Форд Фокус 3: заміна рідини гідропідсилювача керма (ГПК). Вибираємо найкраще масло
Форд Фокус 3: заміна рідини гідропідсилювача керма (ГПК). Вибираємо найкраще масло

Форд Фокус 3: заміна рідини гідропідсилювача керма (ГПК). Вибираємо найкраще масло

Заміна рідини гідропідсилювача керма на Ford Focus 3 і минулих поколінь теоретично вважалася необов’язковою. Виробник офіційно пояснював це тим, що рідина настільки технологічна, що не потребує заміни протягом усього терміну служби автомобіля. З одного боку, це правильно. З європейського боку. Там термін служби автомобіля не перевищує п’ять років на добрих дорогах. За цей час одометр накрутить 100-200 тисяч і бюргер купить собі новий Ford Focus. Нас такий підхід не влаштовує. Будь-яка рідина, яка залита в агрегат, має ресурсні межі. Як замінити рідину гідропідсилювача, коли міняти і яку краще лити, розбиратимемося зараз.

Коли міняти рідину гідропідсилювача на Форд Фокус 3

У процесі роботи рідина гідропідсилювача керма відчуває високі температурні та фізичні навантаження, тому про необмежений термін служби й мови не може бути. Вона втрачає свої властивості вже через рік-півтора, а ще через півтора довірливий водій шукатиме де купити дешевий насос гідропідсилювача


Якщо підходити до обслуговування Ford Focus 3 з точки зору дбайливого господаря, то і рідини в агрегатах потрібно міняти не рідше 30-40 тисяч. Це стосується як КПП, так і гідропідсилювача. Зношена рідина сильно вбирає вологу, не може витримувати номінальний тиск, вона засмічена продуктами зношування рульового механізму та пилом.

Звичайно, це позначається на якості роботи підсилювача та кермового управління в цілому:

 • кермо починає обертатися туго;
 • з’являються ривки та нерівномірність передачі зусилля на тяги;
 • у крайніх положеннях керма утворюється сильний шум;
 • насос починає сильніше грітися;
 • рідина набуває невизначеного бурого кольору і характерного запаху гару.

жидкость в гур форд фокус
Нова та стара рідина після 60 000 км пробігу

Все це говорить про те, що рідина має бути замінена на нову. Відгуки власників та думки фахівців сходяться на тому, що заміна рідини в ГУР повинна проводитися як мінімум раз на 30-40 тисяч км пробігу або раз на 12-18 місяців, незалежно від пробігу.

Вибираємо рідину для гідропідсилювача керма Форд Фокус 3

Деякі дорестайлінгові та навіть рестайлінгові Фокус 3 отримали гідропідсилювачі від машин другого покоління. Механізми у них практично ідентичні, але залежно від року випуску та заводу збірки рідина може бути різною за кольором, що і збиває з пантелику власників


Спочатку потрібно запам’ятати одну просту штуку — виробник вкаже саме ту рідину для доливання та заміни, яка працюватиме в цьому агрегаті оптимально, протестована та гарантовано забезпечить безперебійну роботу рульового механізму.

Бренд, який випустив рідину, за великим рахунком не має значення за однієї умови — ця рідина повинна відповідати допускам Ford, про що говоритиме маркування на етикетці рідини. Єдина олія, яка теоретично допускається до застосування, повинна відповідати фордівському допуску WSS-M2C204-A2.

Повторимося, колір олії не має жодного значення. Кожен виробник додає свій барвник. Деякі заливають у ГУР рідину з допуску WSA-M2C195-A, але насправді не все так просто. Теоретично, рідини для ГУР існують лише зеленого та червоного кольору.

І вони дуже відрізняються за складом, хоча в різний час і ті, й інші заливались у ГУР Фокусів на різних заводах. Наприклад, на всі Фокуси, зібрані на московії, поширювалася рідина WSS-M2C-204-A зеленого кольору. На такі ж машини іспанської чи німецької збірки використовували червону рідину WSS-M2C-195-A. Де шукати правду?

Після 2010 року рідина WSS-M2C-195-A замінюється на всіх заводах звичайними ATF Mercon LV, він же WSS-M2C-938-A, він же WSS-M2C204-A2. Виходить, що для всіх машин із ГУР підходить зелена рідина Ford DP-PS, ось вона на фото.

жидкость в гур форд фокус

А ось її характеристики.

жидкость в гур форд фокус

Але не все так просто. Досить подивитися в паспорт Ford DP-PS WSS-M2C-204-A2, як ми побачимо, що характеристики та склад її практично ідентичний всім відомої рідини Pentosin CHF 202. Не плутати з Pentosin CHF 11F, у них різний склад – перша напівсинтетична, друга — повна синтетика!

Основна ж різниця між рідинами зеленого і червоного кольору в тому, що плинність у червоних ATF набагато вище, ніж у зелених масел – 1400 мПас у зеленої DP-PS, у той час як у червоного Mercon LV 8450 мПас. І це суттєва різниця.

жидкость в гур форд фокус

Здавалося б, на морозі ці показники більш плинної речовини будуть якраз у пору, але не тут було. Підсилювач керма не призначений для роботи з високоплинними речовинами. По-перше, система не зможе створити потрібного тиску, по-друге, червоні рідини не так активно вбирають вологу, як зелені. Теоретично, для Форд Фокус з гідропідсилювачем (а не з електричним підсилювачем) можна лити як ту, так і іншу рідину, але віддавати перевагу тій, що була залита із заводу. І у кожного вона своя.

жидкость в гур форд фокус

Висновки
Рідини зеленого кольору з допусками WSS-M2C-204-A2 (це Ford DP-PS) у жодному разі не можна змішувати з рідинами WSS-M2C-195-A червоного кольору. Заміна рідини ГУР можлива лише після повного промивання системи. Ми живемо у відносно м’якому кліматі, в Україні суворі морози — рідкість, тому можна сміливо використовувати червоні рідини Mercon LV, Mercon V та інші ATF для автоматичних коробок передач.

Як замінити рідину для гідропідсилювача Форд Фокус 3

Процес заміни рідини не складний, але доведеться заручитися послугами помічника. Так буде ще швидше та простіше
 
Для заміни нам знадобиться близько двох літрів нової рідини, якщо ми зібралися промивати систему (що дуже рекомендується), домкрат, підставка під кузов, шланг завдовжки 1,5-1,8 м діаметром 10 мм, дволітрова ємність для зливу старої рідини. Якщо все готово, приступимо до роботи:
 1. Заводимо і прогріваємо двигун, бажано проїхати перед заміною близько 5-10 км, щоб масло стало максимально рідким.
 2. Вивішуємо передні колеса.
 3. Відкачуємо рідину з бачка ГУР. Для цього можна використовувати шприц на 150 кубів або грушу із трубкою.жидкость в гур форд фокус
 4. Обережно знімаємо шланги з бачка. Їх два — один, хто подає, який йде вниз. Другий — обратка, він вигнутий, Г-подібний. Перший шланг одразу ж глушимо болтом М6.жидкость в гур форд фокус
 5. Знімаємо та ретельно відмиваємо від осаду та шлаку бачок.жидкость в гур форд фокус
 6. Встановлюємо на місце шланг, що подає, а шланг обратки з’єднуємо з заготовленим довгим шлангом, другий кінець якого опускаємо в ємність для старого масла.жидкость в гур форд фокус
 7. Викручуємо свічки.
 8. Просимо помічника прокрутити стартер коленвал протягом 10-20 секунд. Рідина зливатиметься в ємність, а ми стежимо за тим, щоб повітря не потрапило в насос, доливаючи рідину в бачок.
 9. Кілька разів обертаємо кермом вправо і вліво, провертаємо колінвал ще кілька секунд. Рідина знову витікатиме в ємність.жидкость в гур форд фокус
 10. Встановлюємо бачок на місце, ставимо шланг обратки на бачок.
 11. Запускаємо двигун, у цей час рідина йтиме, її обов’язково потрібно підливати, щоб не пропустити повітря в насос. У цей час кермо має побути по кілька секунд у крайніх положеннях.
 12. Глушимо двигун і доливаємо рідину до позначки МАХ.жидкость в гур форд фокус

При необхідності повної заміни та промивання процедуру повторюємо кілька разів доти, доки зі шланга обратки не потече свіжа рідина. У результаті після заміни рідини кермо обертатиметься легше, пропадуть провали та шум при повороті керма в крайні положення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *