Шевроле Лачетті: як підтягнути рульову рейку без зняття

Шевроле Лачетті ніколи не вирізнялася особливою безшумністю ходу, особливо в передній частині автомобіля. І особливо після міцного пробігу за 70-80 тисяч. Стукіт рульової рейки на Лачетті штука доволі поширена і ординарна. Тому і ставитися до цього стуку потрібно по-філософськи. Проте будь-який стукіт рано чи пізно виходить боком, і щоб цього не сталося, спробуємо встановити джерело шуму, розберемося, як підтягти рейку і як провести діагностику ходової та рульового управління на нашому Лачетті.

Стукає рульова рейка на Шевроле Лачетті. Шукаємо причини

Щоб розібратися, як прибрати стукіт рульової рейки, переконаємося, що несправність саме там, оскільки опелівська конструкція щедро запакована різними джерелами шуму


Для початку дослідимо характер стуку, щоб не робити зайвої роботи і не купувати зайвих запчастин (хоча запчастини зайвими не бувають ніколи). Стук рульової рейки на Лачетті має дуже оманливий характер. Річ у тім, що схожі симптоми можуть показувати практично всі елементи передньої підвіски.

Було б нерозумно міняти всі тяги, наконечники і втулки, щоб знайти одне єдине джерело стуку. Так от, схожі звуки можуть видавати:

 1. Сама рейка. Але з нею ми розберемося окремо.
 2. Хрестовина проміжного рульового вала.
 3. Стійки або штанга стабілізатора.
 4. Кульові опори.
 5. Наконечники рульових тяг.
 6. Ступичні підшипники.

Стукіт у Лачетті спереду. Можливі причини

Звичайно, рейка буде в будь-якому разі залишатися в пріоритеті, але варто коротко розглянути й інші причини гуркоту в передній частині Лачетті


Насамперед давайте звернемо увагу на стійки стабілізатора. Після 30-50 тисяч пробігу цілком може почати постукувати права стійка, але це залежить від якості доріг. Стійку перевірити просто, достатньо похитати автомобіль у вертикальному напрямку або спробувати поворушити стійку стабілізатора.

Якщо є найменший люфт, стійку будемо міняти. Про те, як замінити втулки стабілізатора і стійки докладно написано тут.

рулевая рейка Лачетти
Стійки стабілізатора

Крім того, звернемо увагу на втулки штанги стабілізатора, хоча стукіт може виникнути тільки за умови сильного зносу втулок, а до цього буде явно не вистачати поперечної стійкості кузова, машина буде сильно кренитися в поворотах.

лачетти рейка
Штанга стабілізатора

Спробуємо дістатися до рульової колонки і проміжного вала, похитаємо кермом і послухаємо, чи не стукає хрестовина. Це теж одне з найімовірніших джерел стуку. Якщо постукує хрестовина, її можна змастити, стукіт може зникнути, але ненадовго, тому якщо справа в проміжному валу, його краще замінити відразу. Саме цей стукіт часто плутають зі стуком рейки та борються з вітряками, хоча рейка може бути в повному порядку.

рейка лачетти
Проміжний вал рульового вала

Решта елементів ходової проявлятимуть себе більш явно. Наприклад, зношений маточинний підшипник почне шуміти, а наконечники рульових тяг просто перевірити погойдуванням керма з одночасним контролем люфту на наконечнику або ж просто похитати сам наконечник і перевірити стан гайки.

Підтягуємо рейку на Шевроле Лачетті без зняття

Відверто кажучи, інженери трохи не продумали той факт, що рейка може підтягуватися і без зняття, але якщо знати кілька нюансів, це можна зробити за кілька хвилин


Основні ознаки зношеної рейки — стукіт, посилений люфт, кермо не повертається в нейтральне положення, іноді можливе прихоплювання керма. Це тільки те, що стосується пари шестерня рейка, але може бути ще низка симптомів, лікувати які без ремонту рейки неможливо:

 1. Глухий або металевий стукіт, що віддає по моторному щитку і в кермо.
 2. Під правим колесом можуть з’являтися калюжі мастила відразу після зупинки.
 3. Під час проїзду нерівностей на кермо передається аномальна вібрація.

Все це може свідчити про те, що або зруйнувалася втулка, або зносився картер рейки, або центральному зубу самої рейки прийшов кінець. У цих випадках ніяке підтягування рейки не допоможе, питання вирішується тільки заміною ремкомплекту або всієї рейки в зборі.

рейка лачетти

Утім, не будемо драматизувати, а спробуємо все ж підтягнути регулювальну гайку. У деяких не надто запущених випадках це може допомогти. Для цього нам знадобиться стандартний набір інструментів, оглядова яма або підіймач і, можливо, монтажна лопатка.

Якщо все це є, починаємо підтяжку регулювальної гайки. Врахуємо, що рейка встановлена таким чином, що регулювальна гайка повернута в бік моторного щитка і так просто до неї не підібратися.

рейка лачетти

 1. Встановлюємо машину на оглядову яму або на естакаду, затягуємо ручник, кермо виставляємо в нейтральне положення.
 2. Спускаємося під машину і знімаємо захист, якщо він є.
 3. Рейка кріпиться чотирма болтами до кронштейнів підрамника, нам потрібно максимально відкрутити два правих і відпустити два лівих.
 4. Відводимо рейку максимально на себе, по ходу руху.
 5. Ключем на 41 зриваємо контргайку.
  рейка лачетті
 6. Шестигранником на 19 затягуємо регулювальний гвинт на 20-30 градусів.
 7. Перевіряємо вільний хід керма, воно має обертатися вільно, але без люфту. За необхідності послаблюємо або ще трохи підтягуємо регулювальний гвинт так, щоб люфт становив не більше 5 градусів.
  рейка лачетті
 8. Утримуючи регулювальний гвинт шестигранником, затискаємо контргайку з моментом близько 75 Нм.

Тепер можна прикручувати рейку на місце і встановлювати захист. Якщо стукіт і люфт у рульовому не зникли, рейку доведеться ремонтувати або міняти залежно від її стану.

Як правило, після 130-160 тисяч пробігу підтяжка рульової рейки на Лачетті результатів не дає, тому якщо на одометрі приблизно такі цифри, краще не гаяти часу, а відразу займатися ремонтом або заміною рульової рейки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *