CYFS12 Y1:

 • С – визначає діаметр різьблення, на всіх моторах ФФ3 це 14 мм, довжина різьблення – 25 мм;
 • Y – тип конуса;
 • F – посадка конусна;
 • S – встановлений резистор;
 • 1 – калільне число (1-3 холодна, 4-7 тепла, 8-10 гаряча);
 • 2 – клас потужності двигуна;
 • Y – центральний електрод діаметром 0,7 мм із платини, бічний електрод мідний;
 • 1 – маркування бічного електрода.

Усі свічки для двигунів третього Фокуса мають однакові параметри CYFS-12, а характеристики бічного та центрального електродів – нюанси, що впливають на ціну свічок та їх ресурс.

FMC
Так звана оригінальна свічка для Форд Фокус 3

Підбираємо свічки по двигуну Форд Фокус 3

На третій Фокус встановлюють кілька типів двигунів і кожен із них вимагає своїх свічок:

 1. Двигун 1,6 л. Із заводу встановлені свічки CYFS12 VN4 – HR7MEV з каталожним номером 1787829. Повний аналог — свічки BOSCH – 0 242 236 633 (HR7 MEV) виробництва московії.
  Офіційний замінник цих свічок — мексиканські Motorcraft з каталожним номером 2050957. Свічки для другого Фокусу HR8MEV іноді можуть бути використані офіційними дилерами під час ТО, каталожний номер 1493001. Ми не рекомендуємо встановлювати ці свічки на двигун 1.6.
  CYFS12 YEC — іридієва свічка з високим ресурсом (+100 тисяч), каталожний номер 1680032, аналог — ILTR6H-8G від NGK. Також підходить до дволітрових EcoBoost, аналог – NGK 96870. Німецькі HR8NPP30 від BOSCH, платиновий електрод, їх аналог BOSCH – 0 242 229 739.
 2. Двигун 2,0 GDi. Японські іридієві свічки NGK LTR6DI-8 (CYFS12 Y2), номер за каталогом 5215216. Перед установкою необхідно регулювати зазор. NGK CYFS12 Y3 – LTR6AI-9, іридій, для старих дволітрових моторів, артикул 5115895.
  NGK CYFS12 Y1 – LTR6BI-9, аналог NGK 96780, іридій, для нових двигунів 2,0 л. BOSCH – HR7NI 332, можна встановлювати на 1,6-літрові двигуни, аналог BOSCH – 0242236574, каталожний номер 1686133.
 3. Двигун 1,5 Т. Японські NGK 91924, у продажу з’являються рідко, найчастіше зустрічається замінник HYFS 094YEC – ILZNAR8A-7G від NGK з артикулом 1802090.
 4. Двигун 1,6 Т. NGK 94769, NGK ILZTR6A-8G (CYFS13 YRC), номер за каталогом Ford 1685720.

Ціна свічок на Форд Фокус 2 залежить не лише від бренду, а й від країни походження. Наприклад, московські свічки Bosch дешевші за німецькі, а японські NGK часто підробляють. Непогані свічки Denso ITV22 “IRIDIUM POWER”, Denso ITV20TT, Champion RES9PYP4, Acdelco 41-981. Свічки продаються як поштучно, так і комплектом по 4 штуки, ціна від $3 до $6 за штуку.

взаимозаменяемость свечей
Таблиця взаємозамінності свічок

Міняємо свічки Форд Фокус 3 своїми руками

Після того як ми визначилися які свічки на Ford Focus краще і купили їх, можна переходити до заміни. Ця процедура одна з найлегших, так що зняти старі свічки і встановити нові зможе навіть водій-початківець.

Насамперед знімаємо захисну пластикову кришку двигуна. Потім головкою на 8 мм звільняємо котушки запалення. Важливо їх не переплутати, якщо ми не впевнені, помічаємо. Після цього можна переходити до вилучення старих свічок.

котушки запалення

Для цього беремо свічковий ключ на 16, який дозволяє викрутити глибоко посаджені в колодязі свічки. Після цього збирання проводимо у зворотному порядку вже з новими свічками запалювання. Вже після пробігу 100-200 км ми помітимо збільшення розгінної динаміки та зменшення витрати бензину, якщо свічки підібрані правильно. Вдалого вибору та добрих усім доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *