Куди і як уходить антифриз на Форд Фокус 2
Куди і як уходить антифриз на Форд Фокус 2

Куди і як уходить антифриз на Форд Фокус 2

Раптова втрата рівня антифризу на Ford Focus 2 в розширювальному бачку може застати зненацька будь-кого. Проте безвихідних ситуацій ще не вигадали і всьому є своє пояснення та рішення. Без рідини, що охолоджує, далеко не поїдеш, тому часто проблему витоку антифризу доводиться вирішувати своїми руками. Сьогодні розберемося куди йде антифриз на другому Фокусі, як діяти в тій чи іншій ситуації і що могло призвести до поломки.

Падає рівень антифризу. Шукаємо причину

Кожна хвороба має свої симптоми. Якщо симптомів немає, то хвороби немає за замовчуванням. Падаючий рівень рідини в розширювальному бачку ще не говорить про катастрофу. Бувають ситуації коли це норма. Особливо в тих випадках, коли ми заощадили на антифризі і купили дешеву підробку або рідину «молодого бренду, що розвивається». Справа ось у чому.

Рівень антифризу впав нижче норми

Навіть школярі знають, що основа будь-якої охолоджувальної рідини — це вода. Етиленгліколь та інші, більш досконалі компоненти, просто дозволяють складу не замерзати при низьких температурах і завдавати мінімум шкоди елементам системи охолодження — не викликати корозії, протистояти кавітаційним процесам, змащувати водяний насос у міру можливостей, не пінитися і не закипати дуже швидко. І промивати систему. Коротко це те, що ми хочемо від хорошого антифризу.

Не всі антифризи підходять до двигунів Фокуса
Але не всі антифризи однаково ефективні. Якість присадок деяких складів просто не дозволяє їм і половину виконувати свою роботу. Саме в цих випадках відбувається активне випаровування води із системи. Звичайно, випаровується вона при перегріві, в теплу пору року найшвидше.

Отже, якщо на нашому Фокусі рівень антифризу впав не раптово, а потихеньку, протягом місяця-двох, панікувати не будемо. Доллємо до норми дистильованої води (або готового антифризу) і продовжимо насолоджуватися їздою.

Явні ознаки витоку антифриза на Форд Фокус 2

Якщо ми приходимо прогрівати свій Фокус зранку, а під ним калюжа антифризу, ясно тече. Але виявити місце, звідки витікає рідина, не завжди просто. Найболючіші місця другого Фокусу — пластикові банки радіатора, патрубки та розширювальний бачок. Саме звідти рідина може витікати самопливом, без тиску в системі.

Тут майже все зрозуміло

[stextbox id=’info’]Ми не могли не помітити, що всі антифризи фарбують у яскраві флуоресцентні кольори. І це далеко не для краси і особливо для визначення марки або складу. Яскравий колір фарбування рідини плюс флюоресцентна лампа швидко допоможуть з’ясувати, звідки тече антифриз двигуна. Місце витоку буквально світиться.[/stextbox]
А світиться найчастіше якраз на радіаторі, у місцях підключення патрубків, на радіаторі обігрівача та в районі помпи. Щоправда, помпа сама може розповісти про те, що їй час на пенсію:

  • явні сліди антифризу на передній частині капота скажуть у тому, що помпа розкидає рідину;
  • свист ременя генератора при різкій зміні оборотів;
  • шум при роботі двигуна у районі помпи.
Найчастіше помпа тече саме у цьому місці

Все це ознаки того, що антифриз на Форд Фокус йде саме через водяний насос — продавило прокладку, зносилася втулка, перекосився вал крильчатки, що завгодно. У цьому випадку помпу міняємо, встановлюємо нову прокладку та ретельно перевіряємо у роботі на предмет течі.Тече радіатор пічки на Фокус 2

Приємного мало, тим більше що течі радіатора обігрівача на Фокусі, як правило, приховані. Витік ми виявляємо вже тоді, коли не помітити його неможливо — антифриз у салоні, килимок повністю просочений липкою рідиною. Діагностувати поломку на ранніх стадіях можна тільки тоді, коли рідина капає прямо на радіатор, нагадуючи про себе їдким солодкуватим запахом.Потік радіатор пічки на Форд Фокус

Ще однією ознакою течі радіатора печі буде інтенсивне запотівання вікон, що залишає жирний наліт. На Ford Focus сам радіатор тече рідко, як правило, винні у всьому патрубки або шланги, з часом вони можуть втратити еластичність і розтріскатися. Лікується заміною шлангів (на Фокус другого покоління чудово підходять шланги пічки від ВАЗ 2110, потрібно лише підігнати по довжині).

Розширювальний бачок, кришка та клапан скиду тиску

Така проста деталь, як пластикова кришка розширювального бачка, може підкласти велику свиню. Не всі пробки однакової якості, а публіка часто їх втрачає. І йде до магазину за новою. Нова пробка може не точно сідати на різьблення горловини, тоді герметичність системи чекати не доводиться. Тому під час роботи двигуна рідина може йти через нещільність усадки кришки.

Кришка розширювального бачка Форд Фокус 2

У кришці повинен бути встановлений клапан скидання тиску, найпростіша штуковина, але якщо клапан заклинив, перекосився або зовсім його не було в тій кришці з магазину, антифриз буде йти через отвір в кришці. Не кажучи вже про механічні пошкодження самого бачка — тріщини, потертість, сколи.

Антифриз уходить у двигун

То були квіточки. А от коли рідина знаходить собі шлях у двигун, тут не до жартів. Якщо вчасно не помітити, можна влетіти на капітальний ремонт як мінімум. Є кілька симптомів, після яких потрібно негайно діяти, щоб не залишитись без двигуна.

Якість масла просто перевірити за допомогою серветки

Білий дим з вихлопної труби

Якщо двигун прогрівся, а дим продовжує валити – два варіанти. Або закоксувалися маслознімні кільця (але тоді дим буде сизим), або антифриз почав потрапляти в камеру згоряння одного або кількох циліндрів. Побічними симптомами можна вважати троїння двигуна, поганий запуск, але в цьому випадку можна знайти тисячу інших причин.

Білий дим – мінімум заміна прокладки головки блоку. Це в тому випадку, якщо головку блоку не повело, якщо не утворилися раковини на площині блоку циліндрів, через які антифриз потрапляє в камеру згоряння.

Білий дим на випуску – поганий симптом

Ще один тривожний симптом — кипить антифриз у розширювальному бачку і якщо відкрити кришку, з бачка пахне вихлопними газами. Сто відсотків ми маємо справу з прогорілою прокладкою головки блоку. Лікується заміною прокладки, перевіркою площин головки та блоку та правильною затяжкою болтів головки виключно за схемою та за допомогою динамометричного ключа.

Росте рівень моторної оливи, антифриз уходить

Прокладка головки блока прогоріла

Ситуація схожа на попередню, але в цьому випадку антифриз уже потрапляє в систему мастила. Швидше за все, також через прокладку головки блоку. Ця ситуація найчастіше ставить публіку в безвихідь, оскільки антифриз йде зі страшною швидкістю, але течії немає. Зате спочатку росте рівень масла. Згодом олива, перемішавшись у картері з антифризом, перетворюється на коричневу емульсію і зовсім не нагадує моторну оливу.

Емульсія на кришці маслозаливної горловини

Насамперед емульсія осідатиме на пробці маслозаливної горловини, тут її й можна побачити, поки не пізно. А якщо проморгати цей момент, отримаємо відмінний шанс встановити новий колінвал, масляний насос, кільця, поршні, розподільний вал — все, що змащується цією емульсією, стає непридатним. Крім цього, доведеться механічно чистити всі масляні канали в блоці, голівці, валах та шатунах.

Наслідки пробою прокладки
На Ford Focus 2 часто антифриз може йти через прокладку термостата, але це така дрібниця, в порівнянні з проривом у двигун, що про неї і говорити не варто. Проявляйте пильність за перших ознак падіння рівня антифризу, вживайте заходів швидко і рішуче, і заливайте тільки якісний антифриз. Вдалих всім доріг та стабільної температури двигуна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *