Ремонт VW Golf IV: термостат, пічка. Діагностика системи охолодження своїми руками
Ремонт VW Golf IV: термостат, пічка. Діагностика системи охолодження своїми руками

Ремонт VW Golf IV: термостат, пічка. Діагностика системи охолодження своїми руками

Несправності в системі охолодження Volkswagen Golf IV 1.6, як на зло, виявляються саме тоді, коли від її стану залежить не тільки коректність роботи двигуна, а й обігрівача. Більшість проблем із пічкою на Гольф 4 пов’язані або з її радіатором, або зі станом інших компонентів системи охолодження. Як замінити термостат на Гольф 4 1,6, як перевірити, який термостат підходить краще для 1,6-літрових бензинових моторів Volkswagen Golf 4, розбиратимемося прямо зараз.

Чому не гріє пічка на Гольф 4

 
 

З першими холодами приходять перші проблеми на машинах із добрячим пробігом. Volkswagen Golf 1.6 – один з багатьох автомобілів, які вірою та правдою служать своїм другим чи третім господарям вже не перший десяток років. Основна проблема для підстаркуватих Гольф 4 – піч і система охолодження в принципі. Сам по собі радіатор обігрівача виходить з ладу вкрай рідко, і це видно неозброєним оком.

радиатор печки гольф 4
Новий радіатор пічки VW Golf IV

Проблеми з радіатором не виникають раптово, але якщо він тече чи наглухо забитий, це зрозуміло відразу. Заміна радіатора пічки на Гольф 4 – та ще свистопляска, з розбиранням передньої панелі та половини салону.

Тому багато власників відкладають її до нових віників. Втім, перед тим як змінювати радіатор обігрівача Volkswagen Golf 1.6, все ж таки варто перевірити інші елементи системи. Це не займе багато часу і, швидше за все, винуватця буде знайдено відразу.

Пічка дує холодним. Перевіряємо систему охолодження Гольф 4

 

І все ж таки стан системи охолодження за температурою в салоні може оцінювати тільки недосвідчений водій. Наприклад, заслінка обігрівача, що заклинила, ще не привід курочити половину автомобіля.

Також у випадку, коли не працює електродвигун печі, не реагує на модуль керування або слабо дмухає, насамперед усі питання – до нього, чи до резистора режимів роботи двигуна пічки.

Вкрай важливо переконатися в тому, що салонний фільтр встановлений і він у нормальному стані, а також проочищені від осіннього листя всі повітропроводи. В іншому випадку пічка просто не зможе подати на свій радіатор потрібну кількість повітря.

Основними ж ознаками несправності системи вважається перегрів або неможливість прогріти двигун до робочої температури, переохолодження. Це характерно для перших днів зими.

Перші явні симптоми несправності системи охолодження Гольф 4 видно неозброєним оком:

 1. Протікання рідини. Визначається лише візуально. Якщо антифриз йде, значить мають бути якісь сліди. Прямі, чи непрямі. До прямих ми відносимо протікання рідини через фланці, патрубки та шланги. Щоб усунути підтікання, досить підтягнути хомути або стяжні болти. У особливо запущених випадках із тріщинами чи розривами, перетертими шлангами – замінюємо їх. Менш помітно на перших кілометрах підтікання помпи або кільця ущільнювача на 1,6-літрових моторах Гольф 4. Якщо ж під кришкою приводу ГРМ виявлена ​​рідина, помпу доведеться міняти, а заодно і замінити ремінь ГРМ.
  VW Golf IV
 2. Двигун перегрівається. Як правило, це наслідок втрати великої кількості антифризу. Тому спершу перевіряємо рівень у розширювальному бачку. Якщо з рівнем все нормально, перевіряємо привід електровентилятора охолодження радіатора. Після цього під підозру потрапляє помпа, оскільки не може створити потрібний тиск у системі.
 3. Забитий основний радіатор чи радіатор пічки. Лікується прочищенням або заміною. Як правило, радіатори забиваються при використанні неякісного дешевого антифризу або різних чарівних присадок, рідких герметиків для радіаторів.
 4. Термостат. Найрозповсюдженіша причина перегріву або переохолодження двигуна і пічки, що не працює, на Гольф 4 1,6.
  термостат гольф 4
  Розміри корпуса термостата Mahle

Перевірити термостат вельми просто.

Перевірка термостата на Фольксваген Гольф 4

 
 
Щоб переконатися в тому, що термостат працює коректно, достатньо виконати пару найпростіших рухів, і цим позбавити себе від маси проблем з пічкою і переохолодженим двигуном:
 1. Запускаємо двигун на холодну.
 2. Відкриваємо капот і торкаємося нижнього шланга радіатора, що відводить антифриз.
 3. Якщо холодний патрубок при теплому верхньому — все в нормі. Термостат відкритий і пропускає антифриз лише з малого кола.
 4. Патрубок відведення (нижній) починає грітися відразу після пуску — з термостатом проблеми. Він спрямовує антифриз лише з великого кола, перешкоджаючи прогріву до нормальної робочої температури.
 5. Якщо патрубок починає грітися при температурі 87 °С — теж все в нормі.
Відповідно, якщо температура двигуна на Гольф 4 не може піднятися до робочих 87 градусів, насамперед знімаємо термостат і перевіряємо чи змінюємо його.

Як зняти, перевірити та замінити термостат Гольф 4 1.6 л

 

Якщо під час попередньої перевірки з’ясувалося, що термостат проситься у відставку, готуємося до його заміни. В принципі, процедура заміни термостата на Volkswagen Golf 4 1.6 л ідентична заміні та інших бензинових моторах четвертого Гольфа 1,4; 1,8; 2,0 л (серій AEH, AGN, AGU, APK, AQY, AQA, ARZ, AZH, AUM, ACL). Різниця буде лише у можливості доступу до патрубка термостата та конфігурації (куті повороту патрубка).

Роботу проводимо у такому порядку:

 1. Встановлюємо Volkswagen Golf 1.6 на рівний майданчик на оглядову яму або підіймач. Можна працювати і не піднімаючи машини, але зливати антифриз буде не так зручно.
 2. Акуратно відкриваємо кришку розширювального бачка, використовуємо ганчір’я, якщо мотор гарячий.
  термостат гольф 4
 3. Зливаємо антифриз у заздалегідь приготовлену ємність. Зливний кран знаходиться знизу радіатора. Щоб не розлити рідину, на кран краще надіти шланг відповідного розміру.
  термостат гольф 4
 4. Знімаємо декоративну накладку на двигун.термостат гольф 4
 5. Для моторів 1,6 для цього спочатку демонтується передня частина, потім основна.
  Виймаємо пластикові заглушки.
  термостат гольф 4
 6. Головкою на 10 відкручуємо три гайки фіксації.
  термостат гольф 4
 7. Знімаємо передню накладку.
  термостат гольф 4
 8. Виколупуємо тонкою викруткою ще чотири заглушки, відкручуємо гайки та знімаємо основну декоративну кришку.
  термостат гольф 4
 9. Шестигранником на 5 або головкою на 10 добираємося до гвинтів кріплення кришки термостата.
  термостат гольф 4
 10. Акуратно знімаємо її, сам термостат може вивалитися.
  термостат гольф 4
 11. Знімаємо гумовий ущільнювач, його потрібно буде замінити.
  термостат гольф 4
 12. Виймаємо термостат.
  термостат гольф 4
 13. Дивимося уважно на корпус термостата, там має бути позначена температура спрацьовування термоелемента.
 14. Термоклапан підлягає заміні, якщо явно видно ознаки несправності – механічні пошкодження, зминання, закоксовування. Раз він у нас в руках, розберемося як перевірити термостат ґрунтовно.
 15. Для цього потрібний простий термометр і посудина із водою. Нагріваємо воду в посудину з опущеним до неї термостатом. Стежимо, щоб він не торкався посуду. Вимірюємо температуру рідини та визначаємо момент спрацьовування клапана візуально. Якщо термоелемент відмовляється спрацьовувати за температури 87 ˚С (або тієї, яка вказана на корпусі, якщо термостат не штатний), безжально викидаємо його та замінюємо новим.
  термостат гольф 4

Складання проводимо у зворотній послідовності, заливаємо антифриз акуратно і поступово, в кілька етапів, з прогріванням, щоб не викликати виникнення повітряної пробки.

Який термостат краще поставити на Volkswagen Golf 4

 

У продажу можна знайти масу термостатів із потрібною температурою спрацьовування для четвертого Гольфу та Боро. Оригінальний VAG 050121113C завжди є у продажу та коштує близько 400 гривень ($15) на 2018 рік. Дорого?

Дорого, тому ось список аналогів з температурою спрацьовування 87-88 градусів, як цього вимагає виробник:

 • MOTORAD 475-88, Німеччина, ціна біля $3, якість не дуже;
 • PATRON PE21014, бєларусія, 170 гривень, відгуків практично немає;
 • VERNET TH6276.87J, Франція, один з кращих, виходячи з відгуків, 180 гривень;
 • Borsehung B13141, Німеччина, відмінна якість, ціна 260 гривень;
 • MAGNETI MARELLI 352047588000, Італія, купляють вкрай рідко через божевільну ціну в 340 гривень.

Крім цих є ще ціла низка виробників — це і всіма улюблений SWAG 30 91 8286, Німеччина, англійсько-китайський QUINTON HAZELL QTH102K, дуже хороший WAHLER 3023.87D, Німеччина.

При цьому звертаємо увагу на температуру спрацьовування, вона може коливатися від 82 до 89 градусів, а від цього залежить швидкість прогріву двигуна та, природно, температура у салоні нашого Volkswagen Golf.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *